Známky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Publikace zasvěcuje do toho, jak sestavit zajímavou sbírku, informuje o katalozích známek a představuje vzácné a drahé známky. Čtenáři se dovědí o historii známek, počátcích poštovnictví, neobvyklých poštovních službách a seznámí se s mapkami známkových zemí platnými v r.1996. Kniha má čtenáře k tomu, aby známky nalepovali na listy různých alb, což se u nás nepoužívá (nalepuje se pouzdérko se známkou, z jedné strany z průhledné umělé hmoty, na druhé straně z pogumovaného tmavého papíru.)Knížka se vůbec nezmiňuje o zásobnících s celofánovými pásky. Má své přednosti ( např. mapy a informace, jak u nás najít filatelistické kluby a další informace) a nedostatky. Mohou ji číst čtenáři od 10 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174501/big_znamky-irn-174501.jpg 54
Žánr:
Literatura naučná, Hobby

Vydáno: , Slovart (ČR)
Originální název:

Focus on stamps, 1992


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Známky

Usire
26.01.2021

Jako mnoho jiných, jsem se v dětství věnoval také filatelii a kniha mi v mnohém pomohla. Je to více orientované na fotografie a textu je již méně. Kdysi mi to nevadilo, dnes už je to horší. Nicméně to budou zase využívat moje děti, protože jako úvod do filatelie je to super.

Luigi1
15.10.2020

Jsem si početl.Je tu veluce krásně napsané jak se starat o známky(když jsme se na to dali),jak tvořit zajímavé sbírky.O zmínku stojí i to jak vznikaly známky,ale i o začátcích poštovnictví.Jsou zde i mapky známkových zemí.


sabanka
01.09.2013

úžasná zajímavá kniha o filatelistice