Hněv nebes

Hněv nebes https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245250/bmid_hnev-nebes-Ldp-245250.jpg 4 32 12

Strhující historický román plný vášně a lásky, intrik a nenávisti. Philippa, dcera převozníka Ruprechta, potkává na břehu Mohanu zmateného muže, který ztratil paměť a vzpomíná si pouze, že se jmenuje Mathias. Philippa mu pomáhá se skládáním mozaiky jeho identity a postupně se sbližují, ačkoli je Philippa zasnoubená. Mezitím do Frankfurtu přijíždí na říšský sněm císař Ludvík IV. a Bernhard Ascanius, rytíř a nelegitimní potomek vznešené rodiny Ascaniů, který sní o obnovení významnosti a cti rodinného jména. Tvrdí, že je členem císařské gardy a byl pověřen ochranou císaře před atentátníkem. Podezření padá na Mathiase, k němuž se na chvíli obrátí zády i Philippa. V té době dorazí do Frankfurtu prudká bouře a lidské osudy se střetnou s přírodními živly. Kdo zastihne císaře dřív, vrah nebo zachránce…... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Brána

Zorn des Himmels , 2014

Paulika419
12.11.2023 3 z 5

Autor knihy do poloviny tápal ve tmě a určitě přemýšlel,jak své dílo vylepšit a potěšit své čtenáře.Jinak to nevidím protože potom román dostal rychlý obrat.Chápu taky, že bavorský spisovatel musí stát na straně císaře Ludvíka Bavora odvěkého nepřítele Karla IV.Bohudík našemu národu byl Karel Lucemburský lepší.Jednak byl nejen dobrý diplomat ale i válečník.Ovšem úkladným vrahem císaře to pochybuji.A pochybuji take o tom,že Richard Dubel patří k nejoblíbenějším autorům v Německu.Ve svém románu se měl více zaměřit na život jednotlivých lidí před katastrofou a oblíbit si hrdiny než intriky.

malýčtenář
28.01.2023 4 z 5

První kniha od tohoto autora mě zpočátku moc nezaujala . Líčení přírodních živlů bylo zdlouhavé. Protože se jedná o historická fakta, chtěla jsem se dozvědět více o neznámé tragédii. Nakonec se z příběhu vyvinulo zajímavé téma,které však bylo více než tragické.

babicka_amalka
09.12.2022 4 z 5

Dübellovy knihy mám ráda - a ani tentokrát jsem nebyla vůbec zklamaná (i když leccos bylo předvídatelné, četlo se to moc dobře)

essene
19.09.2021 4 z 5

Moc pěkná,čtivá,nadchla mě

nero 13
13.07.2021 1 z 5

V případě Richarda Dübella, musím uznat že to se slovy umí, ale v jeho případě platí pořekadlo že všeho moc škodí, protože jsem například po dvou stranách poetického popisu zjistil že nám autor tím chtěl říct že se obloha zatahuje a nejspíš začne pršet, a takhle to pokračovalo do dvou třetin knihy, než se trochu začalo něco dít, ale v té době už jsem byl tou užvaněností tak znechucenej, že mi bylo úplně jedno jak dopadnou postavy v tomto zdlouhavém příběhu a pokud by všechny zahynuli, tak by mi to bylo fuk.

Shardlake
06.05.2021 4 z 5

Opět čtivý příběh od tohoto autora. Tentokrát se děj odehrává za tzv. Magdalenské povodně, která se v historii opravdu udála. Přesto požitek z četby opět kazil překlad, kdy pravopisných chyb v celé knize nebylo zrovna pomálu, proto strhávám jednu hvězdičku.
Kéž by korektoři textů dělali pořádně svou práci, abychom my čtenáři nebyli odbýváni na požitku z četby, ke kterému jistě patří i text bez chyb! Pěkný obal knihy.

MichalM398
19.11.2020

Hněv nebes je místy zdlouhavá kniha. Konec napínavý ale mohl být napínavější. Popis povodně mě hodně zajímal mohl být obsáhlejší.Plusove body dávám za žádný hapy end a karel IV tu není vyobrazeny jako svatoušek.

BaS1972
23.10.2017 4 z 5

Pro mne příjemné čtení na večery před spaním. Nic příliš komplikovaného. Překlepy v textu jsem zaznamenala, ale ne pohoršuji se. Jsem ráda za pěkný příběh, který bych uměla číst dál...

Galadwen
28.09.2016 3 z 5

Na téhle knížce mě nejvíc bavilo, jak je v ní císař Ludvík Bavor, který má v českých historických románech vyloženě psí hlavu, za největšího klaďase, zatímco (budoucí) Karel IV. je vypodobněný jako padouch. Co se týče příběhu, je to lepší průměr, v každém případě by si ale text zasloužil alespoň nějaké korektury, zvlášť v osobních jménech je ohromné množství překlepů (Gottfried nebo Gottfreid z Eppsteinu? - je to tak 50:50).

Bezantina
08.03.2016

Zajímavý příběh, který se dobře čte. Jen se mi nelíbilo, jak to nakonec dopadlo mezi Christianem a Philippou, to bych si představovala jinak :-)

Endy17
28.12.2015 4 z 5

Děj se rozebíhá pomaleji, než by mohl, ale nakonec dostane rychlý a přímo dramatický spád. Knížka není úplně bestseler a dlouho jsem váhal nad počtem hvězdiček, nakonec jsem se nechal přesvědčit novými (alespoň pro mě) a překvapivými poznatky z vývoje Evropy.

orinka3
30.07.2015 3 z 5

Jsem v rozpacích, jak knížku posoudit. To, že mě vůbec nebavila, nemusí ještě znamenat, že není dobrá. Ale já ji po dvou kapitolách odložila. Vůbec jsem se do ní nedovedla vcítit, s osobami jsem si absolutně nesedla, nic mi tam nebylo sympatické - je mi líto.