Hluboká modř moře

Hluboká modř moře https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424403/bmid_hluboka-modr-more-0rP-424403.jpg 4 275 88

Když Kateřina najde na půdě v domě svých rodičů desky s akvarely, je fascinována. Zobrazují malebnou krajinu, sytě modré moře a nostalgicky působící sídlo uprostřed nádherné zahrady. Touží zjistit, kde se tohle magické místo nachází a jak se obrazy dostaly do vlastnictví její rodiny. Pátrání zavede Kateřinu do Bretaně, kde objeví lety zchátralý zámeček ze svých obrazů. Panství patří Ewanovi, atraktivnímu Bretonci, který se zprvu dívá na Kateřininu zvědavost skepticky, ale nakonec i on propadne kouzlu obrazů a oba se ponoří do pátrání po minulých majitelích zámečku a po jeho historii. Postupně přicházejí na stopu temného tajemství… Stejně jako v předchozí autorčině knize Hortenziová zahrada se na pozadí dech beroucích kulis Bretaně odvíjí dramatický příběh plný romantiky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Brána

Das tiefe Blau des Meeres , 2015

annes
29.09.2020 5 z 5

Na začátku jsem se trochu ztrácela a nechytala souvislost, ale jak jsem se chytla už jsem se nemohla odtrhnout. Bylo to dost srdceryvné, hlavně dopisové části ke konci...jediné mínus má za mě jméno KATEŘINA, které mi nepříjemně drnčelo při každém čtení v uších, ale chápu že asi v originále bylo celé jméno a ne žádná zkrácenina.

alabra
27.09.2020 5 z 5

Kniha se předkládá jako romantický příběh a tím také je. Dva osudy propletené v místě a čase, pro mě přitažlivější část v minulosti. Dobré letní počtení.

Havrnka
15.09.2020 5 z 5

Kniha je velmi čtivá. Líbilo se mi prolínání minulosti s přítomností.

mcabr
11.09.2020 5 z 5

Vcelku pěkné čtení.

Luciska13
11.09.2020 5 z 5

Další krásná kniha od jedné z mých oblíbených autorek. Nádherné francouzské pobřeží a zároveň smutný a dojemný příběh lásky vznikající v době druhé světové války. O šťastné náhody zde není nouze, i když hlavní hrdinka neměla rozhodně snadný život a člověk se neubrání myšlenkám "co by bylo, kdyby..."

zdenaR
02.09.2020 4 z 5

Kniha se velmi dobře čte, nechybí napětí ani romantika. K tomu jako bonus bretaňské pobřeží.
Určitě je zajímavější část, kterou se děj vrací do historie a tím odkrývá vazby současnosti.
Román doporučuji a určitě budu pokračovat s dalšími knihami :-)))

Mandlevest
30.08.2020 5 z 5

Jako by tato autorka nebyla totožná s Anne Jacobs (mimochodem trošku jsem pátrala v knihách, co napsala a zdá se mi, že pod jménem Anne Jacobs píše autorka romantické ságy na pokračování a pod jménem Marie Lamballe uzavřené příběhy :-)), protože právě rodinná historická sága Panský dům mě vůbec nenadchla. Hluboká modř moře je ale, alespoň pro mě, trošku jiný šálek čaje. Uzavřený příběh s dvěma linkami, ta historická z období 2. světové války a ta současná vztahová, pátrací a o trochu horší, ale ani ta není vůbec špatná. Nadchlo mě prostředí bretaňského pobřeží, divokého a nezkrotného, které v budoucnu prostě musím navštívit :-) a také příběhy byly velmi hezky, čtivě zpracované, i přes úctyhodný počet stran děj ubíhal celkem svižně a nenudil mě. Shrnutím: žádnou literární bombu nečekejte, ale v rámci romantického žánru příjemnou oddechovou četbu s moc pěkným názvem knihy, nádhernou obálkou a v neposlední řadě s pěkným příběhem. A to jsem po četbě knihy Na smrt potřebovala, takže tentokrát určitě plný počet.

putpuda
21.08.2020 4 z 5

Příběh se mi moc líbil, hlavně ta historická linka. Katy mi nějak ne a ne přirůst k srdci. Ani mi to nepřišlo nijak zdlouhavé. Nádherná obálka ;)

m_martina
19.08.2020 5 z 5

Kniha, která je pro romantickou duši, jako je ta moje, dokonale stvořená. Doporučuji.

Illaa
17.08.2020 3 z 5

Kdybych měla hodnotit jen část z druhé světové války, dala bych o jednu hvězdičku více. Ta byla opravdu velice povedená, bavila mě a několikrát bych rovnou pokračovala další historickou částí. Části ze současnosti už trochu pokulhávaly, byly extrémně romantické a někdy až nezáživné. I tak jsem ráda, že jsem knihu četla a určitě za přečtení stojí.

Katerina015
17.08.2020 5 z 5

Romantický příběh, který nás přivede do Bretaně... Střídá se zde minulost a současnost... Přikláním se ke čtenářům, kterým se také více líbila dějová linka z 2. světové války...
Knihu musím jedině doporučit :-)

pavlinececcka
10.08.2020 5 z 5

Krásný příběh, knížku muzu vřele doporučit :-)

TetaLik
08.08.2020

Kniha je skvělá.

zimolka
06.08.2020 5 z 5

Kniha je opravdu nádherně napsaná,krásná obálka,určitě sáhnu i po dalších knihách od této autorky.

ANDY28
27.07.2020 5 z 5

překrásné, nešlo odložit jen obracet stránku za stránkou

klaudia2722
19.07.2020 5 z 5

Dávam 5 hviezdičiek, lebo sa mi príbeh páčil a dokázal ma vtiahnuť do deja tak, že som hlavne v druhej polovicu nedokázala knihu odložiť. Omnoho lepšia bola dejová línia z 2. svetovej vojny.
Čo ma na knihe niekedy štvalo, boli nepresnosti a chyby v texte (sem-tam nesedel vek hrdinov v danom období, pár historických nepresností...). Často sa však podľa všetkého jednalo o chyby prekladateľa.
Príbeh navyše nemá ambíciu byť historickou knihou, ale románom pre ženy a to sa autorke podarilo. Je to krásna romantická oddychovka.

LucyA7
04.07.2020 5 z 5

Poutavý romantický příběh. Líbila se mi dějová linka z 2. světové války i to, jak se postupně propojovala se současnými hrdiny. Určitě zkusím i další knihy této autorky.

Kristulda
02.07.2020 5 z 5

Kniha byla moc krásná, moc mě bavila ta linka z 2.světové války, ta současná tam mi nepřišly hlavní hrdinové moc sympatičtí. Ale to nevadí, protože ta druhá linka mě úplně pohltila a vtáhla do děje.

raty
23.06.2020 4 z 5

Milý romantický příběh, ve kterém se prolínají dvě dějové linie. Jedna ze současnosti a druhá ze 2. světové války a následujících let. Děj je dost předvídatelný, ale jako odpočinkovou četbu můžu určitě doporučit.

sloninka
23.06.2020 5 z 5