Hloupí bílí muži

Hloupí bílí muži https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41372/hloupi-bili-muzi-41372.jpg 3 35 4

Kniha levicového provokatéra je ostrou kritkou George W. Bushe a jeho administrativy. Zaměřuje se také na zahraniční politiku, znečištění životního prostředí, důsledky amerického ekonomické expanze i další nemoci současné ameriky. Kniha měla původně vyjít 11. září 2001, po teroristických útocích však nakladatel uvedení knihy na trh pozastavil a žádal autora o úpravy textu. Ten neustoupil a kniha v USA nakonec vyšla v nezměněné podobě v únoru 2002 a ihned se stala bestsellerem. ... celý text

Literatura světová

Vydáno: , Knižní klub

Stupid White Men , 2001

eraserhead
20.03.2019 4 z 5

Jeden velký, obří, hnusný, škaredý, nechutně zelený zvracející emotikon.

tlllk
07.06.2015 3 z 5

Doteraz som vnímal Moora ako seriózneho režiséra dokumentaristu, po tomto diele viac ako šaša americkej politickej scény, ktorý sa síce nebojí šiť do všetkého, ale nie vždy mu to vyjde ( kapitola ZABITE BIELU TVAR v kontexte s Obamom ako prezidentom .....) na druhú stranu mocný tohto sveta po stáročia počúvali svojich šašov.

Montezuma
18.08.2014 odpad!

Stupid fat Michael Moore.

hlosik
30.11.-0001 4 z 5

Této knize plné hodnocení nedávám snad jen z jediného důvodu, stejně tak jako u všech filmů Michaela Moorea(snad jen Bowling for Columbine je vyjímkou), i zde je na můj vkus až příliš mnoho demagogie, někdy se autor vyjadřuje téměř arogantně. Taky se mi nelíbilo, že se Moore
cpal Bushovi i do rodiny. Jestli jeho nezletilé dcery mají problém s alkoholem, mě zajímá daleko méně než pozměněné volby v jeho prospěch. Jinak tuto knihu musím doporučit, jedná se totiž o velice vtipnou kritiku dnešní americké společnosti.

Michael Moore
americká, 1954
2004  68%Hloupí bílí muži
2005  83%Fahrenheit 9/11
2005  70%Kde domov tvůj...?
2005  77%Uvěří nám ještě někdy?
2020  89%Klasická filozofie v kostce

Kniha Hloupí bílí muži je v