Hloupí bílí muži

Kniha levicového provokatéra je ostrou kritkou George W. Bushe a jeho administrativy. Zaměřuje se také na zahraniční politiku, znečištění životního prostředí, důsledky amerického ekonomické expanze i další nemoci současné ameriky. Kniha měla původně vyjít 11. září 2001, po teroristických útocích však nakladatel uvedení knihy na trh pozastavil a žádal autora o úpravy textu. Ten neustoupil a kniha v USA nakonec vyšla v nezměněné podobě v únoru 2002 a ihned se stala bestsellerem. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41372/hloupi-bili-muzi-41372.jpg 3.533
Literatura světová
Vydáno, Knižní klub

Stupid White Men, 2001

Kniha Hloupí bílí muži

eraserhead
20.03.2019

Jeden velký, obří, hnusný, škaredý, nechutně zelený zvracející emotikon.

tlllk
07.06.2015

Doteraz som vnímal Moora ako seriózneho režiséra dokumentaristu, po tomto diele viac ako šaša americkej politickej scény, ktorý sa síce nebojí šiť do všetkého, ale nie vždy mu to vyjde ( kapitola ZABITE BIELU TVAR v kontexte s Obamom ako prezidentom .....) na druhú stranu mocný tohto sveta po stáročia počúvali svojich šašov.

Montezuma
18.08.2014odpad!

Stupid fat Michael Moore.

hlosik

Této knize plné hodnocení nedávám snad jen z jediného důvodu, stejně tak jako u všech filmů Michaela Moorea(snad jen Bowling for Columbine je vyjímkou), i zde je na můj vkus až příliš mnoho demagogie, někdy se autor vyjadřuje téměř arogantně. Taky se mi nelíbilo, že se Moore
cpal Bushovi i do rodiny. Jestli jeho nezletilé dcery mají problém s alkoholem, mě zajímá daleko méně než pozměněné volby v jeho prospěch. Jinak tuto knihu musím doporučit, jedná se totiž o velice vtipnou kritiku dnešní americké společnosti.

Michael Moore
americká, 1954

Kniha Hloupí bílí muži je v