Hlídači

Hlídači https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284512/bmid_hlidaci-KDF-284512.jpg 3 46 18

V době vrcholící studené války provedli úředníci na ministerstvu obrany vysoce tajné vyšetřování neobvyklých událostí, které se udály na členitém pobřeží Pembrokeshirského národního parku, kterému se říká přezdíval "The Broad Haven Triangle“. Všechny noviny hlásaly: světla a předměty se vznášely na obloze, přízračné postavy nahlížely do oken statků, lidé i zvířata mají strach. Po třiceti letech byl úředník, který měl na starosti spisy týkající se těchto událostí, z Národního archivu propuštěn. Byl vyzván, aby podal nové svědectví o tom, co ví, co stálo ve spisech. Jeho svědectví otřáslo samotnými základy britské vlády. Toto je jeho příběh.... celý text

Literatura světová , Záhady

Vydáno: , Omega

The Watchers , 2015

Margarett_Lindd
01.04.2024 4 z 5

(SPOILER) Trochu zklamání. Po knize jsem sáhla, s tím, že se jedná o UFO příběh v beletristické podobě a ona zápletka je nakonec úplně jiná.
Tím nechci nikoho odrazovat, přesto se mi příběh moc líbil a čtu další autorovo dílo. Ale pro jistotu již předem počítám, že zápletka bude zcela jiná, abych nebyla opět zklamaná.

DarieReed
03.02.2022 4 z 5

Knihu jsem třikrát odložila. Začátek byl velmi pozvolný, avšak i tak si žádal čtenářovu pozornost. Ani po padesáti stránkách se nestalo nic převratného. Nyní jsem však ráda, že jsem u knihy vydržela až do konce. Zvykla jsem si na pomalejší tempo děje a pozvolna tak objevila komplikovanou zápletku, která mě nutila k údivu stranu za stranou.
Žánr, který tato kniha prezentuje, nečtu běžně - možná proto se mi zdála tak jiná a uchvacující.
Pro líná dopoledne a večery, ke zpomalení v našem světě, k hledání větších myšlenek mezi řádky -naprosto doporučuji.

Smolař
20.09.2020 4 z 5

Toto je příběh Roberta Wildinga. Muze, jenž je vtažen do spiknutí a vrací se do místa svého dětství, aby vyšetřil vlnu pozorování UFO.
Takto by se dal v kostce shrnout příběh Hlídačů, knihy Neila Springa, která je inspirována skutečnými událostmi z oblasti zvané Broad Haven Triangle ve Wallesu, které se udály roku 1977.
Spring sází na atmosféru deštivé, ponuré anglické krajiny a vychází mu to. Svůj podíl na tom mají i postavy, které si projdou svým vývojem. Od skepse a popírání, až k pochopení a přijmutí svého místa. Spring načíná i téma víry a rodinných vztahů. Bohužel ke konci dostali Hlídači ránu železnou tyčí do nohy a s otevřenou zlomeninou se dobelhali do cíle.
I tak mohu doporučit těm, kteří mají rádi tématiku UFO a paranormálních jevů.

tessie_m
16.06.2020 2 z 5

Bavila mě, i když byly někde části, které jsem si neuměla úplně vysvětlit a nudila jsem se...knihu bych ale rozhodne doporučila lidem, kteří mají rádi sci-fi

Polinka92
21.05.2020 3 z 5

Není to zrovna žánr, který bych upřednostňovala, ale je to moc pěkně napsané a vskutku zajímavé dílo. Pokud se zajímáte mimozemšťany - jejich setkání se Zemí, nebo o démony, zaujme vás to.

Arkagas
12.03.2020 4 z 5

Hlavní hrdina v knize jako malý přijde o rodiče a vychovává ho děda, který ho izoluje od okolního světa.
Rodiče malého chlapce totiž zemřeli stejně jako spoustu dalších lidí za podivných okolností po výbuchu v nedaleké základně a od tohoto momentu se začnou objevovat přízraky bez tváře, s děsivě velkým tělem, chladnýma očima i hlasem. To ale není vše, ve vzduchu nad malým městečkem se vznáší neidentifikovatelné předměty, které způsobují jakousi hromadnou hypnózu a paniku.
Obyvatelé jsou vyděšení, a náš hlavní hrdina zjišťuje, že o tomhle všem ví jeho děda mnohem víc, než si myslel.
V příběhu se pak objevuje jakási údajná čarodějka, která je nám představená jako dcera údajně prokleté ženy.
Velkým překvapením je, když hlavní hrdina zjistí, že jeho rodiče nezemřeli tak úplně náhodou a do příběhu se dostává jakási pradávná sekta, která chce vyvolat samotného ďábla aby ovládl svět.
I přesto, že je tahle kniha totální slátanina a nesmysl ???? je skvěle čtivě napsaná. Je to sci-fi každým coulem, ale rozhodně za tím nehledejte nic duchaplného. Jako odpočinková kniha fajn, nic Vám nedá, nic Vám nevezme a na konci se možná stejně jako já zasmějete tomu, jaký je to vlastně blábol ???????????? Hodnocení: 4/10

crazyslunicko
24.02.2020 4 z 5

Od knihy jsem moc neočekávala a proto jsem nakonec byla velmi překvapena, jak to všechno dopadlo. Ze začátku se seznamujeme s hlavními postavami a dětstvím jednoho z hlavních hrdinů. Zemřou mu rodiče a tak se o něj musí postarat dědeček, který vlastní farmu. Žijí v zamřížovaném domě a každý den se musí modlit, aby jej nepohltil ďábel. Všichni si myslí, že je dědeček blázen a fanatik. Příběh se inspiruje skutečnými událostmi.

Janule809
24.12.2019 2 z 5

No popravdě nevím co si myslet..téma knihy super, ale ten konec ..

Johhanka79
10.10.2019 4 z 5

Nedotažené, nesmyslné a chvílemi až hloupé. Chytlavé, čtivé a zatraceně originální pohled na problematiku UFO. Nedostatků je hodně, ale víte co? Já se bavila a na každý večer s knížkou se těšila. Tak proč ne? Za čtyři hvězdičky.

Julinka679
05.07.2019 1 z 5

Kniha mě dost zklamala, čekala jsem, že bude čtivá, zajímavá, že to dostane spád... Každopádně ani po 100 stranách se nic nestalo, nakonec jsem ani nepřeskočila na konec, bylo mi bohužel jedno jak to skončí... Za mě tak maximálně 1*.

lailaj
04.07.2019 1 z 5

teda už dlouho jsem nepotkala knížku, co by se mi takhle nelíbila. Dočetla jsem ji protože jsem neměla co dělat a jinou knížku jsem neměla. Dlouhou dobu je knížka nečtivá, zdlouhavá a nudná. Poslední čtvrtina dostává spád, ale konec je jako z amerického béčkového hororu

Šimpy
18.11.2018 3 z 5

Na mňa to už bol trocha moc guľáš, zbytočne sa tam autor snažil natlačiť všetko možné i nemožné. Ale prečítať sa to dalo, taký slabší Lovecraft.

Edit: Jedno velké díky patrí knihe zato ,že mi ukázala oblasť Pembrokeshire. Už počas čítania knihy na mňa dýchala atmosféra tohto miesta a vyhľadával som si lokácie na internete. Tento rok v lete som sa tam vybral osobne, navštívil som väčšinu miest z knihy, hlavne Little Haven bol čarovný, starý hotel na kopci opustený a desivý ako z knihy. Navštívil som aj školu v Broad Haven, kde sa udialo pozorovanie UFO. Nádherné pobrežie, majáky a príroda. Krása, ťažko opísať slovami.

Marekh
24.08.2018 3 z 5

Kniha je inspirována sérií pozorování UFO, která se udála v Havenu v zimě roku 1977. Většina případů pozorování UFO, uvedených v této knize, se zakládá na skutečných událostech. Zbytek příběhu je fikce.

V některých okamžicích jsem pociťoval strach, napětí, mrazivost, ale jindy se mi četba docela táhla. Nebyla to kniha, kterou bych nedokázal odložit. Tato kniha svým zpracováním spíše zaujme především mladší čtenáře a čtenáře, kteří mají rádi UFO a různé záhady s tím související. Závěr knihy byl překvapivý. Knihu bych hodnotil průměrně.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Myslím si, že nehorší vzpomínky jsou ty, které se snažíme v sobě potlačit. Pokud budeme mít štěstí, zůstanou v nás navždy pohřbeny. Někdy se však chtějí dostat na povrch, jako oživlá mrtvola drápající se ze svého hrobu.

Čím více podlehnete svému strachu, tím více vás ovládne. Nemůžete ovlivnit to, co se stane, Roberte. Můžete na to ale správně zareagovat. Když vás začnou přepadávat chmury, pojmenujte je. Pak je vyžeňte ze své hlavy.

jiri77
14.11.2017 5 z 5

Knihu jsem si v knihovně půjčil jen tak naslepo,tak to pro mě bylo překvapení ,jaký se z toho vyklubal skvělý a napínavý příběh, Záhady a pozorování UFO mě baví a líbila se mi autorova fikce a úprava příběhu. Skvělé a napínavé čtení.

MMacicekk
11.08.2017 5 z 5

Tak tohle byla pecka! Opravdu jsem nečekala, že mě téma o pozorování UFO tak nadchne. Bylo to i tím, že kniha je inspirována skutečným případem, kdy skupina školáků Pembrokeshireské základní školy viděla přistát v poli v blízkosti školního hřiště stříbrné plavidlo doutníkového tvaru. Když byli žáci vyzváni, aby tento objekt nakreslili, s pár odchylkami se jejich kresby až neuvěřitelně podobaly. Vše se odehrálo v Broad Havenu (Anglie) v roce 1977 a od té doby tam bylo pozorováno UFO ještě několikrát. Čtivá, napínavá kniha, od které se nešlo ani na okamžik odtrhnout.

Veve721
29.06.2017 4 z 5

Knížka je o to mrazivější, že se určité události skutečně odehrály. Nápad zkombinovat tyto záhadné incidenty do komplexního příběhu je výborný. Autor navíc dodal dílku jiný rozměr využitím paranormálních jevů. Výsledkem je zajímavá kombinace sci-fi i hororu, špionážního románu i mysteriózního thrilleru. Zaslouží pochvalu za odvahu, protože spojením uvěřitelného s neuvěřitelným hodně riskoval, ale dle mého názoru se mu to podařilo skvěle. Velkým plusem je také styl psaní - Neil Spring rozhodně umí čtenáře pořádně napínat. Musím říct, že samotný text je místy trochu moc složitý, je třeba se na čtení více soustředit (zejména kvůli použití velkého množství názvů měst, ulic a staveb), přesto za to výsledek stojí a když se pořádně začtete, určitě bude těžké se od Hlídačů odtrhnout. Minimálně já do ní byla pořádně zažraná!

Ivuska.09
27.06.2017

Neil Spring vychází z událostí, jež se opravdu staly: inspiroval se sérií pozorování UFO v Havenu v zimě roku 1977. A tak napsal příběh o víře a o tom, jak lidé na tyto jevy reagují a jak vnímají realitu okolo sebe. Použil však jiná vysvětlení, originální. Své dílo dokázal napsat způsobem, jenž ve čtenáři vyvolává mrazení v zádech a pocity úzkosti. Možná i vy budete pochybovat o tom, co možné je a co nikoli – hranice mezi tím je občas opravdu velmi tenká.

bookcase
18.06.2017 4 z 5

Napínavý román na pomezí hororu a sci-fi, s linií klasické detektivky. Čtivý a tak trochu znepokojivý. Co kdyby náhodou.... ;-)

Neil Spring
velšská, 1981