Hledání radosti

František Nepil patří k nejoblíbenějším vypravěčům druhé poloviny minulého století. Jeho drobné i rozsáhlejší prózy spojoval jemný, moudrý, laskavý humor, s nímž nahlížel na okolní svět, na jeho kladné i záporné stránky. Měl rád lidi, rodný kraj, přírodu, historii… Všude tam čerpal inspiraci a hledal radost. Drobné prózy, které z manželovy pozůstalosti vybrala paní Zdenka Nepilová, doprovodil ilustracemi jeho dlouholetý přítel Karel Franta....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47269/big_hledani-radosti-ymK-47269.png 4.423

Kniha Hledání radosti

Kanylka
08.12.2021

Neznám jiného českého autora, který dokáže psát s takovou láskou. Děkuji vám pane Nepile

medlovice
11.01.2020

Hezké a milé počteníčko v každém ročním období.

1amu
27.10.2019

Tři čtvrtiny knihy jsem slyšel (v duchu) laskavý hlas pana Nepila, který je nezapomenutelný. Vzpomínky z dětství, na babičku, na maminku (které zamkl jako 3-letý hošík dveře, když vyšla z hájenky v noční košili pro pár polínek na zatopení), na školu... bylo to roztomilé, ale ?
Inu bylo třeba vydat knihu s určitým počtem stránek a dodané nestačilo . Byli zmobilizování nejbližší příbuzní, aby "vyšmejdili" vše co se dá ze šuplíků. Bohužel nejde o první případ u knih autora, které byly vydány až po jeho úmrtí.

Danafantom
13.12.2017

Jj, zabralo to, radost nalezena ;)

čef
10.11.2017

Jak známo, nejlépe zněly krátké povídky nebo fejetony Františka Nepila přímo v jeho podání. Přesto i jejich čtení stojí většinou za to. I v této sbírce je pár opravdu vynikajících - např. jsem se dost zasmál u Anděla strážného nebo u Kutila na návštěvě. I ostatní jsou však vyprávěny vtipně, lidským způsobem a ke všemu řečí, k jejímuž tlumočení není třeba slovníku cizích slov. Rozhodně dobrý způsob k nostalgickému vzpomínání na doby minulé.

Damato
23.08.2017

Jako hodně mladá jsem mamce ukradla ke čtení Střevíce z lýčí a moc jsem tomu nerozuměla, pak jsem autora slyšela napřímo a od té doby jsem jeho knihy hltala a úplně jsem slyšela tu jeho skvostnou intonaci - prostě jeho knihy jsou ideální pro letní čtení na zahradě, pro podzimní čtení při plískanici, pro zimní čtení u hrnku horkého čaje u kamen i pro jarní optimistické probouzející se čtení .

16.08.2017

Další kniha od pana Nepila, která je vyprávěna s velkou láskou a laskavostí. Povídání o fotbale jsem měla chuť přeskočit, to mě nebralo. Bude to tím, že nejsem žádný fotbalový fanda. Jinak je to ale oddychové čtení.

Wendysek
21.11.2014

Roztomilé atmosferické fejetony, které se hodí kamkoliv. :o)