Hledání Jaromíra Nohavici

od:


KoupitKoupit eknihu

Přestože je Jaromír Nohavica naší nejvýraznější písničkářskou osobností, která v mnohém přesahuje rámec folkové hudby, dosud o něm nevyšla žádná monografie. Rozsáhlá publikace z pera hudebního publicisty Josefa Rauvolfa je tedy svým způsobem unikátní. Autor se na základě mnoha pramenů, ale také přímých svědectví pokouší rozklíčovat fenomén Nohavica. Dává jeho tvorbu do kontextu s písničkářovým životaběhem i s dobovými událostmi. Rauvolfův knižní portrét je pestrý a detailní, zároveň ale komplexní, přesvědčivý a veskrze objektivní. A to i díky tomu, že svými svědectvími přispěly takové osobnosti folkové scény, jako např. Pavel Žalman Lohonka, Wabi Daněk či Pavlína Jíšová....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19640/hledani-jaromira-nohavici-19640.jpg 4.515
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Daranus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
aralka
28.02.2016

.... ať už to bylo, jak bylo, já mám prostě Nohavicu ráda a tahle knížka mě v tom nijak nezviklala, jsou v ní životopisné údaje, průřez jeho tvorbou od jejích úplných začátků až do současnosti, texty písní, rozhovory, dotýká se i jeho kontroverzní spolupráce s StB atd. Monografie písničkářského šamana, za mě skvělých pět hvězdiček!

Zmražená Opic
29.01.2012

Velmi zajímavá knížka, díky ní jsem se toho o panu Nohavicovi dozvěděla hodně. Zároveň je to i skoro učebnice dějin druhé poloviny dvacátého století.

Štítky

písničkáři

Autor a jeho další knihy

Josef Rauvolf

Josef Rauvolf
česká, 1953

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených22x
v Doporučených2x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech1x