Hledání Aljašky

Hledání Aljašky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144816/bmid_hledani-aljasky-QmT-144816.jpg 4 3644 666

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Looking for Alaska , 2005

3118
26.09.2019 5 z 5

Příběh je orginalní, zajímavý a chytlavý. Donutí člověka se zamyslet

Barca055
23.09.2019 5 z 5

John Green znovu nezklamal!! :)
Hvězdy nám nepřály nic nepřekoná, ale tahle kniha mě také nezklamala. Ze začátku je potřeba se začíst, ale jak se Vám to povede, nedokážete se odtrhnout.
Velmi chytlavý a u konce i velmi smutný (až jsem si pobrečela..) příběh, který stojí za přečtení.

Doporučuji!! :)

katicaj
19.09.2019 2 z 5

Asi jsem čekala více. Jako asi většina jsem začala s Hvězdy nám nepřály a takhle mě teda trochu zklamala. Je to fajn oddechovka, styl autora se mi líbí, ale to co se táhlo na 3/4 knihy by se klidně vlezlo do 2/4. Druhá polovina byla trochu lepší, ale celkově nevím..Četlo se mi to dobře, vyloženě jsem se do toho nenutila, ale že bych se nějak extra nemohla odtrhnout se taky říct nedá. Je to nenáročné čtení, u kterého se nemusí moc přemýšlet. Co mě fakt zaujalo - poslední slova, odkazy na knihy a spisovatele atd.

JadeyBristow
17.09.2019 1 z 5

Já ten hype okolo Johna Greena nechápu. Hvězdy nám nepraly se mi velmi líbilo, ale tato kniha pro mě velkým zklamáním. Bohužel jsem ji nemohla dočíst, protože jsem se nedokázala začíst.

dainny
30.08.2019 1 z 5

ne..tato mě fakt nebavila,ten začátek fakt nudný

Taralcielle
27.08.2019 1 z 5

SPOILER
Divné... Polovina knihy je plná porušování školních pravidel, zážitků na střední škole a internátu daleko od rodičů, pak přijde najednou zvrat a zbytek knihy nikdo moc nemluví a Miles a Plukovník se jenom snaží zjistit, proč Aljaška zemřela, zda spáchala sebevraždu, nebo její nehoda byla opravdu jen náhoda. Rozhodně znovu číst nebudu... Kniha mě docela zklamala, po velkém boomu a propagaci Johna Greena jsem čekala víc.

oblakaknih
04.08.2019 3 z 5

Od knihy Hledání Aljašky jsem čekala o něco víc. Možná proto mě kniha zklamala.
Nechci tím říct, že mě vůbec nebavila, ale pár výtek jsem našla.
První půlka knihy mi hodně připomínala Ten, kdo stojí v koutě. Měla jsem tendence tyto knihy srovnávat, takže mi Hledání Aljašky připadala horší.
Postavy mi byly sympatické, měly skvělé a originální přezdívky, ale podle mě se nechovaly přiměřeně svému věku.
Kniha se četla až překvapivě rychle a dobře, líbily se mi zmínky o jiných literárních dílech a osobnostech. Příběh byl předvídatelný, takže na mě nepřešly žádné emoce.
Více mě bavila romantická linka, která bohužel nedostala tolik prostoru.
Knihu rozhodně nehodnotím jako špatnou, jen si myslím, že mi nesedla. Autorovi dám ale určitě další šanci.

HŠ
26.07.2019 3 z 5

Potřebovala jsem narychlo sehnat něco nenáročného v elektronické podobě. Nenáročné to opravdu bylo. A navíc se to od půlky strašlivě táhlo.

gabriela7591
24.07.2019 5 z 5

Asi patřím mezi menšinu těch, co je Hledání Aljašky bavilo a chytilo za srdce víc než Hvězdy nám nepřály. Knížku jsem četla již dvakrát a možná ji ještě jednou zhltnu. Pro mě skvělý nápad, skvělý popis prostředí, výběr postav,... Doporučuji!

Veronika33
14.07.2019 2 z 5

Kniha bola o dosť slabšia ako Na vine sú hviezdy či Papierové mestá, autor sa snaží do kníh vložiť hlboké posolstvá a riešiť tabuizované témy, ale niečo tomu chýba. Príbeh bol z väčšie časti nudne napísaný a fakt sa dej tiahol. Viem, že asi nie som cieľová skupina pre ktorú J.Green knihy píše, ale fakt nechápem obľúbenosť jeho kníh.

Kniholic
03.07.2019 4 z 5

Tato kniha mě vcelku bavila. Sice tam byly úseky, které mě byly nudnější nebo jsem chtěla zabít někoho z hlavních postav, ale jinak to nebylo špatné čtení.

Verča16
01.07.2019 5 z 5

super kniha, john green proste neprestane udivovat uz jsem vedela co se stane s Aljaskou takze jsem nebrečela ani nebyla prekapena navíc to tak vyzni samo. Jinak prvni pulka byla napinavejsi a vice se odehraval dej a druha pulka byla na zamysleni ale s knihou jsem moc pkojena!!!

Cleo De Nile
06.06.2019 1 z 5

Pro Kristovy rány, co jsem to zase přečetla. Na začátku kniha vypadá docela slibně, a i námětem mě ze všech knih z pera Johna Greena zaujala nejvíce, ale zpracování a konec to opět celé zkazili. Postavy jsou neskutečně ploché a nesympatické, nejhorší mi přišla samotná Aljaška, drzá, ani trochu vtipná rádoby feministka. Když zmizela, myslela jsem, že to bude lepší, ale ne, náš hlavní hrdina akorát celou dobu kňoural.

PhoebePollard
29.05.2019 5 z 5

Pravděpodobně druhá nejlepší kniha ze všech Greenových knih. Četla jsem i český překlad, ale slovenský se mi líbil více. Obálka je krásně jednoduchá. A většina postav sympatických, nepřikrášlených obyčejných lidí. Moc hezké.

kajusjoch
13.05.2019 4 z 5

Kniha určitě lepší než Papírová města, ale od Greena se mi líbí zatím pouze Hvězdy nám nepřály.
Znovu bych si ji nepřečetla.

katka-kacav3318
07.05.2019 5 z 5

Od téhle knihy jsem čekala úplně něco jiného, ale mile mě to překvapilo. Ten zásadní zvrat se nestal na konci knihy a to mě velice potěšilo a mohli jsme vidět postavy jak se s tím vypořádávají. Štve mě, že neskončili spolu, ale asi by spolu nebyli šťastní, i když ona asi těžko.

Charmedka
13.04.2019 4 z 5

I když se v knize pak objevuje závažnější téma, furt je kniha dá se říct dost jednoduchá. Když jsem přemýšlela nad hodnocením, tak jsem byla dost na rozpacích. Prvně jsem dala tři hvězdičky jako průměr, ale nakonec to změnila na čtyři, protože ty tři jsou zkrátka málo.

eliska2126
31.03.2019 3 z 5

Tuto knížku jsem četla už před delší dobou. Nicméně nějak odvařená jsem z ní nebyla. Je to trochu lepší, než Papírová města od Johna Greena, ale žádný trhák. Nemám prostě ráda, když jsme v takovýhle knížkách 'pro puberťáky' tak moc filozofuje. Musím zas ocenit rozdělení knihy. Dělí se na dny předtím a dny poté. O knížce jsem si nic nezjišťovala, takže jsem nevěděla událost, do jaké ty dny odpočítávají, takže jsem pak byla celkem překvapená. I tak knihu hodnotím jako průměr.

pingu1
06.03.2019 3 z 5

Taková zvláštní kniha ... Chvílemi se mi líbila, chvílemi vůbec.... Hvězdy byly podle mě daleko lepší :-)

Hakem
11.02.2019 3 z 5

Tak. Docteno. Zhruba do poslednich 10 stran me to vaazne moc nebavilo. Aljaska byla protivna, ale zbytek kamaradu celkem usel. Libilo se mi hledani odpovedi v ruznych nabozenstvich a konecnych par stranek a uvah mi najednou zmenilo pohled na celou knihu.

Jen na okraj - tak jako mi ve Snezi snezi hrozne vadila prezdivka Vevoda u holky, mi v hledani Aljasky vadil Valecek a Plukovnik. Kazdy pubertak vazne nemusi mit blbou prezdivku.