Hledání Aljašky

Hledání Aljašky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144816/bmid_hledani-aljasky-QmT-144816.jpg 4 3644 666

Románový debut dnes už známého Johna Greena je strhujícím vyprávěním o dospívání a hledání sama sebe. Šestnáctiletý Miles, posedlý sbíráním posledních slov významných osobností a touhou hledat „velké Možná“, je spíše outsiderem mezi svými vrstevníky. Jeho život získá zcela novou podobu, když přejde na internátní školu Culver Creek. Zde se rychle spřátelí se svérázným spolubydlícím a okouzlující, naprosto nepředvídatelnou Aljaškou Youngovou. Okamžitě je vtažen do světa, kde se porušují školní pravidla, pořádají různé večírky i provokace. Miles ožívá v dennodenním kontaktu s novými kamarády a stále víc miluje fascinující Aljašku. A tak vývoj směřuje k okamžiku, kdy se všechno nečekaně navždy změní... Živý, naléhavý a nekonečně dojemný příběh. Americkou knihovnickou asociací byl zařazen mezi deset nejlepších knih pro dospívající.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Looking for Alaska , 2005

Anna 13
21.02.2015 5 z 5

Většinu lidí, které znám tuto knihu milují! A já se jim nedivím! Většina lidí také tvrdí, že je o dost lepší než Hvězdy nám nepřály, což si myslím, že pravdu nemají!!! Kniha je plná spousty zajímavých myšlenek, posledních slov známých lidí, napětí a nepochopení! Je opravdu úžasná, ale na Hvězdy nám nepřály nemá! Je sice prosycená životem a smrtí, ale příběh je celkem obyčejně neobyčejný! Neumím se k této knize nějak vyjádřit, protože nad ní zase strašně přemýšlím a snažím se rozluštit věty, které mám v knize zaškrtané a porozumět příběhu, který nám úžasný spisovatel John Green napsal a prostřednictvím tohoto příběhu nám sděluje něco, co zatím luštím...
K postavám: Aljaška Youngová! Snad nejzvláštnější postava o jaké jsem kdy četla! Miluji ji a přitom zase strašně nenávidím!!! Ona je důvod proč si tuto knihu musíte přečíst!!! Miles neboli Váleček mi byl sympatický tím, že se učil známá poslední slova a tím, že byl trochu stydlivější a nezkušený a Plukovník neboli Chip dával knize to pravé! Líbily se mi jeho hlášky a nápady!
Tato kniha si rozhodně zaslouží pět hvězd!!! A Greenovi se klaním!!!

ThrisaManx
21.02.2015 5 z 5

Pěkná kniha. Příběh obyčejný, ničím zajímavý ani výjimečný, ale jsou tam opravdu dobré myšlenky. Sice ne nějaké světoborné, ale zajímavé. Pan Green musí být moudrý člověk, proto mu odpouštím tolik protahované konce a zbytečné umělé probouzení emocí. Nijak nezměnila mé myšlení ani mi nepředala nové poselství. Ale donutila mě přemýšlet, smát se a plakat.

AničkaŽ
20.02.2015 5 z 5

John Green vkládá do svých knih neobyčejné poselství, které nemůsí být vždy a všem jasné. A kdo ví, možná je jen v našich představách nebo si ho snad každý může vyložit podle sebe. Každopádně si myslím, že Greenovy příběhy nás určitým způsobem zasáhnou všechny. Definitivně za sebe doporučuji jeho knihy, Hledání Aljašky je opravdu neobyčejná zkušenost.

Evča Korejka
19.02.2015 5 z 5

Johna naprosto miluju.
Jako první knihu jsem od něho četla Hvězdy nám nepřály, ale Hledání Aljašky se mi líbilo víc.
Knihu jsem naprosto zhltala. Po večerech jsem jí neustále četla, až mě bolely oči.
Knihu všem doporučuju, ale bohužel někoho může otravovat to chlastání a kouření, ale to ke knize patří...
:-)

terka.b
08.02.2015 5 z 5

byla to úžasná knížka, velmi dobře se mi četla a dala mi více než jsem očekávala a změnila mi pohled na svět. Myslím že to byla nejlepší knížka co jsem četla, ale je to jen názor. A nerada bych to srvnávala s Hvězdy nám nepřáli, protože to byla úžasně napsaná kniha, ale nejsem moc na dojemné a romantické čtení. :)

nikolka5063
06.02.2015 5 z 5

Čekala jsem, že mě knížka nevtáhne tak, jako hvězdy. Ale k mému překvapení, mě tato knížka bavila mnohem víc. Nevím čím to je, možná tím, že se více ztotožňuji s hlavními hrdiny. Přece jenom je to o něčem jiném něž hvězdy. Ale dějová linka je docela podobná.

Vendelína
05.02.2015 3 z 5

Byla jsem plná očekávání a ve finále přišlo lehké zklamání. Možná to bylo tím, že jsem věkově jinde a kdybych četla knihu třeba před 15 lety, líbila by se mi víc. Na mě moc filozofické, hloubavé. Ale jako prvotina dobře napsané.

majarossnerova
04.02.2015 5 z 5

Jdu hledat velké možná :)
Pro mě asi nejhezčí knížka co jsem četla,plná radosti,smutku i tajemství.

Šura
03.02.2015 4 z 5

Pěkná, čtivá (za dva dny a to mám doma dvě mimina), ale nevyrazila mi dech tak jako Hvězdy nám nepřály.

Denninka
31.01.2015 2 z 5

Tato knížka byla mou druhou knihou od Johna Greena. Prvně jsem četla Hvězdy nám nepřály, které nasadily až moc vysokou laťku. Sice hlavní hrdinové byli ve stejné věkové skupině, ale děj v Hledání Aljašky mě vůbec nezaujal. Knížku jsem četla spíše ze zvědavosti jak to celé dopadne. Možná kdybych byla o deset let mladší, tak by mě to zaujalo více.

Adam Bartoš
30.01.2015 5 z 5

Na to, že je to první kniha od Greena, tak je až moc dobrá! Některé scény mě doslova pobavily! Ale na Hvězdy nám nepřály a Papírová města, tahle knížka nemá. :)

boza7
28.01.2015 5 z 5

Hledání velkého Možná se četlo, jak je u Johna Greena zvykem, jedna báseň! :-)

selenator
27.01.2015 4 z 5

Čekala jsem od této knihy více.
Ale knížka se dobře četla, děj byl promyšlený a John ji doplnil krásnými citáty.
Hvězdy ale vedou :)

katerina7788
26.01.2015 5 z 5

Knížka je hezká a i vtipná. Nemůžu se rozhodnout jestli se mi více líbila Papírová města nebo Aljaška, tyhle knihy si jsou dost podobné.

harama
25.01.2015 4 z 5

John Green tyto láskyplné příběhy umí. Škoda, že vždy dopadají tak smutně, ale to je na knihách možná ještě záživnější, než častý filmový happy-end. V životě to tak taky často platí, šťastný konec je jen výmyslem filmový režisérů.

Druhá část této knihy již nebyla tak záživná, jako ta první. Proto čtyři hvězdičky. Stále se omýlalo jedno a to samé. Až na kapitolu se striptérem to bylo hodně nezáživné. Škoda, že Green prostě nezakončil knihu pár stránkami smutku, a tímto skutkem, který kamarádi pro Aljašku udělali. Stačilo by na to 20 stránek, a myslím, že by kniha byla ještě mnohem lépe hodnocená, než ta současné, kdy Green snad 50 stránek promítá smutné pocity všech kamarádů - ty by si čtenáři myslím domysleli sami, a nebylo na ně potřeba tolika vět.

Jinak ale skvělé dílo, zejména pro náctileté studenty ideální.

kikizubik
24.01.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, byla moc čtivá. Ale posledních sto stran bylo trochu deprimujcích.
Jinak jsem ráda, že se mi kniha konečně dostala do ruky.:3

M.S.
24.01.2015 1 z 5

Jedna z těch nudnějších, utahaných knih. Už kniha Hvězdy nám nepřály se mi moc nelíbila, ale toto v podstatě nemělo žádný děj, což mě dost mrzelo, protože by to jinak byla dokonalá kniha. Děj sice ubíhal, ale nic moc se nedělo. Určitě jsem četla mnohem lepší, ale i horší. A znám spoustu lidí, co ji četli jen kvůli tomu, že to napsal John Green. Já osobně ho nemám ráda, a jestli napíše nějakou další knihu, tak se do ní už určitě nepustím.

Amandaa
18.01.2015 3 z 5

Knížku jsem četla v angličtině a docela se mi líbila. Byla jsem ráda, že jsem obsahu rozuměla, takže jsem se na děj až zas tolik nesoustředila.

Artep25
18.01.2015 3 z 5

Nejsem už ve věku ,o kterém ta kniha je ,tak mně možná nechytla tolik ,jako kdybych byla mladší.Myslím,že je to moc hezky napsané dílko a ,kdybych byla náctiletá asi bych ji obrečela a hodnotila bych jí víc a možná i pěti hvězdami ,ale takto má od mně pouze tři ,protože já svoje velké Možná už našla .Román je čtivý a pěkně napsaný ,nejaký velký dojem však ve mně nezanechal .

Jaine
14.01.2015 5 z 5

Looking for Alaska, která právě touto dobou slaví 10 let (!!) (John Green neexistuje od loňského léta, duh), je pravděpodobně jedna z nejlepších YA knížek, které jsem kdy četla. Je to prostě jen krásný příběh o tom, jak když nemilujeme sebe, nemůžeme milovat druhé.

Prostě kniha o krásách mládí a hrůzách lásky...