Chladné břehy

Chladné břehy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125030/bmid_chladne-brehy-kRy-125030.jpg 4 76 11

Hledači nebe série

Jedno nemůžete Ilmarovi odepřít – na zloděje je nebývale počestný. S modlitbami k Sestře a Vykupiteli na rtech prchá z nucených prací společně s Markem, chlapcem ovládajícím Slovo. Jenom společně mají šanci uprchnout, ale cesta ke svobodě je dlouhá a skutečnost mnohem složitější, než by si kdy Ilmar pomyslel. Kdyby tušil, do čeho se pouští, možná by raději zůstal v pekle železných dolů.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Triton , Argo

Холодные берега (Cholodnyje berega) , 1998

evickakyticka
evickakyticka
16.09.2018 2 z 5

Knihu jsem sice dočetla, ale chtělo to trochu námahy... Začátek - dobrý. Potom se do toho zamotaly kecy o Bohu, to jsem ještě přivřela oči - říkám si, fantasy se snad ještě nějak rozjede... pak se děj jakž takž vyvíjel, docela se mi svět i líbil, ale nakonec bylo fantasy málo. Jediné, co mě zaujalo, byl Chlad. A ke konci mě i to Slovo, které se zpočátku jevilo, že bude druhým dobrým prvkem fantasy, neskutečně štvalo. Nejsem "kostelní " typ a tyto řeči mě dokážou zprotivit celou knihu. Škoda, bylo by to dobré, ale v jiném směru...

mikosai
mikosai
26.11.2016 2 z 5

Lukjanenko je moj oblíbenec, ale tento príbeh šiel ztuha.

DivnýJanko
DivnýJanko
08.03.2016 5 z 5

príbeh vložený do alternatívnej minulosti veku pary s podtextom alternatívneho výkladu Spasiteľa a ženy po jeho boku. odvážne, ako vždy pri Lukjanenkovi, hlbšie ako si myslíme na prvé prečítanie, v odhadovaných vyvrcholeniach kapitol ostávam stále prekvapený, takže u mňa dobré, aj s prihliadnutím na to, že kto by od neho čítal túto knihu ako prvú, tak si nemusí pošmáknuť tak ako /ja ;)/ starý fajčiar tohto výborného ruského talentovaného literárneho tabaku. odporúčam.

Dinosaur
Dinosaur
28.12.2015 4 z 5

(9/10) Poměrně napínavá kniha odehrávající se v zajímavém světě. Líbí se mi tyhle Lukjaněnkovy realistické fantasy odehrávající se buď v našem nebo nějakém alternativním světě jako tady. Člověk by pak skoro věřil, že by se něco takového skutečně mohlo stát :)

ziriant
ziriant
02.05.2015 4 z 5

Popravdě, měla jsem před začátkem čtení této knihy poměrně velké obavy a moc se mi do ní nechtělo. Říkala jsem si, jak asi může po Hlídkách a knihách Na(ne)čisto přijít něco, co mě od téhož autora zaujme, ne-li ohromí. A světe div se, druhý den jsem byla na konci a velmi jsem si děkovala, že jsem koupila rovnou oba díly najednou, jinak by to byl slušný absťák.

Fuksinka
Fuksinka
31.12.2014 4 z 5

Příjemná dobrodružná fantasy. Děj se odehrává v "alternativní realitě", která odpovídá částečně našemu konci 18. století, částečně 19. a částečně 20. (parní stroj, kluzáky, tvrzené sklo...) S tím jsem měla na začátku trošku problém. Nic jiného, než to vzít jako hotovou věc mi nezbylo a hned se mi četlo lépe..
Po prvním díle bych Chladné břehy spíš šoupla do škatulky pro mládež, ale to jí neupírá nic na atraktinosti. Chvilkama je děj sice předvídatelný, ale i tak je kniha napínavá. Postavy jsou zábavné a náboženská linka zajímavá. Těším se na další.

kaptah
kaptah
19.09.2014 4 z 5

tahle serie je spis za 3,5 pokud mam srovnavat s jeho jinymi knihami co dostali 4 a 5 , fantasy nectu takze nevim jak si stoji tam , ale mezi scifi slosnej nadprumer

Andžin
Andžin
26.11.2013 4 z 5

Zloděj Ilmar je zajímavý hlavní hrdina, příběh má spád. Lukjaňěnkovi se tenhle svět celkem povedl. Vývoj světa ovlivněný změnou Spasitele spolu s existenci jediného kouzelného slova, přivádí na svět zajímavou alternativní realitu. Kniha se dobře čte a už překousávám druhý díl.

AURIL
AURIL
26.11.2013 3 z 5

Řekla bych, že Lukjaněnko má na kontě mnohem povedenější knihy - vlastně bych ji ohodnotila jako druhou nejslabší, tedy po „Rytířích“. Není problém ani tak v nápadu a příběhu samotném, jako ve způsobu, jakým je kniha napsána - místy dost skřípe. Zejména jsem měla problém s podivně vedenými dialogy. Říkám si ale, že je možná chyba na straně překladatele. Nějak si nedokážu představit, že by něco takového byl schopen vyplodit Lukjaněnko sám - v prvotině ano, v "druhotině" ano - ale ne v knize, která je cca 15 v pořadí.

Allebith
Allebith
30.06.2013 4 z 5

Každá knížka potřebuje svůj čas.. Tak je tomu i s Chladnými břehy.. Když jsem ji poprvé dostala do ruky, skončila jsem po 30 stranách (to se mi u díla Mistra L. stalo poprvé), nicméně po delší odmlce jsem po ní znovu sáhla a hle - za dva dny jsem si musela jít koupit druhý díl!!

Pokud přežijete mírně rozvláčný začátek (nevím proč mě zkrátka útěk z galejí tolik neoslovoval), pak se Vám otevře nádherný prostor alternativní Evropy, kde jsou křehké plátěné létací stroje stejným zázrakem jako magické Slovo.. Doporučuji milovníkům zlodějů v hlavních rolích.. =D

Loutnista
Loutnista
06.09.2012 4 z 5

Poněkud netradiční kniha Sergeje Lukjaněnka, autora Denní a Noční hlídky nebo třeba dilogie Nanečisto a Načisto. Spojili se v ní skvělý námět, Lukjaněnkovi patnáctileté zkušenosti a práce vynikajícího překladatele. Skvělé popisy a slovní obraty, dobré dialogy i poutavý děj - to vše lze v této knize nalézt. Celou knihu jsem přečetl prakticky za týden, navzdory tomu, že samotný děj má okolo 347 stran textu (ostatní jsou upoutávky na další knihy a doslov překladatele). Nejedná se jen o obyčejnou, bezduchou fantasy řezačku, ale je v ní něco víc; náznak alegorie k dřívější společnosti a především zajímavá myšlenka, jak by vypadal svět, kdyby byla Evropa sjednocená v jediný, mohutný celek. A mimo jiné také Slovo, místo za hranicemi našeho světa, kam si jedinec může ukládat své poklady a opět si je odtud brát. Ale když jedinec zemře...

Rozhodně mohu doporučit všem vášnivým čtenářům fantasy, kteří chtějí něco víc, než jen komerční brak.