Hledá se vévodkyně

Hledá se vévodkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487255/bmid_hleda-se-vevodkyne-6592eac4b6bbe.jpg 4 26 6

Theakstone série

Oliver, vévoda z Theakstone, nutně potřebuje najít vhodnou manželku. Avšak skrývá tajemství, které leckterou ženu odradí - vychovává totiž svou nemanželskou dceru. Na svém panství uspořádá večírek, na nějž pozve mladé dámy, a doufá, že si jednu z nich vybere. Dvaadvacetiletá Sofie žije u tety a strýce, kteří ji drží velmi zkrátka. Na večírku u vévody z Theakstone se cítí nesvá, a tak se raději prochází v zahradě, kde narazí na malou dívku… Při pohledu na ně si je Oliver jistý, že Sofie je ta pravá. Jen ho děsí, že na jeho přitažlivosti k ní není nic chladného ani praktického!... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Harlequin

A Duke in Need of a Wife , 2019

scarletblue
02.05.2023 4 z 5

Závěr příliš rychlý, chybělo mi rozuzlení a epilog. Ale pořád dobré čtení na pár hodin. Prostě jednohubka.

Kudík
04.02.2023 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem v tomhle díle moc rukopis autorky nepoznávala a dále je anotace celkem vytržená z kontextu, což ve výsledku nevadilo.
Oliver není typický vévoda, a to co zažil v dětství byl více něž traumatický zážitek, proto osoba, která z něj vyrostla, uměla dobře odhadnout lidi. V případě osiřelé Sofie a jejich zajímavého seznámením hned v úvodu nad paní Pagettovou se mu to hodilo. Sofia vůbec nebyla nudná Jacku a díky za Sněhurku. :)
Začátek příběhu byl bezva, celkem akční a následné "soupeření" o přízeň vévody mělo jiskru, ale ten závěr to nějak přebil. Nejvíc rozhovor před Livvy.

Mesačnica
25.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Príbeh pekný, dojímavé aj dramatické, napínavé aj romantické, veľmi dobre sa to čítalo.

werick
11.04.2022 5 z 5

Po dlouhé době jsem četla vyloženě romantickou knihu a byl to fajn relax. Příběh se mi líbil, i když si jsou všechny tyhle knihy podobné.

januska82
14.02.2022 4 z 5

Pribeh sa mi páčil. Taka pekná romantika, nie až tak presladená. Ale stotožňujem sa s recenziou LilluLong, zbytočne zdĺhavé napísané a pri tej dcére skutočne až prehnané. Každú chvíľu som už len čakala, že už dievčatko vyjde spod postele, a stále nič. A keď už vyšla, malo to zase dosť rýchly spád. A tiež by sa mi páčilo, čo tam teda chýbalo, keby napísala spisovateľka, čo bolo po svadbe, epilog. Skutočne by sa to tam hodilo...

LilluLong
09.01.2022 3 z 5

Za príbeh by som dala 5*,ale co sa týka štýlu písania , to nie je pre mna,zdĺhavé a u koncu príbehu ten rozhovor pred dieťaťom, no to bolo od autorky prehnane, a pretože chýbal aj epilóg ma u mna celkovo 3*