Hlavní přelíčení ekniha

kniha od:


Koupit

Příběh železničáře z pražské periférie 20.let 20.století, posedlého touhou po majetku, který se stane nejprve podvodníkem a nakonec vrahem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/314720/hlavni-preliceni-Chg-314720.jpg 3.832
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno (ekniha) · Městská knihovna (Praha)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Hlavní přelíčení

Přidat komentář
Lykos
13.09.2018

Karel Poláček se vyprofiloval zejména jako humorista. Tato kniha však dokazuje, že je spisovatelem všestranným. Humorné momenty najdeme i zde, Poláčkův jazyk už je takový, ale kdo má trochu citu v těle, musí mít na konci husí kůži i na patách. Poláček zde opět čerpal ze své bohaté praxe soudničkáře a dokázal bravurně popsat mentalitu takového toho "obyčejného" člověka, shodou okolností vraha.

Bumeso
18.06.2016

Ne příliš dlouhá kniha, pěkně psaná, zajímavý námět, srozumitelné vyjadřování...Skvělá

sgjoli
15.04.2013

Tak tohle dílo mě hodně bavilo, a to z několika důvodů. Poláček napsal Hlavní přelíčení velmi živým jazykem, brilantně formulovaný text dovoloval se začíst a neškobrtat u složitě napsaných vět (žádné takové tam nebyly). Také se čtenář nemusí pozastavovat se nad složitěji vyjádřenými myšlenkami. Dále Poláček nenatahoval děj sáhodlouhými popisy, vlastně jsem mu za to v tomto případě vděčná - vyhovovalo mi tempo, jakým je děj vyjadřován (dá se říct, že kniha se spíš orientuje na děj jako takový spíš než na popisy). Jediný popis, dá-li se to tak nazvat, který v knize sledujeme od začátku až do konce, je způsob myšlení hlavní postavy Josefa Maršíka. Ten je však pro děj vlastně podstatný, takže tam ani chybět nemohl. Ale i ten je napsaný velmi čtivě!Osobně jsem s knihou moc spokojená.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor a jeho další knihy

Karel Poláček
česká, 1892 - 1945

všech 46 knih autora

Kniha Hlavní přelíčení je v

Právě čtených2x
Přečtených51x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce36x
Chystám se číst11x
Chci si koupit1x