Hlavně nespadnout

Hlavně nespadnout https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48554/bmid_hlavne-nespadnout-x0v-48554.jpg 4 28 9

Dosti otevřená a upřímná zpověď zarytého fanouška anglického fotbalového týmu Stoke City. V bezmála 150-leté historii klubu (byl založen r. 1863) nenajdeme mnoho úspěchů. Hrnčíři (The Potters) ze Stoke-on-Trent téměř vždy byli a jsou i nyní zcela obyčejným, nijak výjimečným mužstvem, které v probíhající sezóně (2005-2006) hraje druhou nejvyšší anglickou fotbalovou ligu, Championship. Malíř pokojů středního věku Stephen Foster patří k těm bezpočetným fotbalovým příznivcům, kteří nelitují peněz ani námahy, aby mohli nejen na domácím hřišti, ale i na stadionech po celé Anglii vidět a podpořit svoji milovanou i zatracovanou "jedenáctku" v pruhovaných červeno-bílých dresech. Formou čtivého a poutavého deníku, od zápasu k zápasu, nám autor představí celý úspěšný ročník 2001-2002, kdy se Stoke City podařilo postoupit z třetí ligy, zároveň nám možná i odpoví na otázky, jak a proč se člověk stává fotbalovým fanouškem.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , BB art

She Stood There Laughing , 2004

vygum
15.02.2024 4 z 5

Co mi to jenom...? :-D

MildeZ
15.10.2022 5 z 5

Oddechová záležitost z prostředí anglického fotbalu o utrpení fanouška klubu, kdy hlavní je NESPADNOUT! :-))

Pítrs85
05.05.2022 4 z 5

Pro mě snad ještě čtivější než slavnější Hornbyho Fotbalová horečka, knížka, ve které by se měl najít každý fotbalový fanoušek a vidět, že opravdové fandění není o tom přát jen těm nejsilnějším a nejslavnějším, ale že mnohem zajímavější fotbalový svět se odehrává o pár pater níž. Knížka psaná s notnou dávkou sarkasmu, ale hlavně s vtipem a nadhledem. Škoda, že už se od autora žádných dalších postřehů z jeho fanouškovské kariéry nedočkáme...

n.ezn.amy
25.12.2019 4 z 5

pro fotbalového fanouška výborná kniha, neboť autorovi naprosto rozumí, nelituje peněz ani času, aby mohl kdekoliv vidět svůj tým. Kompliment fanouškům, kteří fandí klubu svého srdce, který třeba není nejpopulárnější ani nehraje nejvyšší soutěž. Oddanost a věrnost je obdivuhodná

Coudy_no1
24.07.2018 3 z 5

pokud jste fanoušek nějakého klubu, bude pro Vás knížka lepší, protože se dokážete do příběhu lépe vžít :) fotbalovým fanouškům doporučuju

Pseudofilosof
04.08.2017 4 z 5

Pokud jste četli Hornbyho Fotbalovou horečku (a líbila se vám), touhle knihou rozhodně nic nezkazíte. Naopak, i přes evidentní inspiraci slavnou předlohou je Hlavně nespadnout poměrně originální a nabízí velmi svérázný humor (několikrát jsem se zasmál i nahlas, což není úplně samozřejmostí). Povinnost pro všechny gramotné fotbalové fandy.

Elephant13
07.01.2017 5 z 5

Pro fotbalového fanouška fantastická záležitost. Pohled příznivce Stoke City, který jezdí na zápasy se svým synem. Zde se dočtete, jak fanoušek průměrného celku vnímá fotbal. ,, Pokud nefandíte Manchesteru United, Arsenalu nebo Chelsea. Můžete jen doufat, že to nebude moc veliká ostuda".

witko
26.07.2014 3 z 5

Pro fanoušky trápícího se týmu docela dobré odreagování.

Rafa-P
18.06.2012 3 z 5

Příběh (zajímavý) o fotbalovém fanatikovi.

fotbal, kopaná

Autorovy knížky