Hlavně ať ti udělá dítě

Hlavně ať ti udělá dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410523/bmid_hlavne-at-ti-udela-dite-JFR-410523.jpg 4 44 20

Erika se s devatenáctiletým studentem Lukášem seznámila, když jí bylo skoro čtyřicet a pracovala jako primářka chirurgického oddělení. Bláznivě se do něj zamilovala, současně si ale uvědomovala, že to není perspektivní vztah. Také však věděla, že pokud chce mít děti, má nejvyšší čas. Její kamarádka, značně excentrická Lucie, začala ve stejné době žít s čerstvě rozvedeným architektem Kamilem. Doposud vedla pestrý život a ani teď moc neplánovala a snažila se užívat si, dokud to jde. Do jejího života však vstoupila vážná nemoc a než stačila Kamilovi o své chorobě říct, překvapila ho doma s mladou milenkou…... celý text

Kristy.Seb
01.09.2023 3 z 5

Říká se, že když nevíš, co dělat, nemáš dělat nic.

Každá skromnost zavání komplexem méněcennosti.

Nikdy dva lidé nevidí totéž, když se dívají na stejnou věc.

Kdo se bojí, že si natluče, nic nezažije.

V podstatě podtext příběhu zajímavý, ale jako v prvním díle, tak i teď mi prostě vadilo, jak se v příběhu hodně rychle skákalo.

cukrovka
02.06.2023 3 z 5

Průměrná čtivá oddechovka z českého prostředí. Zajímavé téma, ale příběh klouže pouze po povrchu.

Klárka30
09.02.2023 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, za mě určitě velké doporučení
Za sebe můžu říct, že jsem dlouho nevěděla jak to dopadne.
A jestli máte rádi příběhy o lásce tak směle do toho.
Místy to bylo i smutné ,ale také velmi veselé.
#tipnaknihu, #mámpřečteno #podporačeskéhoautora

Ajina76
29.01.2021 4 z 5

Mně osobně se kniha líbila. Po velkém množství nyní čtených detektivek to byl přijemný relax a oddech od vrahů.

lenkaabooks
10.11.2020 3 z 5

Vztah doktorky a jejího o 19 let mladšího partnera. Láska jako trám, která překonává překážky, dokonce i za velkou louží. Bylo to psáno hodně jednoduše, snad mě zaujal název, rychle přečteno - rychle zapomenuto.

yoda365
26.09.2020 4 z 5

Jde o navazující druhý díl knihy „Z tebe peklo ráj“ (2016), který vyšel po třech letech po prvním v roce 2019. Jde opět o kombinaci pracovních, rodinných a partnerských vztahů hlavní dvojice ženských postav Eriky a Lucie – představitelek generace mileniálů. Proti prvnímu dílu se však obě hlavní představitelky výrazně ve svém životním stylu posunuly od nevázanosti svých milostných vztahů k odpovědnosti a hodnotové ukotvenosti. Erice se narodila dvojčata. I přes dramatické zvraty v průběhu děje (Lukášův pracovní pobyt v USA a vážná nemoc Lucie), kniha opět končí pozitivně jako v pohádce. Autor s přehledem a znalostí zvládnul kapitolu o vážné nemoci Lucie, v níž jí byla blízkou lékařskou oporou Erika a nový partner (později manžel), malíř Václav. Také v případě partnerského vztahu Eriky a Lukáše se i přes věkový rozdíl (o 20 let mladší Lukáš) ukázalo, jak dokázali vytvořit stabilní a láskyplné rodinné prostředí pro své dvě děti a připustili i možnost sňatku, do kterého si v důsledku věkové asymetrie Erika skoro deset let netroufala vstoupit. Zpracované životní příběhy působí dost reálně.

Kniha vznikala v době, kdy již bylo známo, jak rizikovým faktorem je alkohol právě v případě vzniku nádoru prsu. Když už kniha působí v některých svých částech jako úmysl o vzdělání ke zdraví, mohlo by být velice záslužné např. formou dialogů lékařů nebo i jiných postav, zapracovat do děje informaci o riziku alkoholu pro nádorová onemocnění. Namísto toho se neustále v průběhu děje knihy při všech možných příležitostech konzumuje alkohol.

Tohle vážné riziko ještě do povědomí české veřejnosti prakticky neproniklo. Zatímco se již ve filmech nezapalují cigarety, alkohol teče proudem. Přitom etylalkohol je z praktického hlediska větším a zákeřnějším zabijákem než metylalkohol. Etylalkohol totiž působí za delší dobu.

„Alkohol je látka se schopností vyvolat v lidském organizmu nádorové onemocnění. Pití alkoholu prokazatelně zvyšuje riziko vzniku nádorů dutiny ústní, hrtanu, hltanu, jícnu, jater, tlustého střeva, konečníku a prsu, a zřejmě i nádorů slinivky břišní a žaludku. Alkohol je příčinou 3 až 6 % úmrtí na rakovinu. Riziko vzniku nádorů je nejvyšší u osob, které pijí alkohol každý den a/nebo ve zvýšené míře, a to bez ohledu na to o jaký alkoholický nápoj se jedná.

Toto riziko dále narůstá, pokud se současně kouří a/nebo jsou obézní a mají nízkou pohybovou aktivitu. Alkohol způsobuje i řadu dalších velmi závažných onemocnění, v důsledku kterých může dojít k trvalému poškození zdraví nebo k úmrtí. Užívání alkoholu může vést k úrazům a ke vzniku závislosti.“
Zdroj: https://www.mou.cz/alkohol-pit-ci-nepit/t5077

V TÉTO SOUVISLOSTI JE TEDY DOST NA POVÁŽENOU KDO, KOMU A PROČ BY MĚL V SOUVISLOSTI S VÝROBOU, DISTRIBUCÍ A SPOTŘEBOU ALKOHOLU PLATIT "ODŠKODNÉ" !!!!!

mariva
02.03.2020 4 z 5

Čekala jsem hodně odpočinkovou četbu, ale knížka zas až tak jednoduchá nebyla, našlo se v ní dost námětů k zamyšlení. Škoda že zejména vztahu hlavní dvojice nebyl věnovaný větší prostor, víc prostoru zabíraly vedlejší postavy a nemocniční prostředí. Chvilkami zbytečně detailní vyprávění je následně vystřídáno časovým skokem, takže jak už tu psali jiní, příběh jen klouže po povrchu. I tak se mi knížka docela líbila.

Leniiis
28.02.2020 3 z 5

Knížka nebyla uplně špatná, ale mě trochu vadilo, že příběh nebyl víc do hloubky. Takový všechno rychlý, o postavách se toho člověk vlastně taky nedozvěděl zas tak moc extra.

Mandlevest
06.02.2020 3 z 5

V rámci čtenářské výzvy, Kniha , která Vás zaujala svým názvem ( myslím, že nic absurdnějšího už jsem nemohla v knihovně objevit :-)) a i z důvodu několika emočně docela náročných knih, které jsem četla v poslední době jsem sáhla po této odpočinkové četbě na jedno odpoledne. Příběh, věkem, nerovné dvojice, je taková jednohubka . Již počet stran signalizuje, že příběh půjde po povrchu a za pár týdnů si ho nebudete pamatovat. Ale jako relax to není špatné a své čtenářky si tato knížka určitě najde.

eva0409
31.01.2020 4 z 5

Pohodové čtení.

Hobo
26.01.2020 2 z 5

Kdysi jsem někde četl, že neupoutá-li kniha do 50. stránky, je zbytečné pokračovat. Já mám ve zvyku dokončovat, co jsem začal. Bohužel. Tato se pohybovala přesně na hraně prvního tvrzení, ale já poslouchal své návyky...
Vůbec nevím, proč jsem to dočetl, co jsem čekal. Žádné poslání, žádná hlubší myšlenka, žádné překvapení. Už název na úrovni Harlekýnek mě měl varovat.

bagel
07.01.2020 3 z 5

Za mě průměrný (i když dobře čtivý) román ze života. V tomto rozsahu nebylo možno témata rozpracovat více do hloubky, což byla škoda.

alnahu
29.11.2019 4 z 5

Zvláštní název -příběh ze života v této knize se četl dobře.Příběh primářky chirurgie Eriky,které tikají biologické hodiny a velmi touží po rodinném životě -hledá svého prince na bílém koni.A její kamarádka Lucie ji radí"Hlavně si nech od něj co nejrychleji udělat dítě".proto ten zvláštní název knihy.

L.Helena
21.11.2019 4 z 5

Podle názvu a obálky jsem se obávala, že půjde o nějaké lehce humorné, možná až naivní dílko. Jenže ve výsledku se jedná o docela příjemné čtení příběhu "ze života".

Akorát jsem dost naštvaná na člověka, který ke knize napsal anotaci. Vyzradit děj knihy, který přijde až téměř v samém závěru, to může jen opravdový hlupák a měl by se živit něčím úplně jiným, ale rozhodně ne psaním upoutávek na knihy!!!

zdehan
01.11.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila byla ze života i to se muže přihodit.

Martina410
24.10.2019 4 z 5

Kniha s fakt prisernym nazvem, ale s celkem fajn pribehem. Ze by me nejak nadchla, to ne, ale pribeh docela utikal a i se dobre cetl.

wicca.w
15.10.2019 4 z 5

Kniha se dobře četla, ale děj mi chvílema připadal takový nereálný.

kikies
13.10.2019 4 z 5

Musím podotknout, že název a obálka na mě působily spíše odpudivě. Naštěstí jsem se nedala odradit a dala knize šanci a dobře jsem udělala. Jde o osvěžující čtení ze současné doby, zabývající se současnými otázkami a z našeho českého prostředí (konečně zase jednou něco jiného než Praha). Zajímavé postavy se zajímavými životními postoji prochází zajímavým vývojem. Čte se to moc dobře.

Ivuska.09
08.09.2019

Velmi zdařilá kniha českého autora. Bavil mě hořko-sladký nádech, který příběh má. Velmi dobře se četl (za to mohou hlavně krátké kapitoly). Nechybí ani napětí ohledně toho, jak to vše dopadne. Plusem jsou i aktuální témata, na kterých je děj vystavěn.

zuzana2599
06.09.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka s hodně nezvyklým názvem. Je to určitě dobré čtení z českého prostředí, ze současnosti. Příběh lékařky Eriky a jejího o hodně let mladšího přítele Lukáše se pěkně a rychle četl, působil na mě hodně osvěživě, relaxačně a nenáročně.
Chcete-li vědět jak dopadne nerovný vztah Eriky a Lukáše, přečtěte si. Bude se vám líbit.

partnerské vztahy kariéra

Václav Gruber
česká, 1953
2019  70%Hlavně ať ti udělá dítě
2013  71%Noc s ďáblem
2012  87%Zastřelte toho chromého koně
2012  74%Druhý dech chromého koně
2015  70%Žena.exe

Kniha Hlavně ať ti udělá dítě je v