Hlas kukačky

Hlas kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363274/bmid_hlas-kukacky-V2V-363274.jpg 5 2075 527

Napínavý příběh o pátrání po tajemství, o němž se i v nejužším rodinném kruhu jen šeptá. Příběh o rozplétání složitých lidských vztahů táhnoucí se hluboko do minulosti. Začalo to už v dětství jako pouhá zvědavost, ale tehdy Kristýně na otázky nikdo neodpověděl. V průběhu let se zvědavost změnila v potřebu odhalit vlastní kořeny a přijít rodinným záhadám na kloub. Už dospělá Kristýna se snaží pochopit jednání svých nejbližších, o nichž si myslela, že je důvěrně zná.... celý text

bramborik4
předevčírem 5 z 5

Přečíst v jednom týdnu Tiché roky a Hlas kukačky bylo tedy velké sousto... Neuvěřitelný příběh Körnerové - ironie osudu, ženská síla a mateřská láska, i když v přenesené formě, na pozadí neblahých historických událostí. Čtivé a silné!

Natty
13.04.2024 4 z 5

Příběh o silných ženách zasazený do období protektorátu, druhé světové války a následujících let, se všemi problémy týkajících se těchto dob. Irma je skvělá žena a Editu, i když částečně chápu, tak i trochu odsuzuji. Na konci knihy je příjemné odhalení velkého tajemství. Doporučuji.

mekkejla
11.04.2024 5 z 5

Další krásný příběh z pera mé oblíbené spisovatelky. Moc se mi líbilo přeskakování mezi postavami a v čase - vybudovalo se tak hezky napětí a vše se postupně vysvětlilo přesně v pravou chvíli.

Čmeláček
07.04.2024 5 z 5

Tohle byla zase jedna z knih, kterou mi doporučila a tak trochu vnutila :) naše paní knihovnice. Ale náhodou vůbec nebyla špatná, až jsem byl překvapený. Četla se dobře a příběh té rodiny, o kterou tam jde, byl zajímavý, ale taky smutný. Víc už psát nebudu, dám pět stars a uvidím, co mi paní knihovnice nachystá na příště :))).

evasmem
05.04.2024 4 z 5

Zajímavá kniha odehrávající se v průběhu několika dramatických desetiletí české historie. Je rozdělena do částí, každá pojednávající o jiné ženě z jedné rodiny. Prolínání dějových linek je zde moc pěkně zpracováno, informace o postavách a vztazích mezi nimi se dozvídáme postupně, tudíž o napětí není nouze. Povedená kombinace historické fikce, kapky romantiky a, nu, utrpení. Toho je v knize opravdu hodně, ale hlavní postavy jsou naštěstí silné ženy, které vydrží a přenesou se i přes nejzoufalejší životní situace. Líbí se mi, jak autorka píše, dále bych mohla vyzkoušet třeba známé Heřmánkové údolí.

Rihatama
31.03.2024 3 z 5

Prostou formou vyprávěný příběh submisivních žen jedné rodiny z počátku 20. století pokoušejících se v rozhodující fázi svého života o odpor vůči společenskému a rodinnému tlaku, či spíše jen doufajících, a to jen velmi krátce, v něco jako odpor. Štítek románu pro ženy je vcelku odrazující, jsou nicméně romány s tímto označeným, které bez jakýchkoliv pochybností patří ke kvalitní literární tvorbě. Právě Körnerová mě nalákala svým příběhem Anna z Heřmánkového údolí. Hlas kukačky - pěkný a přiléhavý název - přes svůj potenciál zůstává příběhem odevzdaných ženských postav, kterým na životnosti a dramatu přidávají především historické dramatické okolnosti. Připomíná to pohádku naruby, aneb jak bohatá nebo alespoň průměrně situovaná dívka do neštěstí spadla, když ji zneužil bohatý floutek, chci říct krásný, oduševnělý muž hýřící penězi. Zdá se, že v kukačce jde o rodinné prokletí, kdy ženy pod tlakem okolností a svých otců, manželů a milenců (přesněji bláhově očekávaných budoucích manželů) pěkně trpí a trpí a čekají na zázrak. Nic pro mě. Ani v románu ani v životě.

Simona99
27.03.2024 5 z 5

Nádherný, dojemný příběh plný lásky i smutku. Odehrává se v období 2. světové války a ukazuje, jak lidé v té době museli být opravdu silní, aby dokázali překonat životní události.
Líbilo se mi propojení jednotlivých charakterů, člověk tak dobře pochopil, jak se všechno vyvíjelo.
Knížku moc doporučuji všem, kteří si chtějí počíst o tomto období a zároveň skrze příběh několika lidí propojených různými vztahy.

ještěrka38
26.03.2024 4 z 5

Docela spletitý příběh, který mě bavil. Historické knihy autorky se mi moc nelíbí. Tohle se četlo samo...

Magpiebirdie
12.03.2024 3 z 5

Příběh odehrávající se na pozadí Mnichovské dohody a války. Těžké osudy lidí jsou leckdy až klišoidní a předvídatelné. Překvapuje mě, že období protektorátu je popisováno příznačně nebezpečně, zato období tvrdých represí v 50. letech vůbec zmíněno není. Jako by se postavy přesunuly do vakua a na vnějším prostředí najednou nesešlo. Možná to byl autorčin záměr, kdo ví...

Christie2020
11.03.2024 4 z 5

Silný a čtivý příběh, i když trošku klišé a předvídatelný. I tak jsem ráda, že jsem se ke knize dostala.

Hedvikasm
09.03.2024 5 z 5

Krásný a silný příběh! Doporučuji.

Drnkla
08.03.2024 5 z 5

Krásný příběh, krutý, ale velmi něžně napsaný. Dojemný epilog, Irma byla moc krásnou postavou.

K.a.a
08.03.2024 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Dost mi připomínala Hanu od Mornštajnové. Opravdu mne chytla za srdce.

Andulino
23.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Chvíli mi trvalo se do knihy začíst, pak jsem ale Erice fandila a byla ohromená tím, jak perfektně autorka zasadila příběh do tehdejší doby a všech významných událostí. Porod ženy putující kvůli odsunu z pohraničních oblastí byl zobrazen tak surově, až se mi tajil dech. Druhá část příběhu pro mě byla zase nová a Erika mi chvíli chyběla, ale pak jsem se opět nadchla. Po vyslechnutí celého životního příběhu Irmy jsem došla k názoru, že je vlastně ještě víc obdivuhodná, vzhledem k tomu, jak ji život zkoušel a trestal. Dojímal mě její vztah k Hedě, nezlomnost, odvaha a odhodlání přijmout vše, co život přinesl a naložil na bedra. Rozplétání rodinného tajemství bylo velmi zajímavé a některá zjištění až příliš bolestivá. Konec knihy mě samotnou dost zaskočil, z první části Eričina příběhu jsem usoudila, že je odhodlaná se o dítě postarat. Odhalení, že utekla od obou svých dětí, mě přistihlo naprosto nepřipravenou. Nesoudím, je jistě lepší, když děti dostanou šanci na krásný život a nemusí ho trávit s rodičem, který o něj nemá zájem. Jen mi celé vyprávění jaksi zhořklo a přineslo zvláštní pachuť. Ale život je zkrátka takový a každý z nás úplně jiný, s jinými hodnotami, prioritami, schopnostmi a možnostmi. Moc hezká kniha a těším se na Heřmánkové údolí!

katpas76
12.02.2024 5 z 5

Čtivá kniha o zajímavých ženách. Stejně jako Heřmánkové údolí ve mně zanechala tato kniha silné emoce.

Ishir
02.02.2024 5 z 5

Velmi silný příběh!! Doporučuji.

Honey0105
30.01.2024 5 z 5

Autorka je pro mě velký objev minulého roku, kdy jsem se setkala se sérií Vesnice Stamice. Nyní jsem po ní sáhla znovu a opět v audio verzi.
Začátek byl pro mě takový rozpačitý a chvíli trvalo, než jsem se zaposlouchala. Nakonec mě ale příběh strhnul. Autorka opravdu dokáže na pár stránkách vykouzlit velkou parádu. Šlo o silný příběh, který mě u konce dohnal k slzám.
Určitě se těším i na další díla od spisovatelky.

Květ
27.01.2024 5 z 5

Hlas kukačky je čtivý, smutný román, odehrávající se za 1. a 2. světové války. Od autorky už jsem četla pár knih a jejím hlavním tématem bývá příběh silných žen, které nemají lehký osud. Nejinak je tomu v Hlasu kukačky, ve kterém se rozplétá tajemství rodiny Pospíšilových. Knížka se čte snadno, je poutavá, i když dějově v podstatě depresivní.

Lka
25.01.2024 5 z 5

Audiokniha :
Opět další skvělá kniha autorky o jedné rodině v nelehké době.

petrulka
04.01.2024 5 z 5

Asi by mělo být povinnou četbou pro všechny, kdo tvrdí, že dnešní doba je "hrozná". Tolik bezpráví v historii našeho národa, tolik těžkých období. Zoufalá byla situace žen, matek, které zůstaly samy se svými dětmi. Naprosto mě uchvátila postava Irmy. Tak silná, čistá bytost. Takovou ženu chcete znát. Přijala to, co bylo nevyhnutelné a bez láteření a stěžování si na krutý život jím proplula se ctí. A snad, alespoň někdy, byla trochu šťastná.