Hlas krve

Hlas krve https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25627/hlas-krve-25627.jpg 4 22 9

Výrazně zkrácený, pozměněný a zcela převyprávěný román Láska a krev (2 díly), který vyšel v nakladatelství ROAD.

Kopretina
10.10.2020 3 z 5

Příběh několika lásek a několika smrtí ve stylu román/triller. Autorka píše poutavě, příběh až neuvěřitelný a naivní.

Len2očka
24.08.2020 5 z 5

Pro mě opět příjemné čtení od mé oblíbené autorky.

Isew
05.06.2018 5 z 5

Paní Javořická uměla psát o běžných věcech tak, že cítíte, jako byste tam byli. Příběh plyne a ačkoli víte, kam to směřuje a co bude asi následovat, tak to vůbec nevadí. Krajina, lidé i atmosféra je vykreslená tak, že se cítíte být součástí dvacátých let dvacátého století. Nádherné odpočinkové čtení.

HDKate
25.04.2018 5 z 5

Ráda prokládám náročné knihy typu Sophiina volba a jim podobné odpočinkovkou od paní Javořické. Její knihy mě uklidní a nezklamou. Hlas krve byl milý dvouvrstevný předvídatelný příběh, který jsem přečetla tak jako vše ostatní od této autorky doslova jedním dechem. Všem milovníkům vesnické literatury a dob dávno minulých vřele doporučuji.

85098211
13.04.2018 5 z 5

Kdysi dávno jsem už jednu knihu od Vlasty Javořické četla a ta se mi líbila. I tato její kniha byla výborná. Samozřejmě uznávám, že příběhy tohoto typu nejsou pro každého. Ale já jsem se ve společnosti Zuzanky a jejích blízkých cítila dobře, proto hodnotím plným počtem hvězdiček ;-).

modranka
18.06.2013 4 z 5

Z anotácie sme sa dozvedeli, že ide o výrazne skrátený príbeh. Keďže som čítala práve ten, tak neviem posúdiť, čo v ňom bolo skrátené. Predpokladám, že vydanie Road Praha bolo redakčne upravené, lebo text je písaný v modernejšej češtine, než som u Javořickej zvyknutá.
Prvá čast knihy sa venuje Zuzanke a jej životnými peripetiami a zahŕňa obdobie pred II. svetovou vojnou a krátko po nej. Zuzana privádza na svet nemanželskú dcéru, ale zbavuje sa jej spôsobom, ktorý hraničí s trestným činom. Dievčatko z kresťanskej rodiny sa dostáva do rodiny bohatého Žida a Zuzanka zakladá novú rodinu s mužom, ktorý ju miloval celý život. Druhá časť knihy patrí Zuzaninej dcére, ktorá v židovskej rodine dostala meno Miriam. Šťastná Miriam láme všetky bariéry, ktoré v rodine za roky vznikli. Keď sa prevalí, kto vlastne Miriam je, Židia sú postavení pred otázku vlastného ortodoxného náboženstva. Ako príbeh končí, neprezradím, to by ste už nemuseli vôbec čítať.

kika 13
13.04.2013 3 z 5