Hladovění pro zdraví

Hladovění pro zdraví https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53578/hladoveni-pro-zdravi-53578.jpg 5 38 9

Hladovění není prostředkem k zhubnutí. Je to nástroj fyzické a duchovní očisty i cesta k léčení chronických a zhoubných nemocí bez použití medikamentů. Při hladovění organismus nedoplňuje energetické výdaje zvenku a je nucen existovat na úkor svých vnitřních zásob. Nastane proces zvýšené fyziologické regenerace, ozdravění a obnovení buněk, stabilizace molekulární a chemické soustavy organismu. Autorka sama různé metody hladovění mnohokrát vyzkoušela a dvacet let je používá. Její zkušenosti svědčí o tom, že ke každému je nutno přistupovat individuálně, a zároveň potvrzují, že jde o velmi účinnou metodu, kterou v té či oné míře může využít každý, kdo chce něco udělat pro své zdraví. ... celý text

Luky024
02.11.2023 5 z 5

Knihu jsem si přečetl ze zvědavosti a musím říct, že mě ohromila její komplexnost. Dozvěděl jsem se spoustu informací jak o hladovění, funkcích lidského těla i o urinoterapii. Praktikuji jednodenní půsty a tato kniha je pro mě do budoucna inspirací pokračovat, případně se posunout dál.

knih-o-mol
30.03.2021 4 z 5

Knihu jsem si koupil a precetl po “leceni” kortikoidy u kozniho lekare,snazil se najit neco co mne uzdravi nikoliv bude nekonecne potlacovat priznaky. Pust jsem drzel 3 tydny a pil jsem pouze cistou vodu z kohoutku. Exemy, ktere jsem mel a trapily mne nekolik let zmizely a ani po letech se neobjevily. Praxe mi dovolila overit tvrzeni v knize, nicmene nadseni autorky pro urinoterapii nesdilim. Pust mel pozitivni vliv na meditaci, pri ktere jsem dosahl predtim netuseneho odpoutani.Mohl jsem take mnohem presneji sledovat vnitrni funkci organu. Uvedomil jsem si jaka je psychologicka a spolecenska hodnota jidla. Pri navratu do normalu jsem pocitil jak je opravdova chut bezne prodavanych potravin a jak je vse dochucovane, prislazovane a presolene. Prinosna kniha,doporucuji kazdemu zajemci o poznani vlastniho tela. Pokud pust praktikuje clovek sam a nema zkusenosti, provazi ho pochybnosti jestli si spise neublizuje, k cemuz se druzi jista vyloucenost ze spolecnych jidel, kniha cast z nich pomuze rozptylit.

iceVS
17.01.2021 5 z 5

Doplněné 8. vydání z roku 2020.
Výborná kniha, obsahující informace nejen proč jak na to, ale také objasňující, co se v těle i v hlavě při hladovění děje, v čem hladovění pomůže (snad ve všem), co nastane, až začnete jíst.
I covid má své klady - ztráta chuti a čichu je skvělý spouštěč odhodlání -D

lencin
27.09.2020 5 z 5

Výborné.
(duben 2013)

Metroušek
24.08.2020 4 z 5

Není nad to, když člověk praktikuje to, o čem káže. Kniha je určitě fundovaná, a podpořená vlastními zkušenostmi autorky - lékařky, které sděluje velmi otevřeně. Osobně si myslím, že pro starší lidi od padesáti let výš by přinejmenším "lačnění", jak předstupeň hladovky nazývá autorka, mohlo stát za úvahu. Za sebe mohu systém snídaně - svačina (pouze ovoce) - oběd (a lačnění až do snídaně) jenom doporučit, je překvapivě nenásilný; respektuji, že to někomu může připadat ujeté a extrémní, ale prý to tak dělají i některé hollywoodské hvězdy, a Buddha, který je po leckoho slušnou autoritou, koneckonců jedl jen dvakrát denně, a končil obědem. Nechat tělo alespoň občas odpočívat cca 18 hodin by nemělo nikomu ublížit, a věřím, že jisté ozdravné procesy za tu dobu, zejména při pravidelnějším "lačnění" proběhnou. (PS: Nakonec se mi to tak zalíbilo, že jsem zatím u toho svého lačnění zůstal natrvalo, každý den. PPS: Po třech čtvrtletích se mi to pořád líbí, vyhovuje mi to, a lidem v předdůchodovém a důchodovém věku bych to s čistým svědomím mohl doporučit. Nevšiml jsem si žádných negativních důsledků, ale je doba koronavirová, tak si jeden nemůže být zcela jistý. Na druhé straně, léčebné účinky lačnění bych rozhodně nepřeceňoval.)

Azmodan
07.03.2019 5 z 5

Pro mě revoluční kniha. Revoluční z toho důvodu, že vyrůstám (a asi ne jen já) v době, kdy po terorizmu a korupci je největším nepřítelem hlad a to navzdory faktu, že celosvětově je víc lidí trpících nadváhou než hladem. Jako prevence nadváhy a tím pádem i zdraví je nám doporučovano jíst každé dvě až tři hodiny malá jídla a jíst tak, aby se hlad prakticky nedostavil. A v tomto světle přijde někdo a řekne, že nejlepší pro naše zdraví je řízené/léčebné hladovění. Nejedná se samozřejmě o nějakou novou, zázračnou hubnoucí dietu, ale o léčebný, očišťující a ozdravný proces pro naše tělo v němž hubnutí je spíše vedlejší produkt než cíl. Vilma Partyková detailne popisuje metody léčebného hladovění, rozebírá různé úskalí této léčebné metody, a co pro mě byl největší šok, popisuje léčebné a ozdravné důsledky léčebného hladovění.
Knihu vřele doporučuji těm, kteří chtějí se svým životem a zdravím udělat něco prospěšného, nechtějí jen odevzdaně čekat, až to někdo vyřeší za ně a nevěří tomu, že dnešní medicína je všemožná (i když samozřejmě oceňuji a věřím naší medicíně a lékařům!)

Jana_Z
14.07.2018 4 z 5

Kniha je nesmírně zajímavá a skvěle zpracovaná. Trošku mě "obtěžovalo" časté opakování textu, ale na druhou stranu je právě opakování matkou moudrosti. U takové záležitosti jako jsou dlouhodobé půsty, to asi bude na místě.

helkol
15.04.2015 5 z 5

Ideální knížka pro lidi kteří se chtějí dozvědět něco víc o půstech a chtějí se vyléčit z různých nemocí ,doporučuji :)

AndyG
04.04.2013

Naším rodinným heslem vždy bylo...."hlavně nevyhládnout". Po přečtení už z půstů a léčebného hladovění nemám strach, protože jsem pochopila, že to není nic nenormálního a těším se, že se zbavím neduhů, které mě trápí. Je to cesta, jak bojovat proti rozpínavosti farmaceutického průmyslu. Celá kniha je přehledná a hlavně srozumitelná.