Hladová smečka

Hladová smečka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372415/bmid_hladova-smecka-Sxs-372415.jpg 4 92 28

Kroniky o Haraldovi série

DVĚ SMEČKY ZNEPŘÁTELENÝCH VIKINGŮ A JEDEN PROKLETÝ DRAKKAR PLNÝ ZLATA… Tulák, dobrodruh a příležitostný hazardér Harald přijíždí do Norska – v tu nejhorší možnou chvíli. Aniž by to tušil, jeho osud se proplete s osudy mnohých a pro všechny to může znamenat jak požehnání, tak předčasnou smrt. Jarl Björn Berkfinnsson a jeho družiníci mají před sebou těžkou cestu, která je může stmelit, nebo navždy rozdělit. Potopený drakkar plný zlata náleží moři, které se nerado vzdává svých tajemství. A ve stopách norských Vikingů se navíc žene hladová dánská smečka. Hra dvou králů dává do pohybu události, před kterými neunikne nikdo z nich. Kráčet po stezkách cti a slávy znamená neznat slitování. Úvraty se plní potravou pro červy, víno teče proudem a v měsíčním světle se zatraceně špatně rozeznává od krve. Jak každý krkavec ví, trpělivost přináší čerstvé maso. A u bran Valhally se srotil takový dav, že v ní bohové budou muset změnit zasedací pořádek.... celý text

tonysojka
tonysojka
28.04.2023 3 z 5

Zakopávalo to teda dost,asi jako opilý Harald,než se vzchopil vystřízlivět kvůli zcela nečekané naději......
Během čtení jsem měl několikrát chuť knihu zahodit,ale nakonec kvůli pár zajímavým pasážím dočetl.
Oceňuji snahu autora o poutavé dobrodružné vyprávění a nést kůži na trh s tím,že mu za to někteří čtenáři budou chtít vyřezat "krvavého orla"
:-)
Nakonec,ale,další díl si přečtu,prý je lepší než tohle.

Racek213
Racek213
27.03.2023 3 z 5

No, nebylo to špatné, občas to sice zakoplo ale dalo se. Pokračování už bylo o dvě hvězdy lepší!
Mimochodem, pro ty kteří se chtějí v krátkém Norském létě plížit černou tmou, tak to se jim nepovede. Já si tam třeba četl o půlnoci před chatičkou knížku. Ale chybka se vloudí...

BerserkHalfdan
BerserkHalfdan
24.03.2023 3 z 5

Martin Sládek by zasloužil Krvavého orla, protože tohle se mu moc nepovedlo... :-/ :-D

Alma-Nacida
Alma-Nacida
24.02.2023 4 z 5

Nad očekávání dobrá bojová fantasy protkaná vynalézavými nechutnosti tak akorát, aby mě to neodradilo od četby. Harald je lehce šmrncnutý antihrdinou, dost na to, aby tím byl uvěřitelný a zajímavý. Kouzla jsou magická, zlouni jsou nakonec jen zoufalí a nas.aní, kněží pomsty a moci chtiví, lidé velmi... lidští v záporném i kladném smyslu slova, a ne tak úplně lidé jsou lepší než lidé. Byla to jízda, kterou jsem si užila. Těším se, že se ještě s Haraldem setkám. ;)

Hellboy12
Hellboy12
04.09.2022 3 z 5

No čo dodať... Nejak ma to nechytilo a bojoval som stým viac ako som čakal...proste a jednoducho sklamalo ma to škoda lebo potenciál to malo

kaffa
kaffa
16.03.2021 4 z 5

(SPOILER) no.... klasický dobrodružný fantasy příběh ze severních luhů a hájů - plný čar, kouzel, hrdosti, čestnosti, statečnosti, mužnosti, lásky, ale i krve, boje a násilí.... prostě všechno, co od těchto příběhů očekáváte.... je to napsané celkem hezky, čtivě, i když úplné začtení se a pohlcení se nekonalo.... děj, postavy, příběh pěkně fungují....

spoilerovací část - konec s křesťanskou vsuvkou na mě působil dost nevěrohodně, nepřesvědčivě, jako nějaká násilná berlička, která ale vlastně nebyla ani zapotřebí, v celém příběhu se nic takového neřeší, až na pár zmínek, že už se křesťanství začíná šířit.... a další věc - nemyslím si, že by křesťané křižovali.... křižovali římané, to byl druh jejich popravy.... barbarovi by takou "čest" zemřít na kříži určitě nedopřáli.... (pokud historie mluví o něčem jiném, tak se omlouvám vám i autorovi :)

ten konec knihy mi nějak ten celý dojem z knihy pokazil, ale i tak dám 4*, protože jinak to byl hezký výlet do severských zemí a mytologie :-)

Pavla-Adina
Pavla-Adina
15.02.2021 3 z 5

Byl to můj první pokus s tímto druhem literatury. Našla jsem si v knize pár krásných momentů a také konec vyznívá nadějně.

Solverino
Solverino
26.12.2020 5 z 5

Moc se mi to líbilo! Chvílemi sice trochu více modernizované než by bylo vhodné, ale příběhově super. Moc dobře napsané, je tam příběh, je tam drsný sever, kouzla a magie a také špetka lásky a náklonosti... určitě bych chtěl pokračování. Pane autor, klobouk dolů, fakt parádní knížka. Děkuji.

Ookmalej
Ookmalej
16.12.2020 4 z 5

Plno nemytých brutálních vikingů, násilí, agresivity, trochu magie, trochu strachu a žádný (ale fakt žádný) "chrabrý bíle opláštěný" hrdina. Četlo se to fakt svižně. Už teď se těším na pokračování Haraldových dobrodružství.

Jedna výtka autorovi: Martine, do Helu! Viking nikdy nepoužívá přirovnání "jako levný oblek". Vždyť ani neví, co to je. Jak tě tohle u Odinových vousů napadlo? Už to prosím nedělej.

ludek.n
ludek.n
23.07.2020 4 z 5

Románová prvotina Martina Sládka Hladová smečka je severská fantasy jako vysoustruhovaná přesným obráběcím CNC strojem. Dvě smečky znepřátelených Vikingů, jedni touží po zlatě, druzí po pomstě. A mezi nimi tulák a dobrodruh Harald, který vládne stejně dobře sekerou jako magií. Rámec příběhu si Sládek zvolil výborně a stejně dobře se vypořádal i se zápletkou. Jeho styl je drsný, ale ne brutální. Svět, který popisuje je uvěřitelný, a jeho hlavní postavy mají potenciál stát se hrdiny, opěvovanými u praskajících krbů za dlouhých zimních večerů. Nic tu není kašírované, nic tu není ošizené. Tah na bránu je sice pozvolný a vláčný, ale dostatečně dramatický a napínavý, aby ani chvíli nenudil. Sládkovi se dokonce podařilo nezpanikařit s blížícím se koncem a zkušenou rukou lodivoda vystřihl finále jak z partesu. Zřejmě při něm stáli všichni bohové Ásgardu. Rozhodně se těším na další jeho literární počiny.

witko
witko
28.11.2019 3 z 5

Severské dobrodružství se špetkou magie mě nenadchlo ani neurazilo. Možná převládá mírné zklamaní, čekal jsem víc.

Alvari
Alvari
14.08.2019 3 z 5

Hezky se to četlo a až do Skiperviku mě příběh i velice bavil. Pak už to chvílemi skřípalo. Navíc mi postava Haralda s přibývajícím časem přišla stále víc a víc nezajímavá. Zasazení příběhu mezi vikingy pak bylo vyloženě jen navíc, protože nebylo využité skoro vůbec. Četl jsem například sérii Oathsworn a to se s tímto nedá vůbec srovnávat.

Pan_Skala
Pan_Skala
03.08.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, ale místy mi to přišlo takové trošku chaotické. Nějak jsem z toho měl pocit, že autor jakoby sám v jednu chvíli nevěděl jakým směrem chce děj vést. To mě vadilo asi tak nějak. Jinak kombinace Vikingů a magie byla celkem zajímavá.

adam5955
adam5955
29.07.2019 3 z 5

začátek silne podprumerny. Nekolikrat jsem knihu odlozil. Ale konec poutavy, jako by se autor nasel. Takze pokud jste zarputili ctenari, co se jen tak nevzdají, za tu druhou pulku to stoji.

Forest66
Forest66
28.06.2019 odpad!

Je mi líto stromů, které na tuhle knihu padly. Nesmyslná slátanina fantasy a severského tématu s mimořádně špatným příběhem, předvídatelným dějem a klišé. Šlápnutí vedle ve všech směrech

foxi_ii
foxi_ii
13.06.2019 3 z 5

Severské prostředí a celkově Vikingy mám ráda. Proto jsem po této knize sáhla přímo na veletrhu knih, kde proběhlo i setkání s autorem jak knihy tak obálky. Musím říct, že autor je velice sympatický.
Co se ale týče knihy mám rozporuplné pocity. Kromě nějakých nesrovnalostí kniha nebyla špatná, ale díky ní jsem přišla na zásadní věc.
Nevadí mi fantasy, dokonce mě dost baví. Ale pro mě přichází problém v momentu, kdy je fantasy zasazeno do doby, která reálně doopravdy byla.
Jelikož tolik neznám historii severského lidu, ale díky jejich pohanským zvykům jsem schopna uvěřit, že tu byla jistá magie, už nevím co má autor podložené nějakými fakty a co si "vymyslel".
Kniha se ale četla moc fajn :)

hanzmb
hanzmb
01.06.2019 2 z 5

Dánové vtrhnou do Norska. Vraždí a loupí. Nakonec je Norové porazí a povraždí. Do toho je do prostředka strčené fantasy. Naštěstí ne moc divoké (ale taky ani zajímavé). Jo a jeden vlkodlak. Trochu málo invence na skoro 300 stránek.

LadinSt
LadinSt
28.05.2019 4 z 5

Začalo to nadějně, ale postupně to trochu upadalo... Ale přesto dobrá práce.

HugoMilhaus
HugoMilhaus
04.03.2019 4 z 5

Knihu jsem si nadělil k Vánocům, a dobrý dárek to byl :-).Začátek a první část knihy docela dobrý rozjezd, ovšem až do doby, než Harald s ostatními dorazili k pobřeží s potopeným pokladem.. Pak následuje celkem hluchá a poněkud zmatená část pod vodou, ale dá se to přetrpět..poslední třetina skýtala větší potenciál, a závěr byl už opravdu jak z antické tragédie (deus ex machina)..Schválně jsem nenapsal nic z děje, abych neprozrazoval..ale pár poznámek si neodpustím.. Pokud to srovnám s Vikingskou sériií od Mosteckého- Vlčí věk- ta byla co se týče vikingských reálíí mnohem, mnohem uvěřitelnější a magie, nebo tajemno bylo přítomno jen v náznacích, jakoby nádechem a spíš v pověstech a mýtech.. Něco takového jsem čekal i od Hladové smečky,alespoň zkraje, stačilo by kdyby se Umění používalo k uzdravování a práci s tělem, třeba jako jen zbytky a ozvěny dávno zapomenutých znalostí..Ovšem stane se z toho celkem podivná fantasy i s vlkodlakem, i když ten je alespoň v poslední třetině využit ;-). K té podmořské epizodě..hodně nepřehledná, téměř jsem se ztrácel a úplně zbytečně roztříštila děj.
Pokud příběh vezmeme jako vyprávění z alternativní Země, budiž.. docela to jde..protože na full vikingskou řezačku je to slabé a nedotažené, na čistou fantasy zase málo bojové a ochranné magie (slovy žádná)..Hodnotím jako oddechovku na několik večerů : 70%

albert666
albert666
14.09.2018 5 z 5

Vynikající, dobře se čte, super nápady. Musím říct, že touto knihou si mě Martin Sládek opravdu získal.