Hladová smečka

DVĚ SMEČKY ZNEPŘÁTELENÝCH VIKINGŮ A JEDEN PROKLETÝ DRAKKAR PLNÝ ZLATA… Tulák, dobrodruh a příležitostný hazardér Harald přijíždí do Norska – v tu nejhorší možnou chvíli. Aniž by to tušil, jeho osud se proplete s osudy mnohých a pro všechny to může znamenat jak požehnání, tak předčasnou smrt. Jarl Björn Berkfinnsson a jeho družiníci mají před sebou těžkou cestu, která je může stmelit, nebo navždy rozdělit. Potopený drakkar plný zlata náleží moři, které se nerado vzdává svých tajemství. A ve stopách norských Vikingů se navíc žene hladová dánská smečka. Hra dvou králů dává do pohybu události, před kterými neunikne nikdo z nich. Kráčet po stezkách cti a slávy znamená neznat slitování. Úvraty se plní potravou pro červy, víno teče proudem a v měsíčním světle se zatraceně špatně rozeznává od krve. Jak každý krkavec ví, trpělivost přináší čerstvé maso. A u bran Valhally se srotil takový dav, že v ní bohové budou muset změnit zasedací pořádek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372415/big_hladova-smecka-Sxs-372415.jpg 3.880

Kniha Hladová smečka

kaffa
16.03.2021

(+ SPOILER) no.... klasický dobrodružný fantasy příběh ze severních luhů a hájů - plný čar, kouzel, hrdosti, čestnosti, statečnosti, mužnosti, lásky, ale i krve, boje a násilí.... prostě všechno, co od těchto příběhů očekáváte.... je to napsané celkem hezky, čtivě, i když úplné začtení se a pohlcení se nekonalo.... děj, postavy, příběh pěkně fungují....

spoilerovací část - konec s křesťanskou vsuvkou na mě působil dost nevěrohodně, nepřesvědčivě, jako nějaká násilná berlička, která ale vlastně nebyla ani zapotřebí, v celém příběhu se nic takového neřeší, až na pár zmínek, že už se křesťanství začíná šířit.... a další věc - nemyslím si, že by křesťané křižovali.... křižovali římané, to byl druh jejich popravy.... barbarovi by takou "čest" zemřít na kříži určitě nedopřáli.... (pokud historie mluví o něčem jiném, tak se omlouvám vám i autorovi :)

ten konec knihy mi nějak ten celý dojem z knihy pokazil, ale i tak dám 4*, protože jinak to byl hezký výlet do severských zemí a mytologie :-)

Pavla-Adina
15.02.2021

Byl to můj první pokus s tímto druhem literatury. Našla jsem si v knize pár krásných momentů a také konec vyznívá nadějně.

Solverino
26.12.2020

Moc se mi to líbilo! Chvílemi sice trochu více modernizované než by bylo vhodné, ale příběhově super. Moc dobře napsané, je tam příběh, je tam drsný sever, kouzla a magie a také špetka lásky a náklonosti... určitě bych chtěl pokračování. Pane autor, klobouk dolů, fakt parádní knížka. Děkuji.

Ookmalej
16.12.2020

Plno nemytých brutálních vikingů, násilí, agresivity, trochu magie, trochu strachu a žádný (ale fakt žádný) "chrabrý bíle opláštěný" hrdina. Četlo se to fakt svižně. Už teď se těším na pokračování Haraldových dobrodružství.

Jedna výtka autorovi: Martine, do Helu! Viking nikdy nepoužívá přirovnání "jako levný oblek". Vždyť ani neví, co to je. Jak tě tohle u Odinových vousů napadlo? Už to prosím nedělej.

ludek.n
23.07.2020

Románová prvotina Martina Sládka Hladová smečka je severská fantasy jako vysoustruhovaná přesným obráběcím CNC strojem. Dvě smečky znepřátelených Vikingů, jedni touží po zlatě, druzí po pomstě. A mezi nimi tulák a dobrodruh Harald, který vládne stejně dobře sekerou jako magií. Rámec příběhu si Sládek zvolil výborně a stejně dobře se vypořádal i se zápletkou. Jeho styl je drsný, ale ne brutální. Svět, který popisuje je uvěřitelný, a jeho hlavní postavy mají potenciál stát se hrdiny, opěvovanými u praskajících krbů za dlouhých zimních večerů. Nic tu není kašírované, nic tu není ošizené. Tah na bránu je sice pozvolný a vláčný, ale dostatečně dramatický a napínavý, aby ani chvíli nenudil. Sládkovi se dokonce podařilo nezpanikařit s blížícím se koncem a zkušenou rukou lodivoda vystřihl finále jak z partesu. Zřejmě při něm stáli všichni bohové Ásgardu. Rozhodně se těším na další jeho literární počiny.

witko
28.11.2019

Severské dobrodružství se špetkou magie mě nenadchlo ani neurazilo. Možná převládá mírné zklamaní, čekal jsem víc.

Alvari
14.08.2019

Hezky se to četlo a až do Skiperviku mě příběh i velice bavil. Pak už to chvílemi skřípalo. Navíc mi postava Haralda s přibývajícím časem přišla stále víc a víc nezajímavá. Zasazení příběhu mezi vikingy pak bylo vyloženě jen navíc, protože nebylo využité skoro vůbec. Četl jsem například sérii Oathsworn a to se s tímto nedá vůbec srovnávat.

Pan_Skala
03.08.2019

Nebylo to špatné, ale místy mi to přišlo takové trošku chaotické. Nějak jsem z toho měl pocit, že autor jakoby sám v jednu chvíli nevěděl jakým směrem chce děj vést. To mě vadilo asi tak nějak. Jinak kombinace Vikingů a magie byla celkem zajímavá.