Hladová smečka

DVĚ SMEČKY ZNEPŘÁTELENÝCH VIKINGŮ A JEDEN PROKLETÝ DRAKKAR PLNÝ ZLATA… Tulák, dobrodruh a příležitostný hazardér Harald přijíždí do Norska – v tu nejhorší možnou chvíli. Aniž by to tušil, jeho osud se proplete s osudy mnohých a pro všechny to může znamenat jak požehnání, tak předčasnou smrt. Jarl Björn Berkfinnsson a jeho družiníci mají před sebou těžkou cestu, která je může stmelit, nebo navždy rozdělit. Potopený drakkar plný zlata náleží moři, které se nerado vzdává svých tajemství. A ve stopách norských Vikingů se navíc žene hladová dánská smečka. Hra dvou králů dává do pohybu události, před kterými neunikne nikdo z nich. Kráčet po stezkách cti a slávy znamená neznat slitování. Úvraty se plní potravou pro červy, víno teče proudem a v měsíčním světle se zatraceně špatně rozeznává od krve. Jak každý krkavec ví, trpělivost přináší čerstvé maso. A u bran Valhally se srotil takový dav, že v ní bohové budou muset změnit zasedací pořádek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372415/hladova-smecka-Sxs-372415.jpg 448
Dobrodružné, Fantasy, Historie
Vydáno:, Mystery Press

Kniha Hladová smečka

HugoMilhaus

Knihu jsem si nadělil k Vánocům, a dobrý dárek to byl :-).Začátek a první část knihy docela dobrý rozjezd, ovšem až do doby, než Harald s ostatními dorazili k pobřeží s potopeným pokladem.. Pak následuje celkem hluchá a poněkud zmatená část pod vodou, ale dá se to přetrpět..poslední třetina skýtala větší potenciál, a závěr byl už opravdu jak z antické tragédie (deus ex machina)..Schválně jsem nenapsal nic z děje, abych neprozrazoval..ale pár poznámek si neodpustím.. Pokud to srovnám s Vikingskou sériií od Mosteckého- Vlčí věk- ta byla co se týče vikingských reálíí mnohem, mnohem uvěřitelnější a magie, nebo tajemno bylo přítomno jen v náznacích, jakoby nádechem a spíš v pověstech a mýtech.. Něco takového jsem čekal i od Hladové smečky,alespoň zkraje, stačilo by kdyby se Umění používalo k uzdravování a práci s tělem, třeba jako jen zbytky a ozvěny dávno zapomenutých znalostí..Ovšem stane se z toho celkem podivná fantasy i s vlkodlakem, i když ten je alespoň v poslední třetině využit ;-). K té podmořské epizodě..hodně nepřehledná, téměř jsem se ztrácel a úplně zbytečně roztříštila děj.
Pokud příběh vezmeme jako vyprávění z alternativní Země, budiž.. docela to jde..protože na full vikingskou řezačku je to slabé a nedotažené, na čistou fantasy zase málo bojové a ochranné magie (slovy žádná)..Hodnotím jako oddechovku na několik večerů : 70%

stdriverlc
16.11.2018

První polovina neskutečná jízda, ale u druhé jsem se z ničeho nic začal nudit. Nutil jsem se do čtení a to až do konci knihy. Děj zřejmě do týdne zapomenu. Pro konzumenty je vlastně všechno ok. Ochutnat, vycucat, spolknout a na další.

albert666
14.09.2018

Vynikající, dobře se čte, super nápady. Musím říct, že touto knihou si mě Martin Sládek opravdu získal.

Gewinner
10.07.2018

Parádní jízda! Tohle dílo rozhodně stojí za pozornost a já budu Martina Sládka sledovat i dál, protože tady vidím velký potenciál a těším se, čím dalším nás překvapí!

enji
09.07.2018

Tohle je bohužel neskutečná slátanina bez hlavy a paty , doporučuji nečíst a už vůbec nekupovat. Po předchozích knihách, zjm. po Nabídce, která se neodmítá, je to obrovské zklamání.

Alex.Barunka
05.07.2018

Popravdě tohle se zrovna moc nepovedlo. Když jsem četla o této knize v porovnání se Zaklínačem, neskutečně jsem se těšila. No ...

Asi největším problémem je samotná podstata knihy, tedy Umění, které se mezi běžnými lidmi vyskytovala v kdoví jaké formě. Toto Umění bylo představeno tak v 10 - 20 %, což je strašně málo. Zde čněl opravdu ten největší potenciál celé knihy. Dalším kamenem úrazu byl samotný hlavní hrdina Harald, který když byl zrovna střízlivý, zrovna nezaujal. Byl nemasný a neslaný, byl takový nikdo, protože během jeho putování se o něm čtenář také nic nedozví.

Samotná zápletka průměrná. Co mě částečně uspokojilo bylo navození severského drsného prostředí. I když 100% Vikingy prostě nečekejte. Líbila se mi brutalita a reálnost. Autor se s ničím moc nemazal a vše čtenáři servíroval brutálním a přesto vlastně docela normálním způsobem. Styl psaní jednoduchý, takže se kniha čte jedna báseň. Sem tam by autor mohl ubrat na přehnaných přirovnáních.

Kolem a kolem kniha s velkým potenciálem. Kolem a kolem kniha s nevyužitým potenciálem. Rozhodně do toho šlo dát mnohem víc.

jan8470
16.06.2018

Jestli jste ctiteli historických románů o Vikinzích, tedy hltáte knihy Cornwella, Kristiana, Severina či Lowa. Budete pravděpodobně nadávat na každý fantasy atribut, na který v knize narazíte. A ve finále příběhu vytknete i to, že ho autor zasadil mezi Vikingy.
Ovšem pokud jste vyrostli na knihách Davida Gemmela a nebo jste hltali příběhy o Roganovi Juraje Červenáka. Pravděpodobně strávíte s Hladovou smečkou dva až tři příjemné večery.
A možná odpustíte autorovi i těch několik málo dějových odboček, které slouží spíš jako vata v jinak hutném a krvavém příběhu.

jakub6611
12.06.2018

NO, musím říci, že velké zklamání.
Přišlo mě to jako když jste v McDonaldu, objednáte si nějaký hamburger co na obrázku vypadá plně a nadýchaně ale pak na tácu vám naservírují zplihlou žemli.
Tak stejně to bylo i s touhle knihou - mé oblíbené fantasy servery na knihu pěli chvalné ódy + severské téma, to musí být pecka, to nemůže být jinak.
Bohužel zklamání bylo velké. Hlavní postava Haralda je nudná až šedá, severské prostředí vlastně nepocítíte, ostatní postavy jsou také nezáživné. Trošku jsou oblíbil vědmáka který stejně umře pitomou smrtí. Moc jsem nepochopil proč se autor pouštěl do severského prostředí a tématu když ho vlastně nevyužil a spíš sklouzl k tématu ala pseudoZaklínač.
Největší utrpení jsem ale zažil v části která se odehrávala pod vodou.
Pokud hledáte knihu ze severského prostředí doporučuji knihy od Poule Anndersona či knihy Juraje Červenáka.

Co cením, je velmi pěkná ilustrace přebalu knihy. Jsem rád že se konečně upouští od ilustrací od Jana Patrika Krásného, které jsou šílené.

Vikingové magie Norové drakar, drakkar prokletí šerm

Martin Sládek

Martin Sládek