Zabijácké eso

Zabijácké eso https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6918/bmid_zabijacke-eso-72Q-6918.jpg 4 82 9

Hitman série

Příběh začíná krádeží starobylé pušky ze stříbra a slonoviny, kterou Catwoman vymění s neznámým zákazníkem za jeden milion dolarů. Vzápětí se na scénu vrací démon Mawzir, který má nevyřízené účty s Tommym Monaghanem. Protože proti démonovi se nejlépe bojuje démonem, dostane se ke slovu i další Tommyho dávný protivník, veršující démon Ettrigan.... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , BB art , Crew

Politre
Politre
19.09.2023 5 z 5

Díl v němž na scénu vtrhne Paragraf 8, ten nejšílenější, nejnechutnější, nejperverznější tým superhrdinů, co jsem kdy na vlastní očiska viděl. Ennis se opět utrhl ze řetězu a přináší další porci poctivé zábavy, v mých očích je série už teď lepší než Preacher, a to Kazatel nejni zrovna nejslapčí kousek.

Wiedzmin
Wiedzmin
19.11.2021 5 z 5

Mawzir je zpět. Po ulicích řádí démoni, mafie jde po Tommym a do toho všeho kolem hlavní bandy od Noonana poskakuje sexy Catwoman. A co bych to byl za čtenáře, když bych nezmínil samotného Etrigana, co se tu s ničím nepáře. Na co Avengers, na co Justice League... Bueno! Je tu Paragraf osm! Trojka Hitmana je kvalitou vysoko nad dvojkou a čtenáře Ennis rozsekává od začátku až do krvavých závěrečných momentů, kdy se o Tommyho démoni řežou ve vlastních řadách. Tahle série je jízda, jak se patří a je třeba s ní držet krok. Garth stvořil sympatického zabijáka, kterému prostě nejde nefandit.

wullcann38
wullcann38
19.08.2021 5 z 5

Kam se hrabou Avengers a Justice league, je tu Paragraf osm.
Kam se hrabou Secret wars a Crisis on infinity earths, je tu tenhle díl Hitmana.
Zatím nejlepší díl.
Takže za mě:98%

jarynek
jarynek
17.06.2019 4 z 5

Nadpřirozena by tam pro mne mohlo být méně, ale to je tak jediné podtatné, co se tomu dá vytknout. Ennis si libuje v bizardních postavách a tady jich servíruje nemálo. Celý supertým Paragraf 8 je sbírka neskutečně ujetých týpků, kde těžko určit, který je ten nej - samozřejmě kromě Šestipíva, který má přece jen v celém příběhu podstatnější roli.
Vztah Tommyho s Tiegelovou se dále rozvíjí a tento ženský prvek v ději ani není rušivý:), naopak je příjemnou dějovou linií. A Tiegelové děda vzpomínající (když mu pamět nevynechá) na sladké Německo, je další nezapomenutelnou postavičkou.
A pak je tu také Catwoman - a tradičně jako v každém příběhu, v němž se objeví, je těžké či možná nemožné, se do ní nezamilovat.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
01.08.2018 5 z 5

Tommy Monaghan, seznamte se! Jediný člověk, jehož anděl na jednom rameni a ďábel na druhém rameni říká úplně to samé! Aby nakonec udělal úplně něco jiného...

("Myslíš, že bych tě otravoval a táhl přes celý město - kdyby to nebylo vážný?...Třeba můžeš být nadržený úchylák...No, pravda je, že on trochu nadržený uchýlák je...")

Hustej díl. Krvavé, nechutné, ďábelské, vtipné.
Paragraf osm!!! Všichni na Buena reagují stejně. Já to nechápu. Vždyť je to jeho superschopnost! A ten jeho slastnej výraz při útoku.

("Jak to děláš? Jak to, že se ti přes všechny ty nájemný vraždy daří působit jako slušnej člověk?...Já nevím, já...k tomuhle povolání přece nedostáváš manuál, ve kterém by se psalo, že protože jsi nájemnej vrah, musíš se chovat jako bezpáteřní svině. Jediný, co ti můžu říct, Tigelová, je, že k lidem, který mám rád, se snažím chovat slušně."

Myslím, že výše zmíněná citace vysvětluje všechno. Proč číst právě tenhle komiks. Hrdina se zásadami. Co, že se to občas zamotá? Phe.
(Závěrečná epizodka-nejenom u sexy prdelky-mě dostala. To se může stát jenom Tommymu.)
Tajně doufám, že poslední okno je odkaz na můj oblíbený film. (Don't you, forget about me. Don't, don't, don't, don't...) Jestli jo, miluju Ennise zase o trochu víc...

Disease
Disease
18.11.2016 4 z 5

Kdysi při prvním čtení mi to přišlo oproti předchozím dílům slabé. Na druhé přečtení poopravuji názor na "ne tak vtipné".

dobroslav9182
dobroslav9182
29.12.2014 5 z 5

Vrací se Mawzir, objevuje se Catwoman a Natt Barret nenávidí Tommyho pro jeho rentgenové vidění. Akční jízda v kostele jakoby vypadla s filmů Johna Woo, kterému celou touhle sérií vzdává Garth Ennis hold. Někdy více, někdy méně, ale pokaždé :-)

3DD!3
3DD!3
22.11.2013 5 z 5

Tentokrát se to hodně montuje do démonosvěta a Ennis dost odkazuje na věci, které jaksi předcházejí i Hitmanovi 1, takže má čtenář malinko bordel v tom, kdo koho zná a co je kdo vlastně zač. Přímočarému ději to ale na kráse moc neubírá. Bizarní scény, ulítlý humor. Stříbrná flinta, Catwoman, Nattovy špeky a Baytor! Tahle sbírka to všechno v sobě má. Monaghan jede na plný plyn.

vhumanik
vhumanik
05.09.2012 5 z 5

Na můj vkus příliš nadpřirozeného, ale i tak dobrý kousek. A pak - nelze kritizovat díl, e kterém se zrodila tak duchaplná postava jako je Baytor ;)

komiksy

Část díla