Hitlerovy možnosti

Co by se stalo, kdyby Hitler v červenci 1940 uskutečnil invazi do Británie nebo kdyby se v roce 1941 zaměřil přímo na Moskvu a nikoliv na Kyjev? Hitlerovi možnosti jsou fascinující sbírkou originálních studií předstírajících nové možnosti. Deset vojenských historiků se v této strhující knize zamýšlí nad tím, co by se stalo, kdyby Hitler v důležitých momentech rozhodl jinak než ve skutečnosti, nebo jak by reagoval, kdyby jiný postup zvolili Spojenci. Hitlerovy možnosti čtenáře zaujmou nejen obsahem podněcujícím představivost, ale i vzrušujícími popisy válečných tažení a bitev, které mohly dramaticky změnit historii....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32991/hitlerovi-moznosti-32991.jpg 2.85

Hitler Options (1995)

Literatura naučná, Biografie a memoáry, Vojenství
Vydáno:, Mustang

kyssling
22.11.2015

Jak je uvozeno, jedná se o fikci, bohužel jsem čekal i tak od knihy více. Knihu vystihuje věta : "Mussolini si přál vjet do města na bílém hřebci, ale Hitler, který na koni jezdit neuměl, trval na tom, že pojede otevřeným mercedesem."
Takže celkem zajímavé je pojednání o problémech proudového letounu, jinak člověk přesně neví co je v knize fikce a co se stalo (i přes závěrečné zevrubné vysvětlení).

Adolf Hitler druhá světová válka (1939-1945) nacismus

Autoři knihy