Hitlerovi Češi

Hitlerovi Češi https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202853/mid_hitlerovi-cesi-QlD-202853.jpg 3 33 11

Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Autor Lukáš Beer demonstruje, že pro Čecha v „Nové Evropě“ bylo ale zamýšleno rovnocenné místo vedle Němce, a to nejen na příkladě masové ideologické převýchovy české mládeže v Protektorátu, která měla být na přání německých míst vychovávána ve stejném duchu jako německá mládež v Hitler-Jugend. Víme skutečně, jak nacisté hodnotili rasové kvality českého národa? Ostatně i způsob, jakým se dnes běžně naprosto překrouceně interpretuje nacionálněsocialistická „rasová nauka“, svědčí o tom, že tento zásadní nedostatek – pramen mnoha mýtů i ahistorických smyšlenek – bylo již dávno potřeba napravit. Kniha čtenáře vůbec jako první historiografické dílo poválečné české literatury pravdivě, detailně a fundovaně seznamuje se základními principy dobové rasové nauky, obzvláště se zřetelem právě na český národ. Nejpozději pak je nejeden z českých akademických historiků komunistické minulosti a polistopadové současnosti usvědčen ze lži. Tím ale celý repertoár Beerových historických zkoumání dodnes tabuizovaných oblastí života Čechů v Protektorátu není ani zdaleka vyčerpán. Směli Češi za války studovat na německých vysokých školách a jaký byl o studium zájem? Chcete znát jména téměř stovky Čechů, kteří pomohli odhalit Heydrichovy vrahy a dostali za svou pomoc tučnou odměnu? Jaký obraz vytvářel o Češích v Říši tamější tisk? Kdo by chtěl odpovědi na tyto otázky najít v učebnicích dějepisu, neuspěje. Kniha Hitlerovi Češi kriticky, leč na základě fundovaných zdrojů, boří jeden protektorátní mýtus za druhým jako příslovečný domeček z karet.... celý text

vvikingg
vvikingg
02.08.2023 3 z 5

Dosti diskutovaná a zatracovaná kniha, kniha je většinou tvořena výňatky textu z tehdejší literatury a tisku až je to místy nuda, autor se k tomu co vybral nijak podrobněji nevyjadřuje. Kolaboranti byli a budou v každém totalitním režimu ,stačí na straně 499 přečíst seznam českých kolaborantů ( 84 Čechů), kteří se podíleli na dopadení parašutistů, kteří provedli atentát na Heydricha. Byla jim vyplacena odměna ve výši 2 miliony říškých marek, 1milon dala říšká vláda, 1 milion protektorátní vláda. Kniha není moc záživné čtení, ale zase bych ji neodsuzoval, to bysme museli zatratit knihu Heydrich - J. Čvančara , Protektorát Čechy a Morava v obrazech J. Uhlíř, historii píšou vítězové podle své potřeby.

Miesbacher
Miesbacher
11.01.2022 2 z 5

Nejedná se o žádnou "podpultovku" á la "sdílejte, než to smažou". Beer přináší už mnohokrát řečená, ale současně bolševickou historiografií a narudlým světonázorem dlouho zamlčovaná fakta. Co je pravda? Že by Češi po vydobytí německého Lebensraumu skončili v drtivé většině případů na Sibiři? Nebo, že by drtivá menšina Čechů byla poněmčena? Odpověď je nasnadě. Bolševická historiografie bohužel prorostla do české společnosti jako všudypřítomný maligní nádor s mnoha metastázemi a ozařování bude trvat ještě dlouho. Vyhnali jsme Němce a dnes lomíme rukama nad zaostalostí českého a moravského pohraničí. Benešovci a jejich siamská dvojčata Gottwaldovci tuto knihu zatratí. Nemohl jsem si nevzpomenout na propagandistický plakát Národního souručenství s rudým pařátem nad siluetou Pražského hradu a textem "Zachvátí-li tě, zahyneš", pod který Češi hrdinně připisovali "My se nebojíme, my tam nebydlíme". A protože kdo se bojí naposled, ten se bojí nejlíp, po Beerovi jsem plynule přešel k četbě politických procesů padesátých let.

Bohužel se přikláním k horšímu hodnocení, a to kvůli prachbídné řemeslné přípravě autora a žurnalistickému jazyku. Většina pasáží zcela postrádá kritickou analýzu.

Tercy997
Tercy997
28.03.2021 5 z 5

Skvělá kniha, která se mnohým nebude líbit, protože ukazuje to, co se tu skrývá několik desetiletí. Konec iluze nevinnosti Čechů a mytického boje za svobodu.

Lesní_chodec
Lesní_chodec
02.05.2020 4 z 5

Jen málo co vzbudí takový rozruch jako odlišný výklad démonizovaného období Protektorátu. Lukáš Beer se pokuší zbořit velkou řadu mýtů a vyložených lží, které jsou v naší společnosti desetiletí zažité. I komentáře zde naznačují, že přistoupit k tomuto období čistě racionálně a bez emocí dovede stále jen menšina Čechů.

mistrkarbanu
mistrkarbanu
15.07.2019 odpad!

Jedno úsloví říká, že kdyby sra*ka měla sra*ku, vzniklo by.... Já bych to pro zdejší stránku přeformuloval na: ,, Kdyby odpad na databázi vyprodukoval odpad, jmenovali by se to Hitlerovi Češi. Knihu jsem pořídil coby protipól komunistických báchorek o jistém vyhubení Čechů a představě, že všichni byli v odboji. Bohužel jsem si pořídil propagandu Třetí říše, kterou sesmolil rádobyhistorik - neonacista.
V knize je bezbřehá adorizace období protektorátu, vykreslování Kubiše a Gabčíka jako sprostých vrahů hodného pána Heydricha, který to vlastně myslel dobře s námi, jen nezapomněl v konečném řešení pozabíjet stovky tisíc Čechů. Holocaust se vlastně nikdy nestal - miliony mrtvých je pouhý výmysl. Češi Židy nesnášeli a vlastně souhlasili s Konečným řešením. Židé československého původu vlastně nebyli Češi, takže bylo naprosto správné, co se s nimi dělo, Lidice a Ležáky kde je masové vyvraždění nevinných dětí a žen prezentováno jako akt milosti, aby se Češi srovnali, zatímco hrdinní němečtí vojáci za ně bojují na frontách proti židobolševismu (děkuji, nechci).
Kniha je sice ozdrojovaná slušně, nicméně informace jsou vybírány účelově tak, aby odpovídaly autorovu pohledu. Mnohé další jsou zamlčovány, některé události jsou bagatelizovány, zatímco jiné jsou neúměrně zveličovány (proč asi nebylo nasazeno Vládní vojsko na frontě, že? )
Závěrečné doporučení: Vyhledejte si renomované a opravdové historiku typu Jirky Padevěta nebo Karla Richtera, kteří píšou bez příkras a legend opravdovou historii, ne přání a smyšlenky hitlerovského obdivovatele.
Zdejším náckům vzkazují, že jako učitel dělám maximum, aby děti věděly, co byl nacionální socialismus za svinstvo. Úspěšně. Za sebe a za své kolegy vám mohu slíbit, že vám nedáme žádnou šanci.

richard4510
richard4510
14.11.2018 5 z 5

Zajimava kniha, nabizi podlozena fakta a dokresluji skutecnost o ktere se jinak mlci, urcite stoji za precteni. Autor v knize radne zdrojoval a cerpal z velkeho mnozstvi pramenu.

Belbo
Belbo
13.03.2018 odpad!

Bože, to je zase extrém na pomezí fantasie. Na jednu stranu Beer předkládá některé z nepříliš známých informací (taktně pomlčí, že většina z nich už prezentována byla), na druhou jim dává naprosto zavádějící význam, má nulový kritický odstup, nebo účelově fabuluje. Počítá, že jeho čtenáři jsou parta neznalých idiotů, kteří ve své blbosti došli k předsevzetí, že jsou nějaké oficiální a neoficiální dějiny, či prorežimní historici. Takový český ulhaný Irving...

pavel7772
pavel7772
31.07.2016 5 z 5

Jak zminil Mayhem historii pisi vitezove.Zatimco s komentari s Trissi a Erilenne se neda souhlasit pac oni evidentne veri oficialni historii lzi a podvodu kterou jim serviruji statni historici kteri jsou za padelani historie placeni statem aby vytvarili historii k obrazu vladnouciho rezimu.Meli by se vsak obratit na druhou stranu revizionistickych historiku kteri pisi a prinaseji pravdu.Knihu vlastnim,precetl jsem ji a s touto tematikou jsem obeznamen i z jinych zdroju a jedna se o vyborny titul ackoliv pro nektere lidi je pravda bolestiva.Lide kteri nesnesou pravdu at tedy ctou svindl historii ktera je uspokojuje

Trissi
Trissi
11.12.2015 odpad!

Tak z tohoto veledíla mám pocit, že autor byl buď totalně zhulený nebo, což je pravděpodobnější, se jedná o nějakého potomka sudetského Němce. Ve své knize nám odhaluje úmysly nacistů, o kterých ani oni sami neměli nejmenší potuchy.

Erilenne
Erilenne
11.12.2015 odpad!

Nemohu udělit vyšší hodnocení knize, jež se snaží přesvědčit čtenáře o výhodách nacistické okupace, jelikož nic jiného tato kniha nenabízí.
Oceňuji pohled z více úhlů, ovšem tvrdit mezi řádky, že prodloužení válečného stavu o pár měsíců či let a Němci by nás snad akceptovali jako rovní německé rase /o čemž mohou fantazírovat pouze lidé autorova ražení/, či příznivě psát o stvůrách vysoko v hierarchii okupační správy protektorátu je přímo výsměch lidem, jež "zásluhou" Moravce, K.H.Franka... přišli o život.

Soudný člověk rozezná manipulaci, skrytou v tomto literárním bahně, ovšem děsí mě ti mladší, kteří se již nebudou moci opřít o autentické vzpomínky, a příběhy svých příbuzných, či ostatních ve svém okolí, z dob II. světové války.

Ono není těžké udělat si obrázek o sudetském agitátorovi, jehož knihy vydává společnost propagovaná na stránkách těch, jenž popírají holokaust.
Smutné je na tom to, že je dáván prostor těmto agitátorům, jejichž počet roste úměrně k tomu jak pamětníci odcházejí.

Vavrec
Vavrec
12.08.2015 3 z 5

to binysek : absolutně nesouhlasím !

Adolf Hitler protektorát Čechy a Morava

Autorovy knížky