Hitler: Muž za maskou monstra

Hitler: Muž za maskou monstra https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369279/bmid_hitler-muz-za-maskou-monstra-S1b-369279.jpg 4 8 2

Poněkud netradiční biografie o Hitlerovi se zabývá otázkou: Jak se z člověka pocházejícího z běžného, ničím nápadného prostředí stalo monstrum zodpovědné za smrt milionů lidí. Z jakých poměrů pocházel? Jaký měl vztah k matce i ostatním ženám? Jaké momenty utvářely jeho osobnost? Kde byl zrod jeho antisemitismu, nenávisti k homosexuálům a přesvědčení o nadřazenosti německého národa? Kniha je bohatě doprovázena fotografiemi, mnohé z nich jsou barevné, a také portréty či reprodukcemi Hitlerových oblíbených uměleckých děl.... celý text

Literatura faktu , Biografie a memoáry , Historie

Vydáno: , Universum (ČR)

Hitler – The Man Behind the Monste , 2017

cleopatra11
cleopatra11
03.10.2020 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, doporučuji pro milovníky II.světové války a samotného Hitlera. Kniha je doplněna mnoha fotografiemi, což považuji za velké plus.

Hobo
Hobo
04.09.2020 4 z 5

Poměrně slušně vypravená publikace, s mnoha fotografiemi a obrazovými reprodukcemi. Celkem nelze mít výhrady k výkladu politických událostí (např. Molotov-Ribbentrop), jedná se o slušný výklad Hitlerova života. Odpověď na otázky v popisce však nepodává, na to si přečtěte Starikova.