Hitler a nacismus

Hitler a nacismus https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97703/hitler-a-nacismus-97703.jpg 4 6 3

Průřez historie nacismu a vliv Hitlera na toto dění.

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Levné knihy

Hitler e il nazismo , 1994

Mr.Fox
14.12.2023 4 z 5

Těžko hodnotit a napsat vhodný komentář ke knize pojednávající o této nepochopení hodné ideologii, o tomto fanatikovi, těžké, složité a surové době. Přečte si ji člověk, který chce vědět, chce porozumět a pokusit se pochopit PROČ se stalo a JAK je možné, že se stalo. A i když pochopí, tak stejně pohnutkám tohoto muže neporozumí (což je naprosto v pořádku). Nemohu jinak, než doporučit přečíst, protože je potřeba nezapomínat a naopak připomínat. Kvalitně zpracovaná kniha, která velmi dobře mapuje postupný proces získávání moci Hitlerem a nabývání síly jeho strany, přičemž si zachovává dobrou čitelnost a přístupnou obsahovou formu, která předloží vše důležité, ale také vše dobře vysvětlí a čtenáře přitom nezahltí. Škoda, že český trh nepřeložil od autora vícero knih, protože mě forma a styl podání tohoto historika velmi vyhovoval.

oolinkaa
08.03.2014 5 z 5

doporučuji

oolinkaa
21.02.2014 5 z 5

Útlá knížečka o tématu a osobě, o které toho bylo zpracované mnoho. Kniha nic nového nepřináší, ale opět se může hodit např. žákovi ZŠ nebo SŠ.