Historie včel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

William je zklamaný biolog a obchodník s osivem, žijící v Anglii roku 1852. Právě se chystá postavit zcela nový typ úlu, který jemu i jeho dětem zajistí čest a slávu. George je včelař, žijící v USA roku 2007 a jeho farma bojuje o přežití. On ale doufá, že jeho syn bude pro farmu spásou. Tao žije v budoucnosti v Číně, v době, kdy již včely vyhynuly. Pracuje na ručním opylování. Víc než cokoli jiného chce pro svému synovi zajistit vzdělání, aby měl lepší život, než je ten její. Historie včel je román o vyhynutí včel. Všechny tři příběhy se navzájem prolínají, setkává se zde minulost, přítomnost i budoucnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/284510/historie-vcel-fj2-284510.jpg 4.2153
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Omega
Orig. název:

Bienes historie (2015)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (51)

Kniha Historie včel

Přidat komentář
katka.oo
14. května

Úžasná kniha, chvíli mi doma ležela než jsem se na ni vrhla, ale pak jsem ji přečetla jedním dechem. Krásně napsaná, dobře se četla, poučná … příběhy tří rodin v různých časových obdobích a včely-dokonalá stvoření. Doporučuji všem a pevně doufám, že nedopadneme jak Tao v budoucnosti při našem drancování životního prostředí!

safarikmartina
04. května

Velice čtivá kniha. Prolínají se zde tři zdánlivě odlišné příběhy, které spojuje nejenom příběh včel. Děsivá budoucnost nutí se zamyslet nad skutečností. Oceňuji závěr knihy, který je překvapující. Rozhodně četby nelituji.

lin3504
01. května

Veľmi veľmi dobrá kniha. Minulosť prítomnosť a budúcnosť v zaveri zmyselné prepletené.
Veľká škoda že vymieranie včiel sa práve deje ale len veľmi malo ľudí si dokáže predstaviť a uveriť následkom čo sa stane keď umrie posledná včela.

wiwi
16. dubna

Knížka bezpochyby nutí k zamyšlení. Samostatné příběhy, které spojují včely. Některé pasáže jsou rozvolněné. Určitě si udělejte na knížku čas a vychutnejte si ji.

Márinka
10. dubna

Maja Lunde (nomen omen?) ve své prvotině skvěle propojila tři časové roviny nejen s tématem chovu včel a opylování, ale také s věčným motivem vztahu rodičů a dětí. K sociálnímu hmyzu tvořícímu trvalá společenstva staví do opozice lidskou rodinu, kterou nedrží pohromadě silné přírodní zákony. Rodinu, která se rozpadá kvůli generačním názorům a stmeluje díky lásce. Rodinu, kterou může neštěstí rozdělit i znovu spojit.

roso.mak
08. dubna

Čte se dobře, snadno a rychle. Nápad je moc hezký, moc se mi líbilo nehollywoodské rozuzlení všech příběhů, byť ne s nešťastným koncem. Musím přiznat, že ke konci jsem měla tendenci knihu trochu urychlovat, ale rozhodně jsem se nemusela ke čtení nutit.

SlamLenka
07. dubna

Opět se ukazuje, jak má každý čtenář jiné chutě. I když jsem od počátku tušila, co Wei-Wena postihlo, nepřišlo mi, že by bylo celé vypravování k vyuzlení všech tří příběhů nějak zdlouhavé nebo že by to nějak ubralo atraktivnosti dějových linek. Jediné, co bych označila jako zklamání, byl ten příslib naděje ve finále - byť byl hořce zaplacen, pořád mi přišel příliš nereálný.
Každopádně jsem autorce vděčná, že otevřela a velmi zajímavě zpracovala závažné téma, protože s tím, jak "pečujeme" o naše životní prostředí, je přesně tenhle scénář velmi reálný - a bez jakýchkoli příslibů naděje...

orson
03. dubna

Knížka, která obsahuje tři příběhy o včelách - jeden z daleké minulosti, kdy se se včelařstvím začínalo, jeden z přítomnosti a jeden z daleké budoucnosti, kdy už včely nejsou. Čtení to bylo zajímavé už jen z toho důvodu, že poslední dobou se objevila spousta článků o tom, jak právě teď hromadně vymírá hmyz. Trochu mi ale vadilo rychlé střídání těchto tří příběhů a pomalejší tempo.


Štítky

včely

Autor a jeho další knihy

Maja Lunde

Maja Lunde
norská, 1975

Podobné knihy

Kniha Historie včel je:

v Právě čtených18x
v Přečtených210x
v Čtenářské výzvě35x
v Doporučených27x
v Knihotéce75x
v Chystám se číst256x
v Chci si koupit67x
v dalších seznamech3x