Historie trestu smrti

Historie trestu smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18581/bmid_historie-trestu-smrti-waN-18581.png 5 148 37

Dějiny a techniky hrdelního trestu od počátků po současnost. Bohatě ilustrovaná publikace shrnuje vývoj hrdelního trestu od starověku po současnost. Francouzský publicista mapuje uplatňování trestu smrti v různorodých historických obdobích a kulturách. Závěrečná kapitola je věnována aplikaci absolutního trestu v českých zemích od středověku po jeho zrušení roku 1990. Kniha je doplněna aktuálními údaji o používání hrdelního trestu ve všech zemích.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Knižní klub , Rybka Publishers

Peines de mort , 1994

Vidlička
13.10.2017 5 z 5

Smrt tisíce nožů...dodnes se děsím, aby mě to nepotkalo! Tato kniha vám rozhodně uvízne v hlavě navždy a děkujete všem, na které si vzpomenete, že vám by se teoreticky nic podobného stát už nemělo...

Jarka 55
17.09.2017 5 z 5

Smrt byla vždy lákavým tématem a i když to není čtení na dobrou noc ,tak si mezi čtenáři najde mnoho fanoušků. Je to morbidní, ale pravdivě napsané a opravdu si zaslouží 5 hvězd. Lidská vynalézavost je opravdu velmi kreativní a ani v oblasti usmrcení a mučení tomu nebylo jinak.

Darling89
24.08.2017

Tuto knihu jsem si přečetla pro zajímavost v prváku na střední a nelituji toho. Ačkoliv to není úplně poklidné čtení, mohu doporučit - už jen pro doplnění informací k historickým faktům, tak pro uvědomění si, že lidé dokáží být velice krutí a jsou vynalézaví.

heavy66
22.06.2017 5 z 5

Kniha je velice komplexní, detailní, zajímavá, ale není to lehké čtení, místy jsem pociťoval nevolnost a znechucení, zvlášť při popisu asijských popravních praktik, kde nešlo o trest, ale hlavně o utrpení odsouzeného. Zajímavé jsou osudy některých známých popravčích - např.německý kat Johann Reichhart, který v letech 1939-1945 podle rozsudků Lidového soudu popravil téměř 3000 lidí. Ve své práci byl velice efektivní, promýšlel každý detail, aby zkrátil provedení popravy na nezbytné minimum. Po skončení války nebyl jakožto justiční úředník souzen, ale naopak zaměstnán trestními orgány Spojenců, věšel svoje bývalé soukmenovce, dokonce odborně radil vrchnímu katu americké armády při popravě odsouzených nacistických předáků v Norimberku. Prostě specialista odborník se uplatní v jakékoliv době!

Juri81
21.06.2016 5 z 5

Po dvaceti stranách mi bylo divně. Cítil jsem zvláštní pocit krutosti a beznaděje. Knihu jsem ale i přes to přečetl celou. Děsivá lidská vynalézavost nezná mezí. Za celou dobu existence pomalu nedokážeme přijít na zásadní věci. Za to ale umíme vymyslet sto způsobů jak rozčtvrtit člověka nebo desatero jak ho nejlépe nabodnout na kůl.

Seděl jsem v metru a četl pasáž právě o rozčvrcení koněm, když jsem si všiml, že mi přes rameno do knihy kouká starší paní (cca 60-65 let). Po chvilce se zvedla, odplivla si, podívala se mi do očí, a na celý vagón zařvala: "Pane! Vy ste ale prase!" No můžu snad já za to, že ve středověku to byl samej úchyl?

fis.rena
12.06.2016 5 z 5

Dokonalý průvodce světem trestu smrti. Je to skutečně dílo,které by si měl přečíst úplně každý a hlavně dnešní jedinci,kteří porušují morální pravidla a zákony...jaké mají vlastně štěstí,že?
Celé je to skvělé,ale moje TOP jsou zvířata jako popravčí,kůl v těle,pod pilou a krysy. Bohatě jeden z těchto zákroků by stačil jako varování...

Mini.Baby
27.04.2016 5 z 5

Snižovat hodnocení knihy jenom proto, že se týká tématu, o kterém to celé je, mi přijde dost zvláštní. Za sebe říkám, že rozhodně stojí za přečtení

anna2449
24.01.2016 5 z 5

No já si ji koupila asi před 8 lety.Doslova ji hltala.
Dnes už opravdu o takovéto věci nemám zájem.:-)
Ale dávám 5.
Pro ty co se o tyto mordy zajímají(jako já dříve),je to skvěle obsáhlá a ilustrovaná kniha.

Ellbereth
20.08.2015 4 z 5

Už je to hezkých pár let co jsem měla tuto knihu otevřenou. Psala jsem kdysi ročníkovou práci na toto téma a kniha byla velmi užitečná, pěkně zpracovaná, přehledná. Čtyři hvězdičky dávám jen z toho důvodu, že toto téma prostě lépe ohodnotit nemůžu. To, co se zde dočtete, je hodně děsivé. Nechápu lidskou vynalézavost v tomto směru. fuuuuj

adrianna0305
15.07.2014 4 z 5

Zdařile napsaná kniha. K získání základních katovských dovedností postačuje :-) Některé kapitoly pokulhávaly, byly zahlceny nedůležitými jmény obětí. "Obyčejným" trestům věnováno moc pozornosti skrz nezajímavé příběhy (Upálení, Gilotina). Naopak ty, které oplývaly určitým "puncem krutosti", jsou popsány jen na pár stránkách.
Nejlépe hodnotím: Smrtící půst, Ukřižování, Kůl v těle, Elektrické křeslo a článek 'Krysa ve službách čínských katů' ;-)

Military
25.05.2014 5 z 5

Naši dnešní zločinci si mohou gratulovat.

Kapis
28.01.2014 5 z 5

Šílená, výborně zpracovaná a přehnanou politickou korektností nezasažená, kniha, která není pro slabé povahy! Kniha není žádnou suchopárnou encyklopedií, ale velmi čtivě zpracovanou megarešerší, kterou autor zmalebňuje svými vysoce humánními postoji a decentním, avšak neskrývaným sarkasmem. Snad se mi v tomto výtahu, který samovolně přerostl formát pouhého komentáře, povede aspoň zčásti napodobit atmosféru knihy, perfektně zbudovanou autorem. Jelikož je p. Monestier Francouz, nejpodrobněji je zpracováno modernější právo útrpné, praktikované ve Francii. Přísloví člověk člověku vlkem v tomto případě naprosto selhává, protože vlci zabíjejí pro přežití. To co lidé vymysleli k dehonestaci, neskutečnému mučení a pomalému zabíjení jiných lidí a co je popsáno v tomto díle se vymyká veškeré přírodní přirozenosti i moji představivosti. Většinu knihy jsem četl zděšeně se zatajeným dechem, stvořili jsme peklo už na zemi, které muselo být pro většinu odsouzených spásným vysvobozením, protože nic horšího už snad nemůže po smrti následovat. Je neskutečné, a mozek mi nezcela pobírá, jak krutá a nelidská zvěrstva jsme si jako lidstvo na sebe za ta tisíciletí naši existence vymysleli.

Celý text v recenzi: https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/historie-trestu-smrti-85537

Adelajda_4
23.12.2013 5 z 5

Velice zajímavá kniha, ale samozřejmě svým způsobem. Četla jsem ji na jednu stranu znechucená, na druhou stranu velice zvědavá. Je odporné, co může člověk člověku udělat....

enigma
14.11.2013 5 z 5

Historie trestu smrti. Sofistikovaný průvodce nelidskostmi prováděných lidmi. Na lidech. Velmi často s neskrývanou radostí. I přes několikeré přečtení jsem ještě i dnes, stále, šokován NEUVĚŘITELNÝMI mučícími a popravčími metodami a postupy. A vězte, že zvýraznění slova "neuvěřitelnými" je skutečně na místě. Kreativita, se kterou je realizováno právo útrpné je nanejvýše pulsujícím motivem nejen k zapamatování, ale také k zamyšlení se.
Právem se tato encyklopedie lidské animality, kniha přetékající fakty, ilustracemi a poznámkami pod čarou řadí k tomu nejlepšímu co jsem kdy četl.

eraserhead
07.06.2011 5 z 5

Jedna z nejšílenějších knih, co jsem kdy měl v ruce. Koupil jsem si ji v krajském městě a cestou domů ve vlaku (dvě hodiny) jsem jí zběžně listoval. Jen fotografie a ilustrace mě vyděsily natolik, že jsem se k četbě knihy odhodlával přes půl roku. Opravdu masakr. Přesně, detailně a snad až moc chladně sežazené všechny možné způsoby, jimiž lidé zabíjeli jiné lidi. V tomto ohledu je lidská fantazie opravdu nechutná. Mnohé způsoby hraničí (co hraničí, oni ho doslova překračují) s úchylným sadismem. Ani nevím, jak nejvýstižněji napsat, že je to skvělá kniha. Je skvělá tím, že je dost nechutná, brutální a při její četbě mrazí (skoro jsem se poblil, když u jednoho obrázku byla krátká noticka, že v carské Rusku nesměly popravovat panny a že se o to zpravidla postarali katovi pacholci - a poslední věta patří k tomu nejhoršímu, co jsem kdy četl - nejmladší popravené v té době bylo SEDM let). Nevím, jestli se ještě někdy odhodlám tu knihu otevřít, ale je to opravdu výborná práce.

HankaJosefiova
02.03.2011 5 z 5

Nelze říci že je tato kniha krásná, je prostě jen svá. A jelikož zpracovává téma pro mnoho lidí odporné...je pro svět i důležitá, protože odporné věci se nesmí ztratit v propadlišti dějin.

Sierra88
23.01.2011 5 z 5

krasa. pekne sepsane dilo o historii trestu smrti nejvic se mi libila posledni pasaz o ele.kreslu. konflik mezi obevitelem stridaveho proudu a thomasem edisnem. znamka 1-

trest smrti právní dějiny, dějiny práva

Martin Monestier
francouzská, 1942
1998  91%Historie trestu smrti
2003  85%Dějiny sebevražd

Kniha Historie trestu smrti je v