Historie světa - Atlas světových dějin

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Atlas světových dějin, který se vám právě dostává do rukou, je jednou z nejšíře a nejdetailněji zpracovaných encyklopedií. Poskytuje panoramatický pohled na historii naší planety od dob, kdy se na ní objevily první vzpřímené lidské bytosti, až po dny naší rušné současnosti. Zveme vás na neopakovatelnou a fascinující cestu minulostí, na níž vás budou provázet nejen mistrně vyvedené nákresy nejzajímavějších historických a archeologických nálezů, ale - jako ostatně na každém správném putování - i množství přehledných barevných a dopodrobna zpracovaných map. S jejich pomocí se perfektně zorientujete ve všech etapách lidské historie, porozumíte územnímu rozložení států v tom kterém století a získáte přehled o sociální, vojenské i hospodářské situaci kdekoli ve světě. Cestou napříč minulostí budete svědky nesnadného procesu lidského vývoje i pokroku, stagnace i úpadku a stále a stále se opakujícího boje o přežití. Z ptačí perspektivy můžete shlížet dolů, zatímco celé světadíly, státy i území kdysi mocných říší před vámi budou ležet jako na dlani. Jako v historickém velkofilmu pod sebou uvidíte vzestup i pád největších říší světa, poznáte, kam až sahaly jejich hranice a kterými směry pochodovaly jejich dobyvačné armády. Cestou napříč tisíciletími získáte také mnoho znalostí o dávných technologiích, o hospodaření i zemědělství. Rázem vám budou jasné vzájemné vlivy jednotlivých světových kultur a stanete se účastníky drobných šarvátek, kolonizačních výprav, státních převratů, lokálních válek i celosvětových náboženských konfliktů. Přehledné a do detailu zpracované časové osy se pak pro vás - cestovatele časem - stanou pomyslnými „jízdními řády", které vás spolehlivě zavedou právě do té epochy, v níž se toužíte ocitnout, a nasměrují vás přesně k události, jíž byste se rádi účastnili - ať už se budete chtít stát svědky Napoleonova tažení na Moskvu a nebo třeba výroby prvních železných nástrojů. Učebnice historie či alespoň stručný dějepisný slovník nebo atlas dnes už může v knihovně moderního a vzdělaného člověka chybět jen stěží. Rozhodnete-li se však právě pro Atlas světových dějin - publikaci s neobyčejnou pečlivostí a invencí zpracovanou početným týmem největších světových expertů - velice brzy zjistíte, že nemáte tušení, jak jste se kdy dříve bez něho dokázali obejít. Studentům středních škol nebývalou měrou usnadní orientaci v časových a územních souvislostech, vysokoškolákům poskytne vodítko pro hlubší analýzy historických událostí a všem, kdo se rádi noří do časů dávno minulých, umožní fascinující a názorný pohled do světa našich předků. Protože jenom ten, kdo chápe minulost, může dokonale porozumět současnosti a udělat si reálnou představu o věcech budoucích......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34296/big_historie-sveta-atlas-svetovych-deji-UnZ-34296.jpg 4.714
Žánr:
Literatura naučná, Historie, Mapy a atlasy

Vydáno: , Columbus (ČR)
Originální název:

The Cassell Atlas of World History


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Historie světa - Atlas světových dějin

ripo
05.10.2019

Túto knihu som hľadal veľmi dlho ... Mapy podľa historického vývoja. Niečo podobné sme mali kedysi v škole...

Hobo
10.06.2019

Skvělé časové osy, skvělé mapky, dokonce i skvěle podaný text. Ale to je tak všechno. A jestliže kniha je určena čtenářům, kteří mají základní znalosti o historii, tak nutno dodat, že víc než ony základní znalosti nezískají. Pravda, je to všechno pěkně pohromadě, ale to je také jediný klad obsáhlé publikace. Je to všechno tak tradičně podané, žádné pochybnosti, žádné varianty, tak obecné, až to bolí. historie bez překvapení. Tedy, hodnotově přísně EUropské!


Adelajda_4
22.09.2017

Bezvadná kniha, která mě připravila na maturitu z dějepisu. Velmi přehledná, kromě množství map obsahuje také různé ilustrace a obsáhlý text. Mapy jsou skvěle zpracované, takže jsem se k ní často vracela i při studiu historie na VŠ.

KejmlP
11.04.2017

Skvělá kniha. Přízvisko "encyklopedie" mně v tomto případě připadá trochu matoucí, jelikož encyklopedickému formátu kniha příliš neodpovídá, což já ovšem vnímám jako plus. Tento historický atlas obsahuje velké množství i méně známých témat, přičemž podrobné mapy doplňuje přiměřeně dlouhý text, seznamující čtenáře s podstatou zobrazovaného dění. Mohu říci, že knihu jsme využíval prakticky od mládí, kdy perfektně sloužila už na ZŠ, často jsem ji otevíral jako dospívající zájemce o dějiny, a byla mi pomocníkem i při studiu historie na vysoké škole. I vzhledem k tomu ji tedy mohu doporučit každému, kdo má rád spojení dějin a map.

braunerova
20.11.2016

Tahle encyklopedie mě nenadchla. Když bych měl shrnout moje výhrady:
1) příliš mnoho textu. Encyklopedie by neměla obsahovat povídání na půl stránky.
2) struktura knihy je období - oblast - chronologie. Mě se lépe hledá chronologicky.
3) v rejstříku je např. Řád německých rytířů pod heslem Němečtí rytíři, řád
4) na mapách je často stejná barva použitá pro více významů