Historie srdce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V centru pozornosti neobvyklé knihy norského profesora Oleho Martina Hoystada stojí srdce jako kulturní fenomén. Autor sleduje jeho vnímání v prvních písemných kulturách Blízkého východu, v antické filozofii a v Bibli, vydává se po stopách arabského vlivu na rytířskou kulturu vrcholného středověku, aby zachytil okamžik zrození toho, co si Evropané hýčkají dodnes – romantické lásky, jejímž nositelem je právě srdce. Od renesance a lámání srdcí u Shakespeara dospěje až k romantismu a své vyprávění zakončí u role, kterou má srdce v dnešní společnosti. Srdce není jen orgánem lidského těla, bez nějž nelze žít, ale i reprezentací naší duševní existence. S pečlivě vybranými příklady a schopností odhalovat dosud netušené souvislosti je kniha napínavým čtením pro každého čtenáře, který se nechá fascinovat autorovým nadšením a jeho širokými znalostmi. Kniha byla vydána v 18 zemích celého světa, v češtině vyjde překlad jejího nového rozšířeného vydání z ledna 2011....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95797/historie-srdce-95797.jpg 47
Žánr
Literatura naučná, Věda
Vydáno, Kniha Zlín
Orig. název

Hjertet

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Historie srdce

roman9739
13.12.2019

V první řadě se musím přiznat, že jsem knihu nedočetl. A to z jediného prostého důvodu: je to hrozná nuda. Minimálně pro mě, protože jsem v poslední době přečetl více knížek na podobné téma - Harariho Sapiens, Puchnerův Svět ve slovech, či Holtova úvaha Proč existuje svět.
Autor vždy uchopí několik dějinných okamžiků a dokresluje na nich svůj názor. Summer, Judea, středověk, Epos o Gilgamešovi, Bible, Ilias, a tak dále.
Mám-li být spravedlivý, vždy jsem se dozvěděl něco nového a všechny ty knihy jsou VELMI dobře napsány; takže Ole Martin měl jen tu smůlu, že jsem na něj narazil až teď, protože jako samostatný prvek, by se mi ta kniha jistě velmi líbila:)

Doporučujeme

Stručná historie času
Stručná historie času

Autor knihy

Ole Martin Høystad
norská, 1947

Kniha Historie srdce je v

Právě čtených2x
Přečtených8x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce11x
Chystám se číst11x
Chci si koupit4x