nehodnoceno
Historie sběratelství antických památek v českých zemích / A History of Antiquities Collecting in the Czech Lands https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164035/historie-sberatelstv-164035.gif 0 0 0

Hlavním tématem publikace je sběratelství památek antického starověku v českých zemích sledované v rámci kulturního a společenského vývoje nejen u nás, ale i v Evropě od středověku až do 20. století. Dosud neexistovala souborná publikace věnovaná této problematice. Vzhledem ke zvýšenému zájmu o evropské tradice a vzájemné působení různých kulturních okruhů v historii evropské a světové kultury, jeví se toto téma jako velmi aktuální. Vydaná publikace sleduje vývoj zájmu o antické dědictví u nás ve světle sběratelských aktivit a jejich zpětné působení v oblasti české kulturní historie v návaznosti na recepci antiky v ostatní Evropě. Je určena nejen pro odborníky, ale i pro širší okruh čtenářů.... celý text

sběratelství památky antika starožitnosti

Autoři knihy

Marie Dufková
česká, 1945 - 2016
Iva Ondřejová
česká, 1945

Kniha Historie sběratelství antických památek v českých zemích / A History of Antiquities Collecting in the Czech Lands je v