Historie první světové války

Autora těchto detailně propracovaných Dějin první světové války netřeba představovat, je to odborník na slovo vzatý. Již proto je zaručeno, že právě jeho pohled na tyto dějiny bude objevný, spolehlivý a erudovaný. Na téměř sedmi stech stranách se dozvíte podrobnosti a analytické komentáře všech událostí, které měly v období první světové války význam. Se zvláštním důrazem na vojenskou strategii. Doplněno bohatou obrazovou přílohou a pětapadesáti podrobnými mapami vojenských operací....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62716/historie-prvni-svetove-valky-fTn-62716.jpg 48
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Jota

The Real War 1914-1918

Kniha Historie první světové války

Perseus
18.09.2016

Je to parádní kniha o historii Velké války, kterou by měl vlastnit každý, kdo se o toto období zajímá. Bohužel kniha má i pár nedostatků. Věnuje se především ,,dohodovému'' pohledu, takže akce ústředních mocností jsou tu většinou jen hrubě nastíněny. Dále je kniha psaná, z dnešní doby, trochu archaicky, takže pro čtenáře mohou být některé výrazy a slovní obraty nesrozumitelné. Nevím zda to vzniklo při překladu, nebo je tak psaný i originál. A poslední věc, kniha se zaměřuje spíše na politické dění a akce vrchního velení, průběh samotných bitev je jen zhruba popsán. Více pozornosti je věnováno tomu, co bitvám předcházelo a co následovalo po nich.
K přečtení knihy je třeba trochu víc trpělivosti a fantazie, než je běžné, ale celkově podává vyčerpávající přehled o Velké válce jako celku. Žádná podobná u nás zatím nebyla vydána.

Boby17
26.03.2016

Bohužel se britský autor věnuje z drtivě většiny pouze západní frontě a ostatní válčiště, pro nás podstatnější, přechází "letem světem". Takže víc než 3 hvězdy nedám.

první světová válka (1914–1918) historie vojenské dějiny

Liddell Hart
anglická, 1895 - 1970

Kniha Historie první světové války je v