Historie německé armády 1939-1945

Historie wehrmachtu je krátká. A přesto zanechal z druhé světové války nesmazatelný otisk v dějinách a vzpomínku na mimořádný bojový nástroj. V letech 1939 až 1942 předvedla německá armáda užaslému světu všechny zdroje blitzkriegu a stala se vzorem všem velkým armádám světa, které zůstávaly věrné zkušenostem z první světové války, i když se v jejich řadách objevilo několik opovážlivých duchů. Vydal: Naše vojsko...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32832/historie-nemecke-armady-32832.jpg 4.213

Histoire de l' armée allemande 1939 - 1945

Literatura naučná, Historie, Vojenství
Vydáno:, Naše vojsko

Freiherr
15.10.2017

Čtivá, ale mírně povrchní studie. Jedná se o nenáročnou knihu obsahující jen ty nejdůležitější fakta k pochopení mechanismů fungování Wehrmachtu. Pro začátečníky ideální - neočekávejte nějaké hluboké úvahy.

hanak_v_exilu
06.10.2017

Před přísnější kritikou by kniha nejspíš neobstála. Některé méně důležité události sotva zmiňuje, ty důležité přibližuje jen povrchně. Na žádné hlubší zkoumání není ani prostor. Všechny své nedostatky ovšem vynahrazuje ohromnou čtivostí. Často se mi stalo že jsem náhodně nalistoval stránku, a než jsem se odtrhl, přečetl jsem tři kapitoly. Lidem kteří se orientují v dějinách Druhé světové války asi moc nedá. Těm ostatním bude stačit, nebo jim poslouží jako velice slušný úvod do problematiky.

Donatello
02.01.2013

Je dobré vědět, čím disponoval nepřítel v době největší krize ČSR