Historie beskydské turistiky. Sto dvacet let organizované turistiky v Moravskoslezských Beskydách. Turistické chaty na Frýdecko-Mí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314232/mid_historie-beskydske-turistiky-sto-dv-r9m-314232.jpg 3 1 1

Mikino00
03.10.2016 3 z 5

Musím říci, že kniha nenaplnila má očekávání. I když se jedná o popularizační práci, očekával jsem ucelenější a sofistikovanější pohled na zajímavé aspekty beskydské turistiky. Kniha se věnuje převážně horským chatám, které přibližuje dost povrchně (výstavba, majitelé, současnost). Na druhou stranu chápu, že pramenů zrovna moc není. Okrajově připomíná také spolky (detailněji rozpracované ve studiích jiných autorů) a vybrané fenomény Beskyd (železnice aj.). Jenže kniha se ke své škodě vůbec detailněji turistice jako takové, tedy turistům samotným. Např. naprosto postrádám soupeření českých a německých turistů (přemalovávání značek apod.), problémy s majiteli pozemků při vytyčování turistických tras či pominutí výletů např. pěveckých spolků. K turistice také patří organizovaný sport, naprosto opomíjený touto knihou. Kniha však občasného návštěvníka Beskyd nebo milovníka starých pohlednic jistě potěší a může být dobrým odrazovým můstkem k dalšímu zájmu o poutavý svět historie turistiky nejen v Beskydech.

Autoři knihy

Jaromír Polášek
česká, 1961

Kniha Historie beskydské turistiky. Sto dvacet let organizované turistiky v Moravskoslezských Beskydách. Turistické chaty na Frýdecko-Mí je v