Historické toulky Šumperskem

Kniha obsahuje na čtyřicet méně známých historických zajímavostí napříč staletími ze Šumperska, tedy oblasti, která v polovině 19. století územně zahrnovala okresy Šumperk, Staré Město a Vízmberk (dnes Loučná nad Desnou).
Kniha je bohatě vybavena dokumentačním a obrazovým materiálem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130821/historicke-toulky-sumperskem-130821.jpg 4.910

Kniha Historické toulky Šumperskem

Krbi
25.08.2021

Při čtení této knihy se mi doslova tajil dech. Toulání po Jesenických horách pro mne po té dostalo nový rozměr.

Kakho-Oto
09.11.2017

Pro zájemce o dějiny Šumperska jde jistě o skvělou publikaci. Osobně se zajímám o historii opačné strany Olomouckého kraje, přesto jsem si Poláchovu knihu přečetl s velkým zájmem. Řada kapitol je velmi zajímavá svým obsahem, takže maximálně zaujmou i osoby z jiných oblastí. Kapitoly, co mě nejvíce zaujaly: Jak medvěd zabil žerotínského myslivce, Jak mladoňovský pytlák smrtelně postřelil šumperského lesního správce, Vyprávění o sesterských kostelech v Rapotíně a Petrovicích, Kruté účtování s velkou loupežnickou bandou v Šumperku, Mauzoleum podnikatelské rodiny Kleinů v Sobotíně, Kuriózní včelín v podobě Atlanta v Bratrušově, Případ zmizelého srdce Alžběty Juliány ze Žerotína. Většina příběhů vyšla již před vydáním knihy v regionální příloze deníku Právo (pro Olomoucký a Zlínský kraj) - v již zrušené "rubrice" Toulky regionem, ovšem v mnohem kratších verzích.

bazyk21
05.09.2017

Fantastická záležitost, určitě stojí za přečtení, nedá se od těch těch příběhů ani odtrhnout, jak jsou psány s detektivním nádechem ;o))

MildeZ
18.02.2017

Nejsem typickým fanouškem knih s obsahem plných letopočtů, ale to není případ této publikace, která letem světem, ale zároveň velmi poutavě a s ohledem na důležitá fakta seznamuje čtenáře s tím nejpodstatnějším ;-) Jako Šumperák hodnotím plným počtem a spokojenost! Při čtení jsem měl několikrát chuť okamžitě se vydat na zmíněná místa a vše si pěkně prohlédnout.

Hejtmy
04.05.2016

Výtečná kniha. Pro čtenáře bez vztahu k regionu Šumperska asi publikace nebude tak zajímavá, ale pro nás, kteří máme Šumperk a okolí rádi, je zde opravdu plno zajímavostí, přičemž spoustu informací jsem se dozvěděl poprvé. Přidanou hodnotou je inspirace k výletům po šumperském okolí, což jsem nejednou využil. Jen škoda, že nebyl věnován delší čas korektuře, protože množství chyb a očividných překlepů (např. i v důležitých letopočtech) je lehce přes zanedbatelnou míru.