Historické toulky Šumperskem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha obsahuje na čtyřicet méně známých historických zajímavostí napříč staletími ze Šumperska, tedy oblasti, která v polovině 19. století územně zahrnovala okresy Šumperk, Staré Město a Vízmberk (dnes Loučná nad Desnou).
Kniha je bohatě vybavena dokumentačním a obrazovým materiálem.

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130821/historicke-toulky-sumperskem-130821.jpg 4.910
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Historické toulky Šumperskem

Krbi
25.08.2021

Při čtení této knihy se mi doslova tajil dech. Toulání po Jesenických horách pro mne po té dostalo nový rozměr.

Kakho-Oto
09.11.2017

Pro zájemce o dějiny Šumperska jde jistě o skvělou publikaci. Osobně se zajímám o historii opačné strany Olomouckého kraje, přesto jsem si Poláchovu knihu přečetl s velkým zájmem. Řada kapitol je velmi zajímavá svým obsahem, takže maximálně zaujmou i osoby z jiných oblastí. Kapitoly, co mě nejvíce zaujaly: Jak medvěd zabil žerotínského myslivce, Jak mladoňovský pytlák smrtelně postřelil šumperského lesního správce, Vyprávění o sesterských kostelech v Rapotíně a Petrovicích, Kruté účtování s velkou loupežnickou bandou v Šumperku, Mauzoleum podnikatelské rodiny Kleinů v Sobotíně, Kuriózní včelín v podobě Atlanta v Bratrušově, Případ zmizelého srdce Alžběty Juliány ze Žerotína. Většina příběhů vyšla již před vydáním knihy v regionální příloze deníku Právo (pro Olomoucký a Zlínský kraj) - v již zrušené "rubrice" Toulky regionem, ovšem v mnohem kratších verzích.


bazyk21
05.09.2017

Fantastická záležitost, určitě stojí za přečtení, nedá se od těch těch příběhů ani odtrhnout, jak jsou psány s detektivním nádechem ;o))

MildeZ
18.02.2017

Nejsem typickým fanouškem knih s obsahem plných letopočtů, ale to není případ této publikace, která letem světem, ale zároveň velmi poutavě a s ohledem na důležitá fakta seznamuje čtenáře s tím nejpodstatnějším ;-) Jako Šumperák hodnotím plným počtem a spokojenost! Při čtení jsem měl několikrát chuť okamžitě se vydat na zmíněná místa a vše si pěkně prohlédnout.

Hejtmy
04.05.2016

Výtečná kniha. Pro čtenáře bez vztahu k regionu Šumperska asi publikace nebude tak zajímavá, ale pro nás, kteří máme Šumperk a okolí rádi, je zde opravdu plno zajímavostí, přičemž spoustu informací jsem se dozvěděl poprvé. Přidanou hodnotou je inspirace k výletům po šumperském okolí, což jsem nejednou využil. Jen škoda, že nebyl věnován delší čas korektuře, protože množství chyb a očividných překlepů (např. i v důležitých letopočtech) je lehce přes zanedbatelnou míru.