Poměr s Charlottou

Poměr s Charlottou https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9506/pomer-s-charlottou-9506.jpg 4 124 10

Po matčině smrti se Charlotta pokouší zachránit zbytky rodinného jmění, které její otčím utrácí v pitkách. Avšak i otčím umírá a Charlotta se sestrou se mohou radovat z nabyté svobody. Rodinný majetek již vzal prakticky za své, ale půvabná a podnikavá Charlotta si i nyní poradí, vydělává si pátráním po minulosti ženichů, získává informace, za něž mnohá nastávající nevěsta ráda zaplatí. Toto však není bez nebezpečí, jedna zákaznice je nalezena mrtvá a na Charlottu padne podezření. Nicméně získá sympatie muže vedoucího vyšetřování a ten se rozhodne nejen odhalit pravdu ale zasvětit Charlottu do tajů lásky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Affair , 1997

uzivatel4895
31.10.2023

Čítam slovenskú verziu s názvom Ľúbostný románik. autorka aj v tejto knižke dokázala zaujať, hoci k stretnutiu 2 hlavných postáv príde až po pár stránkach, pri čítaní tohto príbehu sa často prichytím, ako mi tam situácie - či už humorné, intímne alebo detektívne - pripomínajú práve Laviniu a Tobiasa, a párik mladých zaľúbencov- Charlottina sestra Ariel a Baxterov nevlastný brat Hamilton - taktiež veľmi pripomína Emelinu a Anthonyho zo série kníh Lakeová a March. To ale vôbec nevadí, kniha je sama o sebe originál, obaja hrdinovia - Charlotte aj Baxter sú zaujímaví, na vývoj ich vzťahu som začala byť zvedavá už pri ich prvom rozhovore, pretože tu je od začiatku cítiť, že keď sú obaja v pokročilejšom veku, ich vzťah je uvoľnenejší, nabitý vášňou a to sa mi veľmi páčilo. A hlavne - musela som sa smiať na rozhovore pri nájdení kresieb nadrozmerného ,,falusu,, :D Treba aj napísať, že Baxterova chémia ma tu práveže baví, vadí mi však (trošku), že je to v podstate čudák (myslením aj obliekaním), a prišlo mi ľúto to, čo sa mu v minulosti stalo...

Kudík
18.11.2020 4 z 5

Typická historická romance s detektivní zápletkou, přesně tak, jak to autorka umí, i když se drží svého zavedeného vzorce. Ona (v tomto případě Charlotta) je sympatická inteligentní hrdinka s osudem, který za sebe i svojí sestru vezme doslova od první stránky, pevně do svých rukou. Zajímavá je volba jejího povolání. A hlavní hrdina Baxter St. Ives měl také své klady, až na tu chemii. :) Hlavní záporák se sice občas nechoval moc logicky a zápletka bratr/sestra byla celkem jasná, ale i tak to bylo příjemné čtení.

biki
17.05.2020 4 z 5

Po letech jsem si připomněla tuto historickou detektivní romanci a byla jsem velmi spokojená, A.Q. tento typ příběhů prostě umí. Oba hlavní hrdinové mi byli moc sympatičtí, i když Charlotta chtěla být někdy až moc samostatná (ale naštěstí to není taková ta přehnaná emancipovanost, jako např. u mnoha hrdinek z románů Stefanie Laurens). No, a hlavního hrdinu Baxtera si nelze nezamilovat. Akorát ta chemie, ta mě nikdy nebavila, ale jak vidno, může být hodně užitečná i při detektivním pátrání.

Jája92
27.01.2018 3 z 5

Skvělé počtení, knihu jsem hltala stránku po stránce. Autorka opět nezklamala.

miruska1
10.12.2016 5 z 5

v češtine vyšla ako poměr s Charlottou

Majdule
04.11.2016 4 z 5

Příjemná, historická romance s detektivní zápletkou, která prozrazuje zálibu autorky v mystice, byť je zde jen velmi okrajová. Je to vášnivé, úsměvné a kouzelně odpočinkové.

kacaaba
29.06.2015 5 z 5

Další napínavá romantická knížka. Jen on není bohatý hrabě a ona chudá dívenka. Majetkem i intelektem jsou si rovni. Při vyšetřování vraždy se do sebe zamilují. Historická romance z 19. století.

miruska1
26.09.2014 5 z 5

Svojim sposobom detektivka,zaujimava, s trochou romantiky(ten romanticky vzťah mi prišiel trochu divny)

kika 13
22.02.2013 4 z 5

Romantické čtení plné lásky.

Pokušení
09.11.2012 5 z 5

Vtipná, povedená, romantická kniha.

Amanda Quick (p)
americká, 1948