Královnina pečeť

Královnina pečeť https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9510/kralovnina-pecet-9510.jpg 4 84 12

Ústřední hrdinkou je Imogen Watestoneová, svým okolím považována za výstřední modrou punčochu. Před časem se sice mezi londýnskou společenskou smetánkou znemožnila, nyní se však vrací - ovšem jen proto, aby pomstila smrt své přítelkyně. Důvěřuje sice svému důvtipu, ale chápe, že pro své intriky potřebuje pomocníka. Její volba padne na nechvalně známého hraběte z Colchesteru, jehož žádá, aby přistoupil na hru a naoko se jí dvořil. Imogeniny plány počítají prakticky se vším, jen ne s tím, že by se mohla zamilovat. Hrozící skandál může odvrátit jen sňatek, který však znamená pro Imogen prohru - její plán může zkrachovat. Oba milenci stanou po několika překvapivých zvratech tváří v tvář nečekané hrozbě a jen o vlásek uniknou smrti, aby nakonec spočinuli jeden druhému v náručí...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Mischief , 1997

pip11
05.06.2022 3 z 5

Nechyběl vtip ani napětí… a přece si mě tato kniha od mé oblíbené autorky moc nezískala. Závěr celkový dojem trochu vylepšil, tak hodnotím alespoň lehce nad průměr.

AniDi
04.05.2021 5 z 5

Romantika s lehkou detektivní zápletkou. Moc hezké, hlavní hrdinka naivní ale roztomile. Čtení jsem si užila.

Kudík
29.10.2020 4 z 5

Autorka si na takové hlavní hrdinky potrpí, standardně jsou to knihomolky, autorky publikací nebo vědkyně. A musím říct, že se mi líbí, když je hrdinka inteligentně ztřeštěná, a až tak nezapadá do obvyklého společenského standardu. Imogen byla přesně taková, a k tomu i sympaticky nemotorná, plus v kombinaci s Matthiasem Marshallem (hrabětem z Colchesteru) a jeho "slabými nervy" docházelo k zajímavým i vtipným situacím. Některé jejich rozhovory, či taneční "zápasy" byly velmi úsměvné. Detektivní zápletka byla celkem jednoduchá, hlavně totožnost pachatelů.

petraj30
14.08.2019 2 z 5

Příběh nebyl špatný, děj plynul, nenudila jsem se, ale kniha mě moc neoslovila. Myslím, že má spisovatelka rozhodně lepší

Jaruš7
15.06.2018 4 z 5

Opět delikátní, protože je to má druhá kniha od AQ zjišťuji, že její hrdinky jsou jako dvojčata ve svÿch osobitých vlastnostech, které jsou potřeštěně sympatické.
Citace : "Dostala jsem už mnoho polibků a vím, že ty vaše zrovna běžné nejsou."
" A jak přesně se ty moje liší od těch předešlých?"
"To víte sám moc dobře, mylorde. Podlamovala se mi z nich kolena, že jsem nemohla skoro stát. A tep se mi velmi nepřirozeně zrychlil. Navíc jsem si jistá, že u mě vyvolal dočasnou horečku."
"Horečku?"
"Bylo mi strašně horko. Ale nejpádnějším důkazem je to, že mě vaše polibky úplně zbavily schopnosti logicky uvažovat. Jednu chvíli jsem byla dokonale racionální a soustředěná na svůj plán a vzápětí jsem měla v mozku chaos."
"Přiznejte to, pane. použil jste exotických zamarských technik, abyste omámil moje smysly."
( On) "Jinými slovy mezi námi propukla do jisté míry vášeň."
( Ona) "Nesmysl. Jak by tak ...prudká vášeň mohla vzniknout bez lásky?"
Dámské čtení, :-)

Jája92
27.01.2018 3 z 5

Co napsat.. kniha zpracovaná bravurně s vtipem, napětím a romantikou..

Lembac
06.08.2017 5 z 5

Na Imogen se mi libila jeji nekonvencnost, inteligence a zaujeti pro vec. Colchester mel byt chladny az chladnokrevny, mne vsak pripadal docela fajn. Umel si udelat legraci sam ze sebe ( „slabe nervy“ ), mel smysl pro cest a libilo se mi i jeho zaujeti Zamarem. Kniha je napsana lehce, cte se dobre a rychle. Vtipne jsou nektere dialogy mezi Imogen a Colchestrem, treba jejich pretahovani se o to, kdo bude vest pri tanci ( i jinde ). Detektivni zapletka jeste zvysuje napeti celeho pribehu, je docela napadita.

miruska1
25.12.2016 5 z 5

ako vždy super

Majdule
18.04.2015 4 z 5

Vzorec muž, který se domnívá, že není schopen lásky a žena jako stvořená jen pro něj. Oba spojuje vášnivý zájem v tomto případě archeologie. A nechybí ani detektivní zápletka. Živost a nemotornost hrdinky připravuje řadu úsměvných situací. A je třeba se u Amandy zmiňovat o skvělém sexu?

kacaaba
17.11.2014 5 z 5

Mě se to pěkně četlo. Historický román pro ženy. Nechybí napětí, láska, popis prostředí. Určitě po ní znovu šáhnu. Historická romance z 19. století.

kika 13
23.02.2013 4 z 5

Román je dost romantický,ale to už každý čeká z pera této autorky.

ivule85
18.05.2012 5 z 5

knížka se mi moc líbila i když jsem si to u prvních stranek nemyslela...Imogen je dost sverázná a nepřizpusobivá což ji přivádí do řady trapných situací...zpočátku mě štvala tím jak nařkla Mathiase z nervove přecitlivělosti ale pak jsem se tomu musela smát pač to samozřejmě nebyla pravda ale Mathias to dokázal vždy vytahnout v dobrou dobu a zneužít toho...v knížce jsou humorne situace,detektivní zápletka a samozřejmě romantika...

historické romance

Amanda Quick (p)