Historička

Historička https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13572/bmid_historicka-apM-13572.jpg 4 305 57

Pozoruhodně dobře napsaný příběh o pátrání po vědci, který zmizel během hledání pravdy o Drákulovi, krutém středověkém vládci Vladu Narážeči, archetypálním strašákovi, jehož upírská legenda přežila víc než šest století. Příběh začíná v roce 1972, když dcera amerického diplomata v Amsterdamu najde v pracovně svého otce hromádku starých dopisů, které začínají slovy Můj milý nešťastný následovníku a vyšlou ji na dlouhou nebezpečnou objevnou výpravu sahající čtyřicet let do historie její rodiny a pět set let do dějin Transylvánie.... celý text

Dobrodružné , Romány , Fantasy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Historian , 2005

mishulda
30.09.2014 5 z 5

Skvělá kniha s poutavým příběhem, který musí vtáhnout snad každého. Navíc se čtenář (díky pátrání po Drakulovi po takřka celé Evropě) dozví mnoho o historii jednotlivých evropských zemí.

aktak1203
22.04.2014 3 z 5

Kniha není špatná, ale prokousat se první polovinou je dřina, pak už je to lepší. Přiřadila bych ji do kategorie "Neurazí ani nenadchne". Na můj vkus je zbytečně dlouhá, stačilo by 400 stran a dala bych o hvězdičku více.

adelagr
26.12.2013 4 z 5

Velmi dobře napsaná kniha o Drákulovi; svým zpracování zaujme daleko více než známější dílo od Brama Stokera. Kniha po celou dobu nechává čtenáře v příjemném napětí a v očekávání věcí příštích. Je fakt, že vrchol knihy přejdete bez zjevného nárustu vzrušení, ale dílo je velmi čtivě napsané. Když pominu to, že staré záhady, které se vědci snaží rozluštit už po několik staletí, jsou najednou odhaleny mladou dívkou a jejím přítelem, stojí kniha určitě za přečetní.

alibaba72
15.12.2013 4 z 5

Zajimave tema, jen kdyby to nebylo tak zdlouhave.

AURIL
26.11.2013 1 z 5

Nudné!!! Velmi výjimečně přeskakuji v knihách řádky... tady jsem byla nucena jinak bych se zřejmě unudila k smrti a s četbou knihy bych se trápila ještě mnohem déle než jsem se ve finále trápila.
Našly by se zde dobré pasáže, ale velmi pomálu.

Takže kniha dle mého názoru nemastná neslaná a druhé přečtení nepřipadá v úvahu.

kadgam
01.11.2013

Začala som knihu čítať v nádeji, že ju dočítam do konca, ale nebolo mi dané. Zdĺhavé opisy, nepravdepodobné scény a nudný dej. Keby aspoň bol na menej ako 712 stranách a nie najmenším fontom, možno by som ju zvládla.

Michaela91
27.06.2013 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, mám ráda takové typ příběhů, konec byl sice moc ukvapený, ale i tak byla kniha dobrá.

Charley
21.04.2013

Zajímavý nápad pojmout námět Draculy takhle, ale....Ty zbytečně dlouhé popisy okolí, místností a občas i historie mě naprosto nudily. Kdyby tohohle ubylo alespoň tak o 300 stránek, knize by to nesmírně pomohlo. Díky tomu jsem knihu četla hrozně dlouho, protože jsem ji stále odkládala.

marwinmh
24.02.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila, mám ráda historii a záhady a tady bylo všeho dost, akorát mě dost zklamal konec - přes 700 stran poutavého nahánění obávaného Draculy a pak se to vyřeší na půl stránce, jakoby autorce došel dech a chtěla to ukončit co nejdříve, ale i tak se mi kniha líbila.

hass33
09.01.2013

knihu som začal čítať ale ničím ma nezaujala takže po prvých pár desiatkach strán som ju odložil...snáď sa raz do toho pustím ešte raz a podarí sa mi dočítať ju dokonca

Majulinek
03.11.2012 5 z 5

Velmi překvapující, napínavá a dobrodružná kniha.

Bonnie
28.07.2012

Já mám knihu v češtině. Velmi napínavý děj a hezky vykreslené události, ale ten konec mě trochu zklamal. Jinak je to knížka, kterou mám v knihovně a když na ní mrknu, tak vím o čem byla, a doufám, že si ji brzy přečtu znovu a také bylo slibováno, že bude zfilmovaná, což může být také zajímavé.

Danafantom
27.01.2012 5 z 5

Divočina, ale čtivá.

beautykirke
01.09.2011 5 z 5

Podľa môjho názoru veľmi čítavá kniha. Dej sa zaujímavo rozvíja a atmosféra je perfektná od začiatku až do konca. Nie a nie ju pustiť z ruky :) Odporúčam.

Titi
18.05.2011 4 z 5

Čekala jsem něco trošku jiného, duchařinky moc nemusím, ale přesto se mi kniha dobře četla.

kniha
03.02.2011 5 z 5

Tato knížka pro mě patří k těm nezapomenutelným, které čtete se zatajeným dechem a čekáte jak to dopadne. Napínavá, čtivá, patří k mým nejoblíbenějším. Čekám netrpělivě na další román, který má teprve vyjít Zloději labutí.

kusma
03.02.2011 2 z 5

Knihu nelze ani doporučit ani nedoporučit, je to jedna z těch, kterou odložíte do knihovny a při opětovném pohledu na ni si na nic nevzpomenete, nic nepocítíte (ani v dobrém, ani ve zlém) - tak to je aspoň u mě.