História Európy

od:


KoupitKoupit eknihu

Jen jednou za několik desetiletí může vzniknout taková kniha. Původní česká kniha, která si klade veliký cíl: seznámit čtenáře s historií Evropy přehlednou, srozumitelnou, ale především čtivou formou. Kniha, ve které je všechno podstatné, ale zároveň není zahlcena nesrozumitelnými pojmy a letopočty. S její pomocí začnou i malé děti vnímat poznávání dějin jako úžasné dobrodružství. Rozměrné a působivé ilustrace zanechají nesmazatelný dojem. V bublinách připomínajících komiks mohou děti číst jednoduchá sdělení. Starší děti ocení, že dějinné události jsou zde představeny jako živé příběhy. Rozdělení na 70 kapitol a časová osa dole pod ilustracemi jim pomohou dát si obsah knihy do souvislosti s látkou probíranou ve škole. Studenti si doplní všeobecný přehled a lépe pochopí časové, geografické i myšlenkové souvislosti v mohutném toku evropských dějin. Pro dospělé je tato kniha příležitostí vymanit se ze zjednodušeného pohledu na dějiny, který, ač si to neradi přiznáváme, prorostl hluboko do našeho vnímání jako důsledek nesvobodného školství z doby totality. Pro rodiny, učitele i celé třídy pak může být inspirací k diskusím o širším smyslu a významu dějin. A všichni bez rozdílu se mohou potěšit knihou jakožto jedinečným předmětem, který stojí za to mít ve své blízkosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/144012/historia-europy-144012.jpg 4.27
Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Práh
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
magnolia
11.02.2016

Velmi výpravná kniha, na kvalitním papíře, těžká na přenášení, např. z knihovny. Je původně určená pro děti, tedy pro ty hodně nadšené historií, kterou jim škola zatím nezprotivila. Souhlasím s uživatelkou cace, že ten text je opravdu špatně čitelný a těch tmavších stránek je tam hodně. Knihovny ji dostaly zdarma v rámci grantu, jako mnoho podobných, výpravných, naučných... a zatím ani jednou nepůjčených. (Vychází znovu, rozdělená na brožované svazky. A znovu jako komiks, tak jsem zvědavá, koho zaujme...)

Knihomura
13.10.2015

Krásné - co dodat?

vojtěch p.
19.01.2014

Nádherná kniha s pěknými ilustracemi.Celá kniha dokazuje,že dějiny jsou jedno velké dobrodružství.

cace
05.11.2013

Kupuji synovi k vánocům. Dlouho jsem kvůli ceně přemýšlela, ale je to pěkné dílo. Za nedostatek bych označila, že text se na barevném papíru obtížně čte.

Janasem
19.03.2012

Nádherný počin, zatím listuji...