Hippokratova přísaha

Hippokratova přísaha https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60550/bmid_hippokratova-prisaha-4KL-60550.jpg 4 434 58

Dramatické osudy tří přítelkyň, které se v roce 1968 setkaly v prvním ročníku na Castillově lékařské fakultě v Kalifornii. Každá z nich má svůj vysněný životní cíl. Energická a ctižádostivá Ruth chce dokázat své schopnosti otci - praktickému lékaři, který ji od dětství podceňuje, plachá Mickey, jejíž tvář hyzdí ošklivé mateřské znaménko, je rozhodnutá pomáhat lidem postiženým stejně jako ona a krásná míšenka Sondra, která nikdy nepoznala pravé rodiče, touží léčit nemocné ve vlasti svých předků - v Africe. Roky náročného studia, stáží, praxe, atestací, léta nezměrného úsilí a osobního odříkání jsou korunována úspěchem. Sondra se výtečně osvědčí v misijní nemocnici v Keni, i když musí slevit hodně ze svých ideálů, Ruth - premiantka ročníku - se stane obětavou matkou, ale zároveň vyhledávanou gynekoložkou v Seattlu, a Mickey, která se díky experimentálnímu kosmetickému zásahu zbaví svého prokletí, obětuje osobní život kariéře a proslaví se v oboru plastické chirurgie. Ani ti profesionálně nejúspěšnější se sice nevyhnou omylům, zklamáním, krizím, milostným prohrám či rodinným tragédiím, ale Ruth, Sondra a Mickey se nevzdávají. Snaží se plnit Hippokratovu přísahu, pracovat a žít tak, aby beze zbytku dostály svému poslání - lékařskému i lidskému.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Vital Signs , 1985

hrosulik
08.04.2018 5 z 5

Krásná, čtivá, moc se mi líbila. Určitě doporučuji.

Dymond
26.02.2018 5 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla po knize od Woodové a musím říct, že jsem úplně zapomněla jak skvělá spisovatelka je.

Ani Hippokratova přísaha nezklamala. Ze všech tří přítelkyň se mně nejvíce líbila Sondra a její osud.

josska
31.12.2017 5 z 5

Knížka nádhera,napínavá,zajímavá,čtivá a moje i mé mámy oblíbená autorka,která nezklame,mám ráda lékařské prostředí

mariva
16.11.2017 4 z 5

Příjemné čtení o osudu tří kamarádek - lékařek. Nejvíc se mi líbila část popisující jejich studijní léta v době, kdy byly ženy v tomto oboru vzácné.

Danago
15.08.2017 5 z 5

Barbara Woodová má každou knížku z jiného prostředí o jiných lidech , naprosto se neopakuje, ale zatím jsem nenašla ani jednu knížku, která by mě neoslovila. Tato knížka je z lékařského prostředí.
Příběh popisuje osudy tří přítelkyň, které se v roce 1968 setkaly v prvním ročníku na lékařské fakultě v Kalifornii. Protože v té době ženy ke studiím společnost teprve pomalu přijímala nemají to zde lehké, ale nevzdávají se.
Každá z nich má svůj vysněný životní cíl , kterého chtějí dosáhnout. Snaží se plnit Hippokratovu přísahu, pracovat a žít tak, aby dostály svému poslání . Knížka je velice poutavě napsaná , má spád a napětí, žádná hluchá místa. Je skvělá a já jen doporučuji.

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Moc pěkná kniha. Woodová nezklamala.

Liduka
25.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Moc se mi líbil osud všech tří žen, které z velice rozdílných důvodů začaly studovat medicínu. Jen mě mrzelo, že tam nebylo, jak to nakonec dopadlo s Ruth.

AdaVinculin
27.02.2017 5 z 5

Pohlazeni na dusi.. :-)

princesse
27.10.2016 5 z 5

Tak po letech po druhé a opět perfektní. Kniha se opět krásně četla a vyprávění o osudu tří přítelkyň bylo více než použavé. Nezbývá než "opět" doporučit. A jdu na další již před lety přečtenou ...

DasaN
18.09.2016 5 z 5

Kniha o osudu tří žen a lékařek mě oslovila, především protože se odehrává v době kdy to ženy neměly v takovýchto oborech jednoduché. Také protože zachycuje delší časový úsek, během kterého můžeme sledovat jak se tyto dívky stávají ženami, matkami, ale také skutečnými odbornicemi ve svém oboru.

Schary
18.06.2016 3 z 5

Knížka se pěkně četla, ale něco tomu chybělo...Děj byl docela zajímavý i spád to mělo, dočetla jsem to bez problémů, ale ani jedna ze tří lékařek mi nepřirostla k srdci a někdy mi jejich chování přišlo nelogické a to mě vždy rozčiluje....Na víc - nečtěte dál pokud máte v plánu knihu číst - závěr knihy je dost podobný realitě běžného člověka, prostě ani jedna z nich nebyla dokonale šťastná a každé něco chybělo....

Pivka1
14.06.2016 5 z 5

Další z knih B. Wood, která se četla jedním dechem. Knížka má děj a spád, takže jsem se nenudila ani chvíli.

bobulaL
12.06.2016 5 z 5

Čtete a čtete, protože musíte vědět, co osud třem studentkám medicíny do života vepíše. Pohodové čteni, za sebe ráda doporučuji.

morava
17.05.2016 5 z 5

Dalsi roman od teto autorky, ktery mne do sebe doslova vtahnul.Uzivala jsem si atmosferu universitniho studia, ktera na vas dycha z teto knihy a pristihla se, ze mezi strankami vzpominam na sve vlastni zazitky . Libilo se mi, jak se tyto tri divky a pozdeji zeny vzajemne podporovaly.
Prave sila pratelstvi jim pomohla i pri prekonani pozdejsich zivotnich nesnazi a zklamani.

Rodaw
10.05.2016 5 z 5

Úžasná kniha, která mě bavila od začátku až do konce.. Prožívala jsem osudy všech hrdinek, nejvíc asi ten Sondřin.. Jsou tu i hodně emotivní scény a celé je to prostě a jednoduše ze života. Mám ráda knihy, které se odehrávají v průběhu mnoha let a tady k tomu všemu bylo i lékařské prostředí, takže pro mě opravdu značka ideál :-)
Doporučuji jak jen to jde!! :-)

Matylda66
19.03.2016 5 z 5

Čtivá, napínavá, čte se sama.

cukrovka
15.01.2016 5 z 5

Příjemná kniha, která se dobře četla. Zajímavý příběh o třech ženách, které se perou se svým životem jak nejlépe umí. Ne vždy se vše zdaří. Důležité je najít znovu své místo ve životě.

milunka21
07.12.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,nemohla jsem se odtrhnout.teprv má druhá kniha od Woodové a opět si mě získala

Jaruce
27.11.2015 3 z 5

Myslím, že jsem od této spisovatelky četla mnohem lepší a zajímavější knihy. Knihu jsem přečetla lehce ale moc me nezaujala jako jiné.

pajuu
11.09.2015 4 z 5

Krásný příběh, nejvíce mě zaujala dějová linka Sondry, o které by mohla být napsána klidně celá kniha.