Hippokratova přísaha

Hippokratova přísaha https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60550/bmid_hippokratova-prisaha-4KL-60550.jpg 4 434 58

Dramatické osudy tří přítelkyň, které se v roce 1968 setkaly v prvním ročníku na Castillově lékařské fakultě v Kalifornii. Každá z nich má svůj vysněný životní cíl. Energická a ctižádostivá Ruth chce dokázat své schopnosti otci - praktickému lékaři, který ji od dětství podceňuje, plachá Mickey, jejíž tvář hyzdí ošklivé mateřské znaménko, je rozhodnutá pomáhat lidem postiženým stejně jako ona a krásná míšenka Sondra, která nikdy nepoznala pravé rodiče, touží léčit nemocné ve vlasti svých předků - v Africe. Roky náročného studia, stáží, praxe, atestací, léta nezměrného úsilí a osobního odříkání jsou korunována úspěchem. Sondra se výtečně osvědčí v misijní nemocnici v Keni, i když musí slevit hodně ze svých ideálů, Ruth - premiantka ročníku - se stane obětavou matkou, ale zároveň vyhledávanou gynekoložkou v Seattlu, a Mickey, která se díky experimentálnímu kosmetickému zásahu zbaví svého prokletí, obětuje osobní život kariéře a proslaví se v oboru plastické chirurgie. Ani ti profesionálně nejúspěšnější se sice nevyhnou omylům, zklamáním, krizím, milostným prohrám či rodinným tragédiím, ale Ruth, Sondra a Mickey se nevzdávají. Snaží se plnit Hippokratovu přísahu, pracovat a žít tak, aby beze zbytku dostály svému poslání - lékařskému i lidskému.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Vital Signs , 1985

Figurka
09.09.2015 5 z 5

Příběh tří přítelkyň z lékařského prostředí. Nejprve jako studentky, poté plně zaměstnané ženy. Každá si prožívá ten Svůj život. V dobrém i zlém. Velmi pěkná kniha.

prochajda
07.09.2015 5 z 5

Opět moc pěkná kniha od této autorky a konec je opravdu k zamyšlení....

Peleus
21.08.2015 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla. Osudy žen, jež v jisté době spolu sdílely úsek životní cesty, načež se vydaly "do světa" a každá zkoušela žít vlastní život co nejlépe. Ne vždy a ne všechno funguje podle přání.

P.S. Odpočinková četba, příjemně strávený čas. Doporučuji na dovolenou nebo víkendové čtení.

Dousabel
09.08.2015 4 z 5

Tak jako každá kniha od B.W. se to parádně čte! Nejvíce se mi líbil příběh Sondry a Mickey, naproti tomu Ruth mě celou dobu vyloženě rozčilovala :) Jen nechápu, za co všechny stihl tak zlý osud, když jim tři čtvrtiny knihy vycházelo všechno do puntíku. Ale popraly se s tím každá velice statečně!
Pro milovníky tohoto žánru doporučuji od B. Woodové - Doktorka Samantha a od Ericha Segala - Doktoři.

77fifi
02.05.2015 3 z 5

krásně psaný příběh, čtivý....bez velikého napětí.... ale díky třem životním příběhům žen - , které snad ani nemohou být rozdílnější..... si tam každá z nás najde střípek, který se vetkne do srdce....

polly43
19.01.2015 5 z 5

Další kniha Barbary Woodové,která se mi velmi líbila,prostě kdo umí,ten umí.

LéňaM
26.11.2014 5 z 5

moc krásný příběh, který i po přečtení zůstává v myšlenkách :)

buschka
17.10.2014 5 z 5

Výborně napsán příběh tří přítelkyň. Mám ráda příběhy z lékařského prostředí a tento se řadí mezi mé oblíbené.

tynda
13.05.2014

často lituji, že nemám na čtení víc času. Těšim se na další knihy autorky.

jindrusa
25.03.2014 5 z 5

Jakožto člověku z oboru je mi kniha velmi blízká, silné příběhy všech tří hrdinek.

Betty21
22.01.2014 4 z 5

Příjemné čtení. Nic náročného, ale poutavé od začátku až do poslední stánky.

SimonaC
07.07.2013 4 z 5

Rozhodovala jsem se zda dát tři či čtyři hvězdičky v hodnocení. Nakonec jsem se rozhodla pro čtyři a to jen kvůli příběhu Sondry, který mě zaujal natolik, že jsem se v tu chvíli od něj nedokázala odpoutat. Škoda jen, že spisovatelka příběh Sondry více nerozvinula.

princesse
02.04.2013 5 z 5

Další výborná kniha Barbary Woodové, skvěle se četla a mě nezbývá než doporučit přečíst.

32Barborka
12.02.2013 5 z 5

Taková moje srdcovka.

kika 13
20.01.2013 3 z 5

Krásně psaný román plný zážitku z života.

myskula
29.12.2011 5 z 5

Moc hezké čtení,poutavé od začátku do konce,příběh 3 kamarádek který mně bavil na 100%.

jasmína
30.11.-0001

A film dle této knihy se jmenuje Srdeční záležitosti, líbil se mi !

Andrys
30.11.-0001 5 z 5

Tato kniha vyšla také pod názvem Na rozhraní života.