On

On https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217346/bmid_him-on-0VY-217346.jpg 3 421 78

Him (Galatea) série

Posledních sedm let se snažila na svou první lásku zapomenout. A setkání po letech může vyvolat bolestné vzpomínky na jednu osudovou noc... Sarah Millerová nenavštívila svůj domov v rodné Atlantě už dlouhých sedm let. Nic na světě by ji nepřimělo vrátit se zpátky domů, kdyby nebylo svatby jejího milovaného staršího bratra. Mísí se v ní pocit štěstí, že znovu uvidí svou rodinu, ale zároveň i obava, aby se nesetkala s NÍM. Nikdo z její rodiny netuší, proč se tehdy bez rozloučení odstěhovala tak daleko a co ji k tomu vedlo... Ví to jen ON.... On, jehož od první chvíle celým svým srdcem milovala. On, s nímž srovnává všechny ostatní muže a jemuž nemůže nikdo konkurovat. On, kdo jí dal pocit, že nic není nemožné. On, o němž si myslela, že pro něj není dost dobrá. On, na něhož se posledních sedm let usilovně snažila zapomenout. Jediné, co musí udělat, je vrátit se na týden domů a hlavně se s NÍM nesetkat......... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Galatea

HIM , 2013

muchomurka
13.01.2016 2 z 5

Uf, přečetla jsem to. Ještě že knížka nebyla dlouhá. Sára mi přišla děsná, mnohem více mi seděla, když byl vyprávěm příběh z její minulosti. Chovala se dospěleji než jak se chovala v současnosti. Pořád utíkala a nic nechtěla řešit. Být Willem, tak po tomto shledání balím kufry a mizím. Sára si ho těžce nezasloužila. Ale aspoň Will udělal tu knihu snesitelnější.
A co se týče stylu, naprosto příšerné, laciné, bez šťávy. Vyvolávala ve mně jedinou emoci a to tu, že bych nejradši dala Sáře jednu pořádnou na vzpamatování. Knížku z jeho pohledu rozhodně číst nehodlám. Jsem zklamaná. Sice jsou erotické romány na jedno brdo, ale tohle byla slabota a nebylo tam ani to, proč se takové romány čtou.

evelýny
28.11.2015 1 z 5

Lehce erotická romance pro nenáročného čtenáře. Zpočátku mě kniha bavila, ale opravdu stále se opakující pocity hlavní hrdinky začnou nudit. Konec knihy mě skoro donutil nepokračovat ve čtení. Na druhou stranu jsem od tohoto typu literatury neočekávala zázrak, jenom jsem chtěla vypnout a to se mi povedlo.

Bet
13.11.2015 4 z 5

Kniha se mě libila přečetla jsem ji jedním dechem. Je to oddechovka nekonečná láska ;-) kdo by si o ní nechtěl přečíst :-D

spicakok
12.10.2015 5 z 5

Já z knihy byla nadšená. Nevím, co jste od knihy čekali, ale já našla přesně to, co jsem chtěla. Nekonečná láska, neuvěřitelný happyend. Jasně že takovou knihu nebudete brát vážně, ale jako zábava na večer bezva :)

lacey
09.08.2015 2 z 5

Kebyže plačem toľko ako hlavná hrdinka, asi skončím ako dehydrovaný vysušená kôpka zbytkov ľudskej schránky.
Neviem si pomôcť, ale pripadá mi to, že sa Sara zasekla v jej stredoškolských časoch a nikdy nedospela. Detinské správanie, neustále scény 5-ročného dieťaťa a neuveriteľné množstvo sĺz.
Celá rodina jej 7 rokov klamala o tom, ako dopadol muž, ktorého milovala. Celých 7 rokov žila so zlomený srdcom. Ešte stále sa z toho nespamätala, ale zrazu sa s ňou sťahuje cez polovicu zeme aby mohli byť spolu.
Idealizovanie je v knihách často samozrejmosť, ale čo je veľa to je príliš. A toto teda bolo poriadne cez čiaru.
Autorka má však štýl písanie ľahký a príjemný, hoci dosť dobre nezvláda prelínanie časových pásiem a veľmi veľa krát sa jej opakujú slová, čo po čase začne byť otravné.
Knihu by som si vzala možno na dovolenku, kde netreba myslieť a chceme iba vypnúť.. ak však máte záujem o niečo "serióznejšie" rozhodne sa treba porozhliadnuť v iných vodách,.

marcela6183
06.06.2015 1 z 5

Odhodlala jsem se přečíst rychlolistovacím čtením poté, co jsem dostala do ruky spin-off v angličtině. Nemyslím, že je to jen překladem, tenhle díl je trošku lepší - ač jsem nechtěla vidět hrdince do hlavy. Lépe vykreslené. Platí, že "jsem ženská, líp se mi píše z žensého pohledu".
Proporce děj - myšlenky - pointování rozhodně neplatí. Spousta se toho dá přeskočit. Za dvě hodiny hotovo, zážitek? Jedna a půl hvězdy.

Alice Crowleyn
25.04.2015 3 z 5

Obsahuje spoilery!
Knihu jsem si užívala - pokud nepočítáte přehnané používání slovíčka 'chew' (četla jsem v originále, nevím, jak se s tím překladatelka porvala), které bylo snad na každé stránce (!!) a já z toho lezla po stropě - ale pak přišel konec.
Víte, já nemám nic proti happyendu, ale tohle bylo moc. Neviděli se 7 let. 7 let žili v trpkosti a se zlomeným srdcem, ale stačí jim jen pět minut a zjištění, že šlo o 'nedorozumění' a hned se dají celí šťastní dohromady? Tohle mě naštvalo a přiznám se, že od tohoto bodu jsem zbytek knihy jen tak zběžně pročetla a přeskakovala jsem zbytečně dlouhé odstavce, protože jsem byla znechucená.
Chtěla jsem dát 3,5-4 hvězdičky, ale díky tomu konci si u mě kniha vysloužila pouhé 2,5 hvězdiček.

LilianaFalcon
05.04.2015 1 z 5

Za mě fakt hrůza. Nebyla jsem schopná souvisle číst a musela jsem přeskakovat.
Nechápu, že ze všech knížek, které v USA vychází, vybrali zrovna tohle.
Jo, a četla jsem oba díly anglicky. Takže i když český překlad může být tragický, předloha o moc lepší nebyla.

Eevina
26.03.2015 3 z 5

Jsem milovník krváků a detektivek a čím víc mrtvých, tím lépe. Takže když už je té krve moc, tak si čas od času přečtu nějaké takovéhle kraviny. Nu už jsem četla mnohem mnohem mnohem lepší knihy, tohle je takový klasický průměr, možná trochu podprůměr. Přesto romantická slaďárna s jasným koncem, ale na oddych a odpočinek ideální. Když od ní nebude očekávat bůh ví co, tak to zas tak hrozný nebude:)
Akorát bych poradila autorce, aby více promyslela děj a dala tam trochu dramatickou zápletku, on ten důvod útěku trvajícího 7 let byl hodně ubohý.

jitka7
24.03.2015 5 z 5

Stačí mi ten obal knihy :)))
docela jsem se zabavila.

Karolína18
21.03.2015 2 z 5

Jediné plus, které tento díl má je to, že byl napsaný podstatně lépe než ten druhý (konečně mi nepřišlo, že knihu psala studentka základní školy). Celá story byla značně nereálná. Vážně si autorka myslí, že by někdo mohl jen tak lusknutím prstů zapomenout na sedm let trápení? To těžko. Námět se mi líbil, ale kniha? → Jednoznačně promarněná příležitost.

johanka1
14.03.2015 4 z 5

Kniha nebyla špatná, jen mi nějak nesedlo střídání kapitol přítomnost a minulost. Chvíli mi trvalo než jsem se zorientovala, ale pak jsem si na to zvykla. Jednoduchý popis, nic velkého k zamýšlení, takže jako četba vhodná k tomu, aby člověk přišel na jiné myšlenky při dopisování diplomky, Každopádně začínám číst druhý díl a i na něj jsem celkem zvědavá.

adrianna0305
30.01.2015 odpad!

Nudná, nezajímavá, vleklá, prapodivná slohová práce asi z nějaké střední školy, ve které maminka nepřeje lásce a musíme čekat 7 let než se hrdinové dají znovu dohromady :-D

malazluta
29.01.2015 4 z 5

Taková příjemná pohádka, žádné hluboké myšlenky a dramatické zvraty, příběh prostě jen tak plyne... ale bavila jsem se a víc jsem od této knihy ani nečekala.

kacaaba
28.01.2015 3 z 5

Ze začátku jsem se lekla prolínání minulosti s přítomností, ale líbilo se mi to. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jaká situace nastane. Četlo se mi to dobře. Nebylo to ,,úžasný", ale takové ,,neurazí, nenadchne".

Makyt
19.01.2015 5 z 5

Dobře napsaná, ale jinak slaďák, taková pohádka pro zachmuřené zimní odpoledne...

illca2
14.01.2015 2 z 5

Abych byla upřímná ...nic moc! Pro mě ztráta času.

rafej
07.01.2015 2 z 5

Romantika pro mládež, ale dějově vyloženě prostinké. Čekala bych trochu složitější děj a skutečnější důvod k rozchodu, tohle je jak z mateřské školky. Nechápu, jak to může být v zahraničí bestseller. Tam je taky bestseller poslední dobou kdeco. A paní překladatelka by se měla doučit češtinu.

barborelka
05.01.2015 2 z 5

Tak to byla pěkná kravina. Hlavní hrdinka neuvěřitelně hloupá a hrdina taky nic moc...ztráta času

Lenka.Vílka
02.12.2014 2 z 5

Nemusim knihy psane v pritomnem case...zvladnu se do nich zacit po delsi dobe nez je obvykle, pokud jsou dobre napsane a pokud ma dej hlavu a patu...ano, myslela jsem, ze by kniha mohla byt dobra a zabavila by me behem kazdodenni cesty vlakem...no, to se teda nestalo...nuda, neskutecna nuda od zactku az do posledni stranky...docetla jsem, ale vlastne nechapu proc (asi me zajinalo, jestli na posledni strane hahrmi a ja si reknu, ze to neni zase tak strasna otrava), druhy dil si neprectu a rozhodne me to nemrzi..ale abych nebyla uplne negativni...pokud by se jednalo o prvni knihu, kterou jsem v zivote precetla, urcite by se mi libila...ale uz jsem neco precetla, takze nemuzu hodnotit jinak nez jako podprumer, protoze porovnavam...