On

On https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413417/bmid_on-LfE-413417.png 4 946 218

Him (Baronet) série

Jamie a Ryan bývali nejlepší přátelé. Léto, které spolu strávili na hokejovém táboře, patřilo k nejzábavnějším, jaké kdy zažili. A pak Ryan svého kamaráda bez vysvětlení odstřihl. No a co, že se poslední noc opili a uzavřeli sázku? Nic se přece nestalo, tak proč z toho dělat vědu? Ryan Wesley té hloupé sázky, z níž se stala zkouška jejich přátelství, i po čtyřech letech lituje. Uzavřel ji jenom proto, že byl do Jamieho zamilovaný. Když proti sobě budou jejich univerzitní týmy hrát, má konečně šanci se kamarádovi omluvit. Stačí však jeden jediný pohled na Jamieho a Wes po něm touží víc než kdy dřív. A teď spolu ještě mají trénovat mladé hokejisty. Během šesti týdnů na hokejovém táboře se Jamie o dávném kamarádovi dozví několik věcí a jednu významnou zjistí i sám o sobě. Varování: Obsahuje milostné scény, koupání na Adama a důkaz, že oznámit své rodině přes sociální sítě, že jste gay, je docela ošemetný nápad.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Baronet

Him , 2015

Grohlinka
19.05.2021

Ve svém žánru jedna z nejlepších knih, ke které se lze v českém překladu dostat. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí od začátku do konce a člověku nezbývá, než jim to hrozně moc přát. Výborná oddechová četba, ke které se vždycky ráda vracím. Rozhodně doporučuji.

Jass
19.05.2021 4 z 5

Mám trochu smíšené pocity, to je ale jen důsledek toho, že knihy Elle Kennedy na mě tak zvláštně magicky působí, přestože vidím jejich nedostatky. Tady bylo těch nedostatků překvapivě málo, ale místy na mě kniha působila trochu prázdně. Což je zvláštní, protože určitá témata pod povrchem tu byla, jenom nebyla přehnaná do dramatu - za což mimochodem velké palce nahoru, protože u jedné postavy jsem očekávala... problémy a ony nepřišly! Místy mi přesto přišlo, že některé situace mohly být využité k diskusi některých témat a stereotypů. Některé stereotypy (přemýšlím teď hlavně o těch bisexuálních) totiž byly zmíněny, což mě nejdřív přimělo k protočení očí, ale vzápětí jsem si uvědomila, jak je to realistické a že je vlastně dobře o tom mluvit, jenomže autorky je nikdy pořádně nekonfrontovaly a nevyvrátily. Ano, celkový příběh to vlastně trochu implikuje, ale... za mě trochu nevyužitý potenciál, který tomu mohl dodat hloubku. Sexuálních scén na mě taky bylo trochu hodně, ale vzhledem k tomu, že je to new adult romance (tady dokonce zařazená pod žánrem "Erotika"...), tak mi přijde trochu zbytečné si na to ztěžovat (znovu, co jste čekali? XD). Celkově to bylo pěkně napsané (je vidět, že Sarina Bowen rozhodně Kennedy nezdržuje), odpočinkové, humorné... Z nějakého zvláštního důvodu to pro mě nebyla taková návykovka jako obvykle, ale... ve svém žánru rozhodně patří k tomu lepšímu.

Danago
11.05.2021 5 z 5

Jedním slovem skvělé.
Knížka ve mě vyvolala obrovskou škálu pocitů a emocí. Pro mě naprosto nové téma s jakým jsem se ještě nesetkala. Příběh mi doslova vzal dech. Erotickým knihám se vyhýbám, protože mě nebaví, ale tady je to naprosto jiné. Já jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Skvěle napsaný příběh po všech stránkách. Jsou zde velmi otevřeně popsané sexuální scény, to asi je dobré vědět, ale přesto bych to jako pornografii určitě neoznačila, ta je podle mě jen o sexu ne o lásce. Tady je to všechno tak nádherně čisté. Ještě teď se mi tají dech. Ano je to má první gay romance, ale velice pochybuji , že ji hned tak něco předčí.

Makkys
05.05.2021 3 z 5

Musím říct že to bylo hodně zajímavé čtení. Tak nějak nevím co si o tom mám myslet. Na mě tam bylo až zbytečně moc sexu a to já mám ráda erotické romány. Bylo toho tam snad i mnohém víc než v 50 odstínech šedi. Když si vzpomenu jak někteří tvrdily že v knížce Červená, bílá a královsky modrá je toho sexu hodně tak to asi nečetli tohle. Hlavní hrdinové byli fajn, víc jsem si oblíbila Jamieho ten byl vážně skvělý. Trošku mě mrzelo že tam bylo málo hokeju. Knížka se velmi dobře četla. Romantika tam byla nenásilná a příjemná. Určitě mám v plánu si přečíst u druhý díl. 3,5*/5

twigxi
27.03.2021 1 z 5

Mam pocit, ze tady kniha dost utrpela prekladem. Myslim, ze kdybych ji cetla v originale, nebyla bych k ni mozna tak prisna. Tak jako tak jsem ale cekala, ze klucici eroticky roman bude prece jen vetsi drsnarna nez klasicka cervena knihovna a bude tam urcita chlapska syrovost a primocarost. Zvlast, kdyz slo o hokejisty! Ale asi to bude tim, ze autorkami jsou zeny. Tohle na me to bylo az moc kycovite, predvidatelne a preslazene. Nemam holt rada Skittles.

kubyrd
23.03.2021 5 z 5

Čtivý erotický román, který mě vtáhnul a nepustil. Sympatičtí oba hrdinové - jeden trochu víc průkopník, ale to musí být jinak by se to nepohnulo. Hokejové prostředí je popisováno spíše okrajově, dominantněji jsou zastoupeny erotické scény a vznikající vztah, což hodnotím kladně.

VercaV
22.03.2021 5 z 5

Knuhu jsem začala číst, aniž bych věděla o čem pořádně je. Věděla jsem jen, že to bude o dvou kamarádech a hokeji. No, byla sem velmi překvapena, co se z toho vyklubalo. Kniha se četla sama a naprosto mě pohltila. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci a na nic si nehrají, mají to v hlavě "srovnané", nejsou tam žádné zbytečné pasáže a vše je to dokonalé. Opravdu doporučuji!

illca2
07.03.2021 3 z 5

Knížka byla takovým velkým otazníkem,velkým neznamym. I když jsem misty říkala, že číst nebudu, četla jsem. Nakonec byl konec a já si říkala proč??? ... I další knihy od autorky nezklamaly.

LucySmile
17.02.2021 5 z 5

Rereading na zlepšení nálady a opět boží! Wese a Jamieho nelze nemilovat :)

Lofda
10.02.2021 4 z 5

Jelikož jsem kdysi četla knížku Hodnej kluk, tak už vím, že tihle dva mají svoje "happily ever after". Teď jsem konečně sáhla po knížce s jejich vlastním příběhem. Zklamaná rozhodně nejsem, jen jsem asi čekala víc hokeje než sexu..??.. ;-) Ale bavili mě moc a jdu hned na další díl.

Klaaarka
30.01.2021 5 z 5

Nechte stranou případné obavy, tohle je povedený román. Knih je (ne)obvyklou dvojici o to zajímavější. Rozhodně doporučuji. Čte se v podstatě sama.... I do 5hodin ráno ????

INCOGNITOREADER
16.01.2021 5 z 5

Pro mě docela dost velký šok. Vůbec by mě nenapadlo, že se mi bude tahle kniha líbit. A navíc tak moc. Přečteno za jedno odpoledne. Čte se úplně sama. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci. Romantické ani erotické knihy většinou nečtu, ale tohle bylo něco jiného. Hlavní hrdinky romantických knížek jsou většinou..... jak to jen politicky korektně říct... totální blbky. To tady v případě gay páru nehrozí :-) A ano jedná se o erotickou knihu, takže sexuálních scén je tu dost. Ale v rámci žánku je to pecka.

LucySmile
15.01.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem a mohu více než doporučit. Stejně jako jiné knihy od Elle Kennedy, i tato je naprosto skvělá. Kniha je čtivá od samého začátku a ani na chvilku se nenudíte. Ryan a Jamie jsou úžasná dvojka a já je zbožňuju. Nemůžu se dočkat, až začnu číst pokračování. Jsem totiž hrozně zvědavá, jak se jejich vztah bude vyvíjet :)

Aja39
13.01.2021 5 z 5

S knížky jsem nadšená. Je to skvělý příběh, kluky jsem si zamilovala oba. Caninngovu rodinu by si přál asi každý. Těším se na pokračování.

biairicia
26.12.2020 3 z 5

Nečetla jsem dopředu obsah, takže jsem byla trochu překvapená :) Ale vzhledem k tomu, že oba kluci byli nesmírní pohodáři, tak to bylo možná i lepší než hetero pár, kde je holka ve většině případů hrozná blbka :) Jamieho rodina je skvělá! Kniha mě bavila a gay tématika mi vůbec nevadila, ač sexuálních scén bylo až dost :D

Rudolf14
25.12.2020 5 z 5

Opravdu skvělý příběh, nečekala jsem že se mi bude líbit story dvou mužů. Opravdu poutavé, autorka nezklamala. :)

Aktenanka
19.12.2020 4 z 5

Nepřečetla jsem si o čem to vlastně je, tak mě to krapek zaskočilo. Zajímavý příběh, ale moc mě to nezaujalo. Na můj vkus až moc popisu intimního styku mezi dvěma muži. Vlastně tak půlka knihy je jenom o tom. Prostě porno knížka.

petraLI
14.12.2020 4 z 5

Rozhodně neodsuzuji homosexualitu a kniha se mi vlastně opravdu líbila. Jen jsem nedokázala ocenit erotické scény, kterých tam bylo přemíru. Takže když nebudu brát, že jsem četla erotickou knihu, ale knihu o dvou přátelích kteří věkem zjišťují, že se vlastně milují.(tedy jeden z nich to zjišťuje, druhý už to dávno ví). Jo jasně, proč ne?! kniha je velmi povedená a rozhodně se pustím do druhého dílu.

Brolly
29.11.2020 5 z 5

Do této knihy jsem se první bála jít, nevím, nejsem homofob, ale asi jsem se bála, že by mě to nebavilo a možná i šokovalo. Musím ale říct, že kniha mě fakt překvapila a přečetla jsem ji jedním dechem. Zbožňovala jsem ty dva.

Vendulik
20.11.2020 2 z 5

Nevím kolik hvězdiček mám dát. V knize bylo moc sexu. závěr byl poradní ale celkově kniha byla nudná.