Hilda

Modrovlasá holčička Hilda žije se svou maminkou na samotě v domku na úpatí magické krajiny. Protože je chytrá a zvídavá, dokáže vidět to, co ostatní nevidí nebo vidět nechtějí - trolly, obry, trpaslíky… Vítejte ve světě severské mytologie, drobných dětských strachů i velkých vítězství, světě, který nás láká, abychom se v něm zas a znovu zabydlovali a vraceli se do dob, kdy se největší dobrodružství mohlo odehrát během stanování v dešti. Přestože je přirovnávána k Muminkům nebo filmům Hajao Mijazakiho, je Hilda dokonale svá. Původně vznikla pro mladší publikum, ale nakonec si podmanila čtenáře bez rozdílu věku. Hilda je komiks, v jehož půvabných barvách a výjevech se s rozkoší ztratíte a který se právem stal klasikou 21. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/281821/hilda-B7e-281821.jpg 4.6225

Hilda (1.)

Hilda and the Troll (2010)

Komiksy, Pro děti a mládež
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:978-80-7432-671-4

Kniha Hilda

lenkaabooks

Nejdřív jsem četla druhý a třetí díl a teď mám konečně v ruce první a vím, proč se Hilda s maminkou odstěhovaly do města. Opět to bylo milé a zábavné. Komiks pro menší i ty podstatně starší :-)

ickock

krásný zvláštní svět objevovaný malou holčičkou hildou . připomněl mi české středohoří. a také to, že není nikdy pozdě ani brzy na dobrodružství. k některým kresbičkám se v knize neustále vracím.

Sabča92

Tak jo, přiznám se bez mučení, že toto jsem nečekala! Komiks a ještě ke všemu příběh pro děti mě nesmírně bavil a já si četbu užila ani nevím jak. Hilda je neskutečně sympatická dívenka, jejíž dobrodružství bylo zajímavé a pro děti nesmírně poutavé. Ovšem i dospělý si v četbě přijdou na své. Možná mi nevyhovovala jen velikost knihy, jinak tleskám a těším se na další díly. Nedávno vznikl i seriál, který mu rozhodně neunikne :)

gretl74
30.12.2018

Dala jsem na skvělé hodnocení a komentáře, ale tentokrát jsem se s knížkou úplně minula. Četly jsme s šestiletou dcerkou, ona na to moc mlada, ja zřejmě moc stará ... Nakresleno úžasně, dějově mi není jasné, komu to má být určeno. Ale vzhledem ke spoustě nadšených hodniticich si to evidentně publikum najde. My už další díl číst nebudeme...

wiix
22.12.2018

Pripomínalo mi to Mestečko záhad, rovnako strelené, divné dievča v magickom lese, s obrami a príšerkami. Skvelá komixová oddychovka.

Hadati
20.11.2018

Tento komiks na první dojem působí, že je určen pouze pro děti, ale nenechte se mýlit pouhou dětskou kresbou. I dospělí si v Hildiných příbězích najdou dostatečnou zábavu, stejně jako tomu je např. u takového Asterixe a Obelixe. Hilda je malá dívka, která prožívá svá dobrodružství ve fantasy světě, kde vedle lidí žijí pro většinu ostatních neviditelní malí elfové, trolové, co se přes den mění v nepohyblivé kameny, nebo obři, velcí jako hory. Přestože je soužití takto různých ras vedle sebe obtížné, až na občasné rozmíšky, nevedou tyto rasy proti sobě žádné otevřené války. První díl Hildy se odehrává v divočině, kde Hilda žije pouze se svou matkou. Díky tomu se také rychle seznámíme se třemi výše uvedenými nelidskými rasami.
Komiks mě uchvátil i tím, jak je kreslíř schopen nakreslit některé scény, aniž by potřebovaly jedinou bublinu s textem. Autor také pracuje s humorem, ať už vyjádřeným textem nebo jen kresbou. Mně se každopádně jeho humor velmi zamlouvá a už se těším na další díly tohoto komiksu.
Díky oblibě tohoto komiksu se můžete také podívat na třináctidílný seriál, který uvedl Netflix. Kvalitativně je srovnatelný a graficky zcela shodný s předlohou. Příběhů je zde více než ve třech komiksech o Hildě, které u nás zatím vyšly.

baja
14.11.2018

Dávám 3 hvězdičky, ale asi je to spíše moje vina než Hildy.Prostě nejsem moc komiksová..Jinak příběh i ilustrace byly moc povedené..

RemiBlack
20.10.2018

2018/47
Hilda je skvělá! Tahle modrovlasá holčička vás (v jakémkoli věku) protáhne svým příběhem a bude to jízda. Jednohubka na odpoledne, ale ty ilustrace jsou jednoduše kouzelné. První díl, který se odehrává u magické krajiny je za mě nejlepší.
Komiksy hodnotím tak trochu s nadhledem. Ale ať se na to dívám jak chci, pět hvězdiček má Hilda jistých! :)

teresinha
04.06.2018

Hilda je ňuňu.
Komiksy kvůli ní asi hltat nebudu, ale bylo to milé, chytré a asi si ráda přečtu i další díly. Když si budu chtít večer vyčistit hlavu :)
Nejlepší na tom všem mi ale přijde fakt, jak moc se Hilda podobá svojí české překladatelce, mám pocit, že ji snad Luke Pearson maloval podle ní :D

Alethea_k
19.05.2018

Hildu jsem prolistovala odpoledne v knihovně. První příběh byl skvělý, uznávám. Ale druhý mě moc nezaujal, dokonce jsem se ani nedostala na konec. Asi holt nejsem komiksová a radši s tím přestanu dřív, než "zhejtím" všechno co existuje :D

Pett
17.05.2018

Hildin normálně nenormální svět mi naprosto a úplně nejvíc učaroval... příběh, u kterého se díky jeho parádnickému zpracování uculujete od první bubliny až po tu poslední... zkrátka jeden z těch skvostů, který prostě chcete mít doma a nořit se do něj pořád a pořád a pořád... takže poňuchňat Větvíka a šup na čaj k božanovi Poleňáků ;)

Ajinka126
25.01.2018

Uznávám. V dospělosti je to můj první komiks, takže jsem se bála, abych se dostatečně dívala na obrázky, četla text a byla do něj zapojená. A! Famózní zážitek. Hilda je sympatická hrdinka a žije v krásném prostředí. Graficky je to nádhera! Přistihla jsem se přitom, jak na tu knihu myslím a zvažovala jsem, jestli si po dočtení znovu neprohlédnu jen samotné obrázky. To je pro nečtenáře komiksů úžasná myšlenka! Jediné, co jsem od toho očekávala navíc, je větší síla a poslání těch příběhů. Měla jsem za to, že mě jejich význam odrovná, anebo že mi dá větší morální poselství. Nicméně - Hildu mohu jen doporučit! Já už kupuji další díl a poohlížím se po dalších obrázkových knihách. Jéééj :).

Kapis
09.01.2018

Úžasný svět bezbřehé dětské fantazie a bezstarostných dobrodružství, která mohou prožít pouze šťastně vyrůstající děti. Pokud jsou dostatečně otevřeni, mohou si to však s nimi užít i jejich rodiče. Akorát tedy, byl bych nerad, aby mi monstrózní představy rozšláply dům:) Moc příjemná a milá kniha.

tichoslapek_
01.01.2018

Hilda zpříjemnila první hodiny Nového roku mě i mému synkovi.
Je prostě kouzelná! Její přítel Větvík a Poleňák nás také prostě dostali. Musela jsem synovi přislíbit, že rozšíříme knihovnu i o další Hildina dobrodružství.
Úžasná kresba, která vás pohltí a už nepustí.

čika
25.12.2017

Hildu som čítala trochu "naopak", od druhého, cez tretí k prvému dielu. Aké bolo moje prekvapenie (príjemné) nad grafickou stránkou prvej Hildy. Príbehy sú čarovné, postavičky neskutočne ujeté, Hilda ideálne alter ego pre malé odvážne školáčky.

Terata
28.10.2017

Tak nějak jsem si neustále říkala, proč jsou z tohoto komiksu všichni tak vedle... no po přečtení to už zcela chápu!

Nebudu přehánět, když řeknu, že je to boží komiks! Hrozně se těším, až se hned vrhnu na další díl. Komiks jsem si sice půjčila v knihovně, ale tohle prostě musím mít doma v knihovně!!

Hilda a její modrá lištička (teď mi vypadlo jméno) jsou naprosto úchvatní a okouzlující. Celkově ten svět a postavičky v něm jsou skvost!

Fakt nevím, co víc bych tu měla psát, asi bych musela opakovat slova všech lidí, co tento komiks četli.

Zkrátka a dobře ... ♥♥♥

jiri0728
07.08.2017

Nezáleží na tom, jestli je vám 5 nebo 50. Pokud rádi cestujete do fantazijních světů s odvážnými hrdiny a hrdinkami, kteří svou umanutostí obracejí zažité konvence naruby, je Hilda pro vás to právé. Nápaditost sálá z každého obrázku, stejně jako láska k Mijazakimu. Tato kniha není sezónním čtivem, ale výborným kouskem, ke kterému se budete vy i vaše děti vracet.

tomas8334
20.04.2017

Dostane dcerka k narozeninám, ale jestli se jí nebude líbít, rád si ji nechám ve své knihovně! :-D

rarášek
28.03.2017

Já tak moc chci Větvíka. :D

Tozbee
26.03.2017

Podmanivé, nápadité, krásné!

magnolia
23.03.2017

Jako dospělou mě komiksy nebaví a musím se do nich nutit, když mi někdo nějaký velmi doporučuje. Hildu jsem si vybrala sama, protože se mi líbila, už jen těmi tlumenými barvami a prostředím, kde se odehrává (a potom Větvík a Hafíci !). Jako holka bych ji určitě zbožňovala (ale Semtamťuk byl taky dobrý, tenkrát :)

jarynek
08.02.2017

Krásné ilustrace a kouzelná dobrodružství Hildy plné neobyčejných tvorů, které žijí v okolí. Příběhy především pro děti, ale nejen pro ně.

Lenny33
07.02.2017

Popravdě dle recenzí jsem čekala trochu víc. Kresba je opravdu úchvatná, ovšem děj první knihy mi moc zajímavý nepřišel. Druhá kniha ale byla skvělá!

Atlantis
17.01.2017

Skvělé. Už si ani nepamatuji, kdy jsem si u knihy tak odpočinul, jako právě u Hildy. Když jsem uviděl obal, moje první myšlenka byla - ten hafan v rohu vypadá jako z Adventure time. A po otevření - tohle má feeling jako Mumínci. No a stačilo knihu otočit dozadu a obě moje doměnky se potvrdily.
Na příbězích je krásně vidět, jak se Pearson rozkoukal a rozjel. První příběh s trolem je parádní, moc se v něm nemluví a kresba je jednodušší (alespoň v porovnání s druhým příběhem). Elfové a obři v druhém příběhu jsou zábavní a vše neskutečně rychle uteče. Je zde jasně patrný posun - více detailů, více humoru, více textu, více všeho. Strana, na které není nic jiného než Hilda, obr a malebné údolí kolem nich by stála za vytisknutí a zvětšení na plakát.
Už dlouho jsem se tak netěšil na druhý díl čehokoliv jako právě u Hildy.

bosorka
09.01.2017

Nádherné. Po té, co přelouskaly děti, jsem si dala jednohubku Hildu i já a nelituji ani trošičku. Krásná, podmanivá, pohádková. Mírně připomíná Miyazakiho.

salamandrina
04.12.2016

Dokonalý! Přesně takový kouzelný svět miluju. Severský Miyazaki. Akorátže je mi tenhle skandinávský model mnohem bližší a pochopitelnější. Nenásilný humor a krásný ilustrace. Přečteno bohužel velmi rychle jedné mrazivé noci. Už se těším na další díly a děsím se animovaného seriálu na Netflixu.

Paixan
02.11.2016

I pro starší čtenáře velice zajímavé čtivé a hezky zpracované.
Jestli si ji chystáte číst, tak opravdu NEPOSPÍCHEJTE!
VŽIJTE SE DO TOHO!
Pozorně prohlížejte ilustrace.
Myslím, že si komiks přečíst pod peřinou bude ještě příjemnější ;)
Doporučuji čtenářům všech věků!))

Kingomolka
15.10.2016

Ilustrace jako z pohádky. Moc moc povedené.

popeluška
06.10.2016

Pěkné a milé čtení :-) nádherný pohádkový zážitek...

Angiee88
12.09.2016

Muj prvni komiks a nelituji zakoupeni. Uzasne vybervene, modrovlasa holcicka Hilda no a mazlik Vetvik. Naprosto uzasne a rozhodne doporucuji!!

komiksy

Luke Pearson