Hieronymus Bosch - Cesta do nebe a pekla

Hieronymus Bosch - Cesta do nebe a pekla https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278847/bmid_hieronymus-bosch-cesta-do-nebe-a-pe-EQ8-278847.jpg 5 10 2

U příležitosti výročí 500 let od úmrtí významného malíře Hieronyma Bosche vychází výpravná monografie shrnující jeho život a dílo, včetně dosud nepublikovaných reprodukcí nově restaurovaných děl.

Literatura naučná , Umění

Vydáno: , Universum (ČR)

Jheronimus, the road to heaven and hell , 2016

kopeceli
05.07.2022 5 z 5

Maximálně jsem si užila krásné obrazy! Text odpovídal mému očekávání, dozvěděla jsem se dost. Jsem ráda, že ji vlastním a můžu se k ní stále vracet.

francouz
21.02.2018 3 z 5

Mám rád klasické umění a přiznám se, že mě Hieronimus vždy přitahoval. Ano jeho pojetí života na přelomu 15-16 století, bylo něco, co jste nikde jinde nemohli vidět.
Proto jsem se chtěl dozvědět trochu víc o něm samém.
Přiznám se, že jsem čekal víc invence od autora, nicméně koupil jsem si vydání, kde nepotřebuji brýle abych mohl studovat podrobnosti obrazů.
Knižka je proložena různými detaily obrazů s popsáním, co by to asi mohlo představovat, protože Bosch byl na svoji dobu obrovský inovátor. Samozřejmě největší pozornost je upřena zahradě pozemských rozkoší, což je opravdu neuvěřitelné dílo.
Jsem rád, že jsem většinu z tvroby mohl vidět na vlastní oči, což doporučuji více, jak tuto knížku.

renesance výtvarné umění obrazové publikace Hieronymus Bosch, cca 1450–1516 obrazy (umění)

Autorovy knížky

Gary Schwartz