Heydrich, Geli a Eva

Heydrich, Geli a Eva https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380556/bmid_heydrich-geli-a-eva-WAI-380556.jpg 3 19 8

18. září 1931 byla v Mnichově nalezena v kaluži krve mrtvá třiadvacetiletá Angela „Geli“ Raubalová. Oficiální závěr vyšetřování zněl – sebevražda. Na Štědrý den roku 1937 na Šumavě havarovalo nárazem do svahu Huťské hory dopravní letadlo společnosti Air France. Všichni na palubě zahynuli. Jak spolu souvisejí tyto dvě události? Mrtvá dívka byla neteř Adolfa Hitlera, o níž se šířily fámy, že byla něco více než jen jeho příbuzná. Letadlo – příčina havárie nebyla dodnes plně objasněna – mělo přepravovat kompromitující materiál na nacistického vůdce o jeho podílu na Angelině smrti.... celý text

jakostar
31.01.2021 4 z 5

Jsou hrozné představy i realita, jaké zrůdy vznikají z lidí a kolik zla dokáží napáchat.

LivB
22.08.2020 4 z 5

Velice čtivě popsané známé historické události. Dvojí dějová rovina byla na začátku knihy méně jasná, ale po několika stránkách bylo jasné, který děj právě čtu. Jediné, co mě zklamalo bylo málo “Geli a Evy” - podle názvu jsem čekala více informací a děje, který se daný dámám bude věnovat.

veronika1998
18.06.2020 3 z 5

Podle názvu knihy jsem čekala trochu víc, ale i tak detektivní příběh byl velmi zajímavý. Taková krásná, oddechová, průměrná knížka.

konicekbily
07.02.2020 3 z 5

Rafinovaný název knihy mě nalákal, očekával jsem novinky z fašistické historie a nějakou lepší detektivní zápletku. Oboje tam je, ale bohužel oboje jen tak okrajově - napůl. Víc než průměr to není.

čef
03.01.2020 3 z 5

Na jedné konspirační teorii se autor snažil ukázat méně známé vztahy ve špičce NSDAP před 2. světovou válkou. Nevím, něco na tom může i být, to už asi dnes nikdo neprokáže, ale očekával jsem bohužel něco více ať už po literární nebo věcné stránce. Kniha se ale může líbit jak hledačům konspiračních teorií tak možná i znalcům fašistické minulosti Německa. Docela bych rád slyšel jejich názor.

jaste
09.03.2019 1 z 5

Vzhledem k zajimavemu tematu jsem cekala mnohem vice. Neurazi, nenadchne, docetla jsem, ale znovu se k ni rozhodne nikdy nevratim.

adlenka
20.02.2019 3 z 5

Bohužel musím říct, že mě to nějak nevtáhlo do děje. Často jsem měla pocit, že čtu nějakou učebnici nebo seminárku. Pár věcí k zamyšlení, ale vzhledem k tématu jsem proste čekala víc.

Gracian1964
28.12.2018 4 z 5

Siahol som po tejto knihe v podstate naslepo, zaujal ma názov a téma. Špionážny román, vraj. Môže byť. Vychádza sa zo skutočnosti, pridávajú sa dohady, domnienky a možnosti. Vystupuje tu Heydrich, Himmler, Hitler, síce ten len nepriamo, hm...a iní...Napriek tomu celkom zaujímavé čítanie.