Démon z Hex Hall

Démon z Hex Hall https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114117/bmid_demon-z-hex-hall-36k-114117.jpeg 4 677 101

Hex Hall série

Druhý díl z knižní série Hex Hall. Hlavní hrdinka Sophie Mercerová se dověděla o původu svých magických schopností. Ačkoliv se jich po setkání s duchem své prababičky naučí částečně používat, zjistí také, že mají svou stinnou stránku. A to je hlavní důvod proč chce Sophie podstoupit "odstranění". Rituál, kterým bude její moc odebrána. Jenže tento rituál nemusí přežít, proto do Hex přijíždí Sophiin otec, jakožto člen Rady její žádost odmítne a požádá jí aby s ním strávila prázdniny v Londýně a teprve potom se rozhodla... Sophie si uvědomuje, že v Londýně sídlí L´Occhio di Dio, a také tam jistě bude Archer Cross. Přesto nabídku příjme. Záhy se věci dají do pohybu.... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Demonglass , 2011

lady.k
05.06.2023 5 z 5

To byla jízda. A hned na poslední díl:-)

janca6129
25.04.2023 5 z 5

Po dlouhé době druhý díl, který si udržel úroveň toho prvního, nepůsobil jako zbytečná vata a výplň, naopak přinesl množství zajímavých zvratů. Moc pěkná, čtivá, vtipná a romantická série (nejen, ale především) pro mladé!

_Lucie_97
17.04.2023 5 z 5

Druhy díl série mě bavil ještě víc jak ten první! Chemie mezi postavami byla naprosto skvělá, skvěle konverzace a zajímavý vývoj děje. Jsem zvědavá na poslední díl!

Liduka
02.12.2022 5 z 5

Druhá kniha se mi líbila stejně jako první, no a ten konec byl úžasný - tedy myslím jako napínavý a plný zvratů, které jsem nečekala. Hned se jdu vrhnout na poslední díl.

Satyrka
01.11.2022

Přečteno podruhé. A výhoda, že zhruba po 10 letech, protože jsem si nic nepamatovala. Možná jen něco malinko. Nicméně mé emoce si pamatovaly, protože jsem během čtení cítila něco zlověstného a temného.
Jakmile jsem knihu otevřela, měla jsem v plánu přečíst jen pár kapitol a pak se vrátit k "hlavní knize" (málokdy čtu dvě knihy najednou, ale pokud, tak je mám rozdělené na "hlavní knihu", a "vedlejší", tou je většinou kniha, co jsem už někdy četla a to "někdy" je někdy v mých patnácti letech, takže dnes už je to pro mě "young adult" oddychovka, co se rychle čte), ale Sophie mě nepustila. Asi nade mnou má nějakou magickou moc, haha... Takže jsem četla jedním dechem až do konce. Něco pro mě bylo překvapení, něco jsem si ještě pamatovala, nicméně se mi neskutečně líbilo trio Sophie, Cal a Jenna. Tady se mi opět stalo to, že jsem fandila spíš Calovi než Archerovi, to bude tím, že v osobním životě mám narozdíl, od hodně žen, radši hodné kluky. Musím říct, že kniha je temnější než některé knihy pro dospělé.
Shrnutí - postavy skvělé, děj vtáhne a nenudí, takže sérii doporučuji všem, které tento žánr a téma zajímá, pro mě byla kdysi jednou z nejoblíbenějších.
Kdysi 5/5, dnes 3,5/5.

punkgirl97
17.07.2022 4 z 5

Opět mě příběh vtáhl hned do děje a vůbec mi nevadilo, že většinu probíhal mimo školu. Postavy byly opět skvělé a více jsem si oblíbila Archera a Cala. Opět zde byly zvraty, které mi vzaly dech. Líbí se mi jak se postupně odhalují určitě věci a postupně to všechno začíná zapadat. Je to skvělé promyšlené a ani zde jsem neměla příležitost se nudit. A řekla bych, že se mi to líbilo o maličko více než první díl. Byl jiný, ale tím jak se to vyvíjí a odhaluje mě to bavilo více.

Áža707
04.05.2022 4 z 5

Bezprostředně po dočtení prvního dílu jsem se pustila do druhého, který mě chytl hned od prvních stran.

Sophie pomalu končí rok v Hex Hall a přijde zajímavá nabídka, aby strávila léto se svým otcem v Londýně a nejen se svým otcem, ale i snoubencem. Pod podmínkou, že s ní pojede i její kamarádka Jenna, souhlasí. V Londýně chce podstoupit rituál Odstranění a všichni její společníci doufají, že ji to rozmluví.

Musím přiznat, že kniha neztratila ani na chvilku nit z prvního dílu a to velmi chválím. Autorka si pro nás připravila zase velmi propracovaný zážitek, ve kterém nechyběl vtip a sarkasmus. Dozvídáme se více o historii celého světa a vlastně i o rodině samotné Sophie. Ta se snaží naučit sžít s novými informacemi, které se k sobě dozvěděla a stejně tak se snaží zvládnout a pracovat se svou moc.

Vyskytují se nám tu nové postavy a i některé z předchozího dílů, u kterých se dozvídáme nové skutečnosti. Vážně by mě trochu víc zajímal příběh Cala. Mimochodem za mě další velmi skvělá postava, je to oravdový kamarád, bojovník a strašně moc se mi líbilo, jak stál ve všech ohledech za Sophii.

Jak už jsem zmínila výše, autorka nám připravila skvěle zamotaný příběh, který se rozmotal přesně do takového stavu, aby vás nalakala i na poslední díl série. Nenudila jsem se ani chvilku, již od začátku nás příběh udržoval v napětí a opět zde proběhly doopravdy nečekané zvraty.

Musím přiznat, že jednu část jsem začala trochu tušit, ale vůbec mi to nevadilo a stejně pro mě konec byl wow v jiných ohledech.

Jak už jsem psala u předchozího dílu, tak mohu jen a jen doporučit. Obzvlášť pokud milujete upíry, čarodějnice, démony a podobné bytosti. Pokud hledáte napínavé, ale přitom oddechové fantasy, tak u téhle série nešáhnete špatně.

⭐ 4.5/5

Luigi1
16.04.2022 5 z 5

Pokračování nezklamalo a moc se mi líbilo ikdyž jednu chvili jsem se Sophii nesouhlasil a pěkně jsem vyčinil,ale pak jsem se zklidnil a četl jedním dechem.Doporučuji

marie2577
14.10.2021 3 z 5

Bavilo i kdyz 1. Dil lepsi tento take zahral . Prijemne

DvěTéčka
29.04.2021 5 z 5

Přečteno během 2 hodin, nešlo prostě přestat! :3

Veronika33
10.03.2021 4 z 5

Druhý diel až na trochu nudnejší začiatok, tiež pekne odsýpal. V príbehu sa ocitli ďalšie nové postavy, niektoré sympatické, iné menej. Záporňákov som odhadla ihneď, takže som nebola veľmi prekvapená ako sa to vyvinulo. Knihu som si však aj napriek tomu užila.

AniDi
16.01.2021 5 z 5

Bezva pokračování. Ani druhý díl neztratil jiskru! Těším se na závěrečný díl.

Veronikados
31.10.2020 4 z 5

S tímto dílem to bylo trošku horší. Problém byl že byly jiné knihy které jsem četla a k této jsem se nechtěla vrátit. Když jsem to udělala, byla jsem ráda že je za mnou. Nebyla špatná, ale mrzelo mě že jsem se v tom nenašla, je to holt pro mladší čtenáře a mě tam chyběla jakási pořádná zápletka. Ano, pořád mě milostný trojúhelník bavil a pořád mi příběh přišel moc zajímavý, to i kniha. Doporučuji, ale opravdu spíše mladším čtenářům. Hodnocení 87% (4.4 hvězdičky).

Scathia
21.09.2020 3 z 5

O půl hvězdičky silnější, než první díl. Příjemná oddychovka na jedno odpoledne.

stelloušek
08.07.2020 5 z 5

Stejně jako první díl se mi to moc líbilo. Bylo to napínavé, ale i romantické. Když jsem knihu četla, úplně jsem se do příběhu vžila. Strašně se těším, až si přečtu poslední díl. Jinak obálka je krásná, jako v předchozím díle...

Kyta
09.04.2020 4 z 5

Druhé pokračování Hex Hall mě celkem potěšilo. Narozdíl od jedničky jsem věděla, co od autorky čekat a rozhodně mě nezklamala. Píše tak, jak jsme na ní zvyklí - k věci a zbytečně nic neprotahuje - to je taky důvod, proč je kniha tak krátká.

Nový díl přináší i nové prostředí a postavy. Myslím si, že z nápadu nového prostředí Anglie šlo vytěžit ještě více. Nemluvě o využití Itinerisu - to mělo velký potenciál. Ale jak už jsem zmínila, autorka zbytečně nic neprotahuje a nenapíná čtenáře. Z nových postav Nicka a Daisy jsem neměla moc dobrý pocit, připadali mi zkrátka jako praví démoni. Na druhou stranu Sophiin otec byl sympatický, věděl, co dělá.

Vztah mezi Sophie a Archerem hraje v příběhu významou roli. Dodalo to knize takový hezký nádech. Od začátku jsem věděla, že Archer není takový padouch, jakého se autorka snažila vykreslit. Sophie je do něj pochopitelně zblázněná a chová se tak, jak bych očekávala od sedmnáctileté dívky. Popravdě bych se chovala stejně, přestože to bylo trochu nezodpovědné. Jejich vztah mi připomínal Romea a Julii. Sophie se stále drží svého sarkasmu, který začíná být pro tuto sérii typický a bez kterého by to nebylo ono. Sophiiny poznámky odlehčovaly různé situace a autorka je neváhala použít ani tam, kde by se to normálně nehodilo.

V knize jsou jisté nesrovnalosti jako fakt, že Sophie neumí používat své schopnosti a když je potřebuje, nedělá jí problém je využít. Kniha stejně jako první díl končí otevřeně, což nabádá k tomu začít číst hned trojku. Já jsem celkem spokojená - tato série není nijak světoborná, ale zaujme čtenáře a ti se u ní rozhodně nebudou nudit.

Kacennnka
04.11.2019 4 z 5

Moc jsem doufala, že Rachel bude pokračovat ve stejně výborných stopách jako v prvním díle, ale bohužel jsem byla zklamaná. Přesto tuhle sérii doporučuju, protože je to oddechové a miloučké čtení, které vám rozhodně rozjasní svět. Nicméně není to ani nic výjimečného, z čeho byste si sedli na zadek. Autorka je vtipná, nápaditá a je vidět, že psát umí (alespoň podle českého překladu soudě), ale až moc často jsem v příběhu našla mezery. Ne tak markantní, aby se nadaly překousnout, ale moc nadšená jsem z toho nebyla.

wotana
29.07.2019 5 z 5

Druhý díl nezklamal - super :-)

DeKo1996
07.04.2019 5 z 5

Další skvělý díl.. Po dočtení jsem se ihned musela pustit i do posledního..

deedulka
20.10.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, ale první díl mne zaujal více. Nemělo to takový spád a pro mne se příběh docela táhnul. Nedařilo se mi do knihy pořádně začíst. Uvidíme, co budu říkat na třetí díl.