Čarodějnice z Hex Hall

Čarodějnice z Hex Hall https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88861/bmid_carodejnice-z-hex-hall-GCn-88861.jpg 4 820 183

Hex Hall série

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem – nepolapitelným evropským čarodějem – jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji.... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Raising Demons , 2009

Lokina
01.10.2016 4 z 5

Když jsem začala číst tuto knihu, myslela jsem si, že to bude taková ta průměrná fantasy pro dívky mladšího věku než jsem já. Ano pro mladší ročníky to je, ale rozhodně ne průměrné. Hlavní hrdinka chrlí jednu sarkastickou poznámku za druhou, díky vtipným, svižným pasážím děj rychle ubíhal, nikde žádná hluchá místa. A dobrý konec, který navnadí na druhý díl. Vážně povedená oddechovka nejen pro teenagery ;-)

ChciOdŽivotaVíc
29.09.2016 3 z 5

Když jsem s knihou začala, bála jsem se, že se mi nebude líbit, jelikož je určena pro mladší čtenáře. Ale nakonec se kniha ukázala jako vhodná i pro čtenáře v mém věku (17 let). Nebudu lhát, nejde o žádný světový bestseller, ale když máte těžší období a potřebujete si čtením odpočinout, sázím na to, že tahle kniha je správná volba.
Když se zaměřím na styl psaní, kniha mi doslova mizela pod rukama. Autorka píše neuvěřitelně čtivě a čte se to opravdu krásně.
I děj je poněkud nápaditý, zaujme a je radost to číst. Postavy jsou hodně reálné a jsem schopná si je vybavit jako lidi, kteří se mnou chodí na školu.
Rozhodně doporučuji pro náročné období je to skvělá oddechová kniha.

Jůšo
28.09.2016 5 z 5

Milý příběh, který mě dokázal rozesmát a moc jsem si ho užila. Tyhle kouzelnosti já můžu a když se k nim přidá ještě dobrý nápad, tak vznikne něco skvělého. Tohle je přesně ten případ. ;)

Leome
19.09.2016 2 z 5

Neočekávala jsem žádnou slávu, když jsem si tuhle knihu půjčovala, ale docela mě překvapila; autorka píše moc dobře. Nicméně, příběh je tak trapně ohraný... Holka, naprostý loser samozřejmě, přijde nová do "školy" znepřátelí si pár slepic a zakouká se do jednoho "nedosažitelného" chlapce. Kolikrát už jsme tohle viděli? Škola noci, Vampýří Akademie a plno dalších, na které ani nechci vzpomínat. Když ale pominu příšerný příběh, Hawkinsová píše velmi pěkně, umí čtenáře navnadit i překvapit.

simi28
11.09.2016 5 z 5

Úžasné. Moc jsem od této knihy neočekávala, ale strašně mě překvapila. Také jsem se u čtení hodně nasmála a spoustu zvratů jsem neodhadla. Všem milovníků fantasy doporučuji

BarkaS
03.09.2016 4 z 5

Až překvapivě čtivá ženská verze Harryho Pottera. I když se nakonec ukáže, že je to trochu jinak. Hlavní hrdinka není žádnej lumen, ale má srdce na pravém místě. Pokud tedy srdce má ;). Nepovažuju to za nejoriginálnější knihu, co jsem kdy četla, ale krásně jsem si to užila.

Andy-Sha
10.08.2016 5 z 5

Knížka a poté i další části Hex Hall mě víc než zaujala. Je to jedna z těch knih, ke kterým se v duchu vracím a neodpustím si úsměvu na dokonalým sarkasmem.
Přečetla jsem celou sérii během čtyř dnů. Opravdu tak to bylo čtivé , až mě mrzí , že jsem to nečetla déle. Už jen proto, abych si to déle užila.

Alethea_k
03.08.2016 5 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že to bude opět jedna z průměrných sérií. Ale celá druhá polovina byla plná překvapení a zvratů. Jednoduše - nádhera! Těším se na další díl!!

Terka15
10.07.2016 3 z 5

Nečekala jsem nic, ale musím uznat že v práci mi tato kniha čas hodně ukrátila. Je to takové pohodové čtení, nic těžkého. Děj je zajímavý ikdyž mám ze sekce sci-fi fantasy hodně načteno nenudila jsem se a opět jsem poznala jak daleko může lidská fantazie ještě zajít. Těším se na další díl!

Dela90
07.07.2016 5 z 5

Knížka mě nezklamala, ba naopak. Knížka se mi velice líbila, beru ji jako takovou fajn oddechovku. Ačkoliv je psaná asi pro nižší ročníky, mně to nevadilo. Krásně se četla, bylo tam napětí, láska, kouzla a někdy jsem se i solidně zasmála. Prostě to co od správné knížky očekávám. Takže za mě rozhodně všech 5 hvězdiček, navíc ta obálka! :)

Petronella22
19.05.2016 5 z 5

Dobrá odechovka. :-) vtipný sarkasmus :D

MiliKry
19.05.2016 3 z 5

Kniha je čtivá, místy vtipná. Extra nezaujala, ale ani nezklamala, takže dávám tři hvězdy a vrhám se na druhý díl :)

pink_ivy
19.05.2016 3 z 5

Kdybych to četla tak před deseti lety, tak jsem z toho možná víc nadšená. Takhle mi to přišlo jako zcela průměrná, ničím nevyčnívající knížka. Zápletka nebyla nijak zvlášť originální (ze všeho nejvíc mi připomínala Školu noci, jen neměla Sophie tolik nápadníků), hlavní hrdinka nebyla moc sympatická a vlastně žádná z postav mi dvakrát nepřirostla k srdci. Na druhou stranu to bylo poměrně čtivé a bylo to i docela krátké, takže se to dalo zdolat rychle. 3*

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Zkrátka kouzelné i mezi kouzly.

Iria
14.03.2016 5 z 5

Úžasná knížka hlavní hrdinku jsem si ihned oblíbila a Archera taky.
Konec knížky mě úplně zaskočil no co k tomu dodat prostě dokonalé.

Liana
14.03.2016 5 z 5

Parádny začiatok série. Máloktorá kniha je hneď od prvej kapitoly tak napínavá a čtivá. Navyše kniha srši humorom. No proste už aj bežím začať čítať druhú časť.

Terez111
05.03.2016 5 z 5

Velice čtivá kniha. V hlavní hrdince jsem v něčem našla i kousek sebe a tudíž jsem se do děje, který mě už táhl od první kapitoly, pořádně dostala. Nejprve jsem si myslela, že je to zase nějaký ohraný příběh, ale kniha mě velice překvapila a vyvedla z omylu. Vřele doporučuji.!

rarášek
03.03.2016 5 z 5

První díl se mi moc líbil. Velice jsem si oblíbila Sophii s Jennou. Velice mě rozesmutnilo, kam se to dostalo s Archerem a Sophií. Elodie mě ze začátku štvala, ale po tom, co se stalo na konci, mi jí bylo líto. Příběh je zábavný a napínavý, obálka je nádherná u všech dílů. Už se těším, až si přečtu pokračování. :)

Luciluc
26.02.2016 4 z 5

Knihu jsem objevila náhodou v knihovně, upoutala mě její obálka. A po delší době je to kniha, která mě nadchla už od první kapitoly. Je napsaná velmi čtivě, příběh má spád (překvapivý konec) a navíc je proložen vtipnými situacemi či ironickými nebo sarkastickými poznámkami. Hlavní hrdinka má nádherné křestní jméno a bavily mě její "myšlenkové pochody" a hlášky ("Paní Casnoffová si míchala čaj se soustředěním neurochirurga."). Líbil se mi vztah Sophie - Jenna a Sophie - její mamka. Konci knihy bych věnovala ještě pár stran navíc, přišel mi trochu odbytý. Na další díl už se ale moc těším. :)

Laurel
21.02.2016 5 z 5

Knížku jsem právě přečetla po 2. Skvělá oddechovka a ten Archer... Mňamí. Rozhodně doporučuju ;)

čarodějnice americká literatura lykantropové démoni víly, rusalky

Rachel Hawkins
americká, 1979