Čarodějnice z Hex Hall

Čarodějnice z Hex Hall https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88861/bmid_carodejnice-z-hex-hall-GCn-88861.jpg 4 821 183

Hex Hall série

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem – nepolapitelným evropským čarodějem – jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Raising Demons , 2009

stelloušek
22.06.2020 5 z 5

Kniha má hezkou obálku, ale nečekala jsem, že to bude takhle dobrý. Nejdřív jsem přečetla pár stran, ale potom jsem se do toho dala a přečetla jsem hned sedmdesát stran. Hlavní hrdinka se chovala stejně, jak bych se chovala já. Skončilo to otevřeně, proto se moc těším, až si přečtu další díly.

Kačí137
08.06.2020 4 z 5

Tato série bude spíše pro náctileté, ale tak mě to nevadilo a přijala jsem tuto knížku, jako oddechové čtení na deštivé odpoledne. Je to klasika.
Hlavní hrdinka se neustále stěhuje, dělá problémy a skončí v polepšovně čarodějnic aj. Dobře umí odsekávat a pusa je občas rychlejší než hlava, což ji dokáže okamžitě dostat do problémů.
Děj knížky je rychlý a spisovatelka nemá chuť něco natahovat. Což je občas škoda, mohlo by se z toho ještě něco vytřískat. Ale čte se to dobře a rychle.

Kyta
09.04.2020 4 z 5

Od knihy jsem ještě před čtením nic nečekala, spíš než anotace mě k ní přilákalo její poměrně vysoké hodnocení. A musím říct, že zklamaná jsem nebyla, ale ani ne stoprocentně spokojená.

Hex Hall je čtení pro zhruba patnáctileté slečny - autorka píše takovým stylem, že si je tím určitě získá; snaží se být vtipná a píše odlehčeným tónem. Kniha je spíše oddychová, rozhodně tam nenajdete žádné hluboké myšlenky. Četla se svižně a pokročilejší čtenáři ji jistě budou mít přečtenou za pár hodin. Autorka mě mile překvapila - bylo znát, že opravdu umí psát a ví, jak zaujmout čtenáře. Mě to proto velmi bavilo, přestože dějově nebyla kniha tak bohatá.

Hlavní hrdinka Sophie je vcelku sympatická, přestože občas hodně naivní. Oblíbila jsem si její sarkasmus, který knize dodává jistý nádech. Líbí se mi nápad její jediné kamarádky upírky - skvěle se doplňovaly a bylo to zajímavější, než kdyby Sophie měla za kamarádku čarodějnici. Myslím ale, že z toho šlo vytěžit ještě více.

V knize je spousta ohraných klišé - tři nejznámější holky na škole, které chtějí Sophie za kamarádku, ale ta si je znepřátelí; kluk, který chodí s její nepřítelkyní a do kterého se Sophie zamiluje, nepřítelkyně, ze které se stane kamarádka... Rozhodně se tam ale objevilo pár zápletek, které jsem nečekala. Kniha je čtivá, tajemná a propracovaná, přestože se to na první pohled nezdá.

Vzhledem k tomu, že jsem ke knize přistupovala s jistou skepsí, mě překvapila a hodnotím ji velmi kladně. Na závěr musím ještě zmínit upíra Byrona - tento nápad mě moc pobavil. Jelikož příběh končí otevřeně, hned se půjdu pustit do druhého dílu...

Peťa2110
06.02.2020 4 z 5

Táto séria je proste skvelá, mať tak ešte o pár rokov menej bola by dokonalá :D Takže určite zaujme aj dospelého i keď teda vhodnejšia pre násťročných ktorý si ju určite zamilujú...

Kacennnka
10.11.2019 4 z 5

Tohle je prostě hrozně miloučká a zábavná série pro holky tak okolo 13-15 let. Je to skvělý.

knihomolka27
08.11.2019 4 z 5

Skvělá knižní série , kterou přečtete za týden o prázdninách. Klidně by takových knížek mohlo být víc.

Anicka152
22.08.2019 5 z 5

Nejlepší kniha své doby, jakou jsem kdy četla. Pokud máte rádi nadpřirozeno a zároveň love story, je to naprosto ideální kniha. Odpočinkové čtení, které vás do sebe ale tak vtáhne, že nebudete chtít knihu odložit. Zápletka je překvapivá a (což je neobvyklé) nevíte, co od konce čekat. Mě tedy rozuzlení rozhodně překvapilo, což je úžasná věc, kterou většina knih nedokáže nabídnout.
Autorka píše vtipně a autenticky k věku hlavní postavy. Doporučuji!

wotana
27.07.2019 5 z 5

Pohodová odpočinková četba, docela jsem se bavila.

A.K.A.R.
24.06.2019 4 z 5

Příjemně napsaná kniha, se spoustou známého nadpřirozena a kouzel. Pohodová a nenáročná četba. Avšak i s trochou zápletky. Kniha co přečtete doslova za jeden den a ani se nemusíte moc snažit. Jde to prostě samo.

MarryMikuskova
04.06.2019 4 z 5

Kniha Čarodejnica z Hex Hall ma veľmi milo prekvapila. Už dávnejšie som na ňu čítala nejaké pozitívne reakcie, takže som od nej mala nejaké očakávania. Asi prvé 3 - 4 kapitoly som bola dosť skeptická a čítanie mi šlo pomaly, no keď som sa poriadne začítala strany sa začali rýchlo míňať. Nakoniec musím povedať, že to bolo veľmi príjemné oddychové čítanie.

Príbeh ma síce nejako extra nenadchol, vedela by som si predstaviť niektoré veci poriešené inak, ale nemôžem ani povedať, že by som bola sklamaná. Samozrejme, niektoré veci mi prišli ako dosť veľké klišé, no vzhľadom k príbehu mi to zas až tak nevadilo. Autorkin štýl písania mi celkom sadol, kniha sa čítala ľahko a strany rýchlo ubúdali.

S postavami som nemala žiadny problém. Sophie som si obľúbila, hlavne ten jej sarkazmus a iróniu. Pochopiteľne, Archera som mala tiež VEĽMI rada. Ani s ostatnými postavami som nemala problém. Dokonca sa mi páčilo, že sa z dvoch nepriateliek stali nakoniec kamarátky. Či?

Autorka podľa mňa síce nevymyslela nič, čo by tu už predtým nebolo, len to všetko dala do jednej knihy. Ale dohromady to tak nejak celé aj tak fungovalo. A konečný výsledok sa mi nakoniec naozaj páčil. Až mi je tak trochu ľúto, že som si knihu prečítala len teraz. A vďaka koncu sa určite zameriam aj na jej pokračovanie.

DeKo1996
03.04.2019 5 z 5

Krásná fantasy knížka..

2368
06.01.2019 5 z 5

Krásná knížka, napínavý příběh a kouzlení .. po dlouhé době skvěla volba !

lucygreen
27.12.2018 5 z 5

Super příběh, tak trochu oddychovka, ale prostředí se mi moc líbilo :). Je to jedna z prvních knih, které čtu na čtečce a docela jsem ocenila, že byla kniha kratší a četla se poměrně rychle. Trochu jsem se bála co to bude kvůli obálce, ale bylo to určitě lepší, než jsem si představovala. A poslední věta mě teda dost nalákala na druhý díl.. :).

Knihomolka005
13.12.2018 4 z 5

Krásný příběh a to tajemno jsem cítila až do mokru kostí

Shaki
07.11.2018 4 z 5

Čtivý první díl se spoustou zvratů. Zajímavá zápletka a ještě zajímavější závěr.

Gabriela456
23.10.2018 5 z 5

Krásný příběh,těším se na další díl.

Honey0105
01.10.2018 2 z 5

Už jsem si potřebovala odpočinout od thrillerů a zastesklo se mi po fantasy. Zrovna po téhle knížce jsem sáhla hlavně kvůli vysokému hodnocení tady na webu, to mě opravdu navnadilo. Bohužel musím říct, že to byla pěkná nuda! Je to pár stránek, takže přečteno má člověk hned, ale příběh je neslaný, nemastný. Začátek ještě docela šel, čekala jsem, jak se to rozjede. Postava Archera vypadala slibně. No.. Škoda, ani ta to nezachránila. Přišlo mi to suché, jako náčrt knihy, která nikdy nebyla dopsaná. Všechny "akční" scény byly napsané tak, aby obsáhly 2řádky a to bylo vše. Občas mě v knihách štve, jak je vše sálo-dlouze popisované, aby se vykreslil každý detail dané situace, ale tady mi to vyloženě chybělo - člověk se do knihy kvůli tomu ani nemohl začíst.
Plánovala jsem přečíst celou sérii, ale nevím zda se k tomu odhodlám. Možná ano, třeba se to rozjede. Rozhodně už jsem četla horší knihy, ale tohle byla prostě opravdu nuda, nuda, nuda. Dala bych 1hvězdu, ale vím, že jsem četla i horší knihy, tak dávám alespoň 2. Přihlédnu k tomu, že už jsem nejspíš z téhle literatury opravdu vyrostla a tohle je kniha pro mladší ročníky.

deedulka
28.09.2018 4 z 5

Pustila jsem se do toho s obavou, že starším čtenářům to možná přijde moc dětské. Mám ráda čarodějnické knihy a všechno to kouzelné okolo. Nakonec jsem byla mile překvapená, jak se mi autorka trefila do noty. Četlo se to svižně a celý vykreslený svět měl hlavu a patu. Kniha je docela tenká, tak to uteče raz dva. Další oddechový díl mne nemine.

Karol160
23.04.2018 5 z 5

Tato kniha byla naprosto úžasná. Pokaždé když jsem začala číst, tak jsem se strašně začetla. Děj, zápletky a prostě celá k knížka byla super.

Laughtubbe
18.04.2018 5 z 5

Musím se přiznat, knihu jsem si pořídila díky krásné obálce. Zaujala mě na první pohled, ale to asi každého. Jsem velmi ráda, že jsem se s příběhem Sophie střetla. Kdo to ještě nečetl, měl by tak v nejbližší době udělat. Je to poměrně tenká kniha a nezabere Vám víc jak den, dva času. Je to originální pojetí démonů, čarodějnic i například duchů. Líbila jsem mi, a to velmi, hlavní zápletka. Za mě 5 hvězd.

čarodějnice americká literatura lykantropové démoni víly, rusalky

Rachel Hawkins
americká, 1979