Život není kabaret

Život není kabaret https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313088/mid_zivot-neni-kabaret-00m-313088.jpg 4 68 18

Hetty Feather série

Hetty a Elvíra na společné cestě. Hetty Featherová začala novou kapitolu svého životního příběhu. Poté, co se svou milovanou kamarádkou Elvírou uprchla z Tangelfieldova pojízdného cirkusu, se snaží uchytit jako estrádní umělkyně velkolepého kabaretu Cavalcade. Hetty s Elvírou se brzy stanou jeho hvězdami vedle ostatních skvělých čísel - jedním z nich je i představení Hettyina starého známého, Bertieho. Brzy se však ukáže, že kabaret není bezpečným místem, a Hetty má co dělat, aby ochránila svou milovanou Elvíru, která touží po normálním dětství. Hetty se zároveň snaží porozumět svým citům k Bertiemu - a také k Jemovi, na kterého nikdy nezapomněla. Hetty sní o úžasné budoucnosti pro sebe i pro Elvíru. Z dálky svítí jasná světla Londýnského divadla. Stane se Hetty skutečnou hvězdou?... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , BB art

Little Stars , 2015

Kopretina
30.11.2023 3 z 5

Trochu slabší díl, než ty minulé. Stejně je všechny dcera miluje a několikrát přečetla, tak se musím ještě pustit do posledního.

Lovehorses365
21.06.2023 4 z 5

Ubírám jednu hvězdu kvůli alkoholu jinak to je krásná kniha jako vždy.

vikaa
18.07.2021 4 z 5

Náhodou se mi dostal do rukou další díl o Hetty z nalezince. Četla jsem zatím jen první díl a tento poslední. První díl se mi asi líbil o malinko víc, líbilo se mi líčení života v nalezinci. Mezitím ale Hetty povyrostla, našla si staronovou lásku, skvělou malou přítelkyni a také povolání herečky, které si zamilovala. Nevím, jestli se ještě nějakého nového pokračování osudů Hetty, Elvíry a Bertieho dočkáme, ale pokud ne, přeji jim v životě hodně úspěchů, hromadu dobrých přátel a velký kopec štěstí.

ovsemzectu
07.01.2021 5 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k sérii o Hetty, která je moje oblíbená a i tento díl se mi líbil. Doufám, že J.W. ještě alespoň jednu, klidně i krátkou knihu o Hetty napíše.

midone
04.05.2020 5 z 5

Je to geniální.

nikikostadinova
12.10.2019 4 z 5

Pěkně napsaná kniha pro mladé dívky. Nejvíce oceňuji hezky napsané charaktery

verca65
08.11.2018

Doufám, že napíše další díly!!

fajka
03.09.2018 3 z 5

Musím uznat, že z knihy nejsem až tak nadšená jako z prvních dílů. Byla horší než 1, 2 a 3. Také mi bylo hodně líto Jema. Ale kniha byla dost čtivá a přečetla jsem ji celkem rychle. Byl to opět poutavý a zajímavý děj. Ale nejvíc mě mezitím zaujala jednička a trojka. Myslím si, že kdyby byl další díl, tak bych si ho přečetla. Ale nevím jestli by mě zaujal. Prostě to shrnu je to celkem dobrá kniha, ale vracet se k ní nejspíš nebudu.

DancerJaneBooks
08.04.2018 5 z 5

Zase- úplně úžasná knížka! Ani nevím, co k tomu mám napsat. V tom, že je tahle série nejpovedenější dílo autorky, jsem se nemýlila. Je to prostě úplně super číst takový příběh, který je v jiném století než ve kterém žijeme. Navíc to bylo teďkom z pohledu Hetty, což je o trochu lepší než když to vypráví Elvírka. Hvězdička se mi sice líbila stejně jako tenhle díl, ale z pohledu Hetty je to takové lepší, protože vyprávěla i ty předchozí díly. Moc se mi líbilo to, že spolu Elvírka a Hetty měly tak hezký vztah. Tahle série, jak už jsem možná psala u všech nebo skoro všech dílů téhle série, patří prostě mezi nejlepší knížky, které jsem kdy četla. Někdy mi trošičku vadilo, že skoro všichni upřednostňovali Elvírku, třeba slečna Gibsonová a přitom jí Hetty skoro nic neudělala. Ale Hetty to tak nějak nevadilo, nebo to tam aspoň nebylo psáno. Jsem moc ráda za ten konec, že se potkaly s Bertiem a doufám že spolu zatím budou šťastně žít. A jsem taky ráda za to, že je Hetty šťastná, že může hrát v divadle. Sice Elvíru to moc nebaví, ale pro ni je hlavně důležité, aby byla s Hetty, což je krásné. Prostě tu sérii miluju. A nejvíc doufám v to, ať je další díl!!!

Roselunda 1928
13.11.2017 4 z 5

Ke knize jsem se vrátila tak trochu z nostalgie, a i když jsem z podobných příběhů asi už vyrostla, čtení jsem si docela užila. Trochu mě mrzí, jak to dopadlo s Jemem, ale nakonec jsem byla spokojená. Jen doufám, že už nebude moc dalších dílů, sice jsem se k příběhu vrátila ráda, ale už se mi zdá, že to je uměle natahované a pro mě to ztrácí na kvalitě.

Janpa
11.06.2017 5 z 5

Tento díl se mi líbil, jediné, co mi vadilo bylo, že všichni obdivovali Elvíru a chudák Hetty nic. Jinak super :D

SeverusSnape
23.05.2017 5 z 5

Překrásné jako vždy.Stále milovaná autorka již od mých dětských let.Vždy čtivé,plné emocí,milé a kouzelné.Ale je mi stále záhadou,kam autorka na ty své knihy chodí a kde bere tu fantazii

Kokesar13
31.03.2017

Jacqueline prostě válí. Její knihy naprosto miluju. tato série je ale má nejoblíbenější. Zbožňuji historické romány...a tato série je něčím naprosto výjimečná. Možná, že to bude tím neuvěřitelně čtivým stylem psaní autorky?
Chci další díl!!! :-)

justinka
17.03.2017 5 z 5

jsem v polovině ale stejně jsem u čtení těchto knih jako doma.mám strach o Hetty protože mám většinou špatná tušení.i tak je knia bombastická :-*

SPOILER:moc mě mrzelo že si Jem vzal Janet, zvláště pitom co pak řekl Hetty jsem se málem rozbrečela.Jema mi bylo šíleně líto,asi měl s Hetty utéct.nevím proč ale Janet se mi v tomto dílu nelíbila,asi tím zklamáním o Jemovi.celou dobu jsem si přála aby Jem a Hetty byli šťastný pár.
bylo mi Jema líto :-(

Kačkaknihomol
26.02.2017 5 z 5

Tuhle sérii jsem STRAŠNĚ dlouho nečetla.
Musím, ale pochválit sama sebe, že si všechno dobře pamatuju. :D Kniha je psána z pohledu Hetty, což mně mile překvapilo, protože Elvírka je sice super, ale jedině z pohledu Hetty. Jsem natěšená na druhý díl (mimochodem NESNÁŠÍM čekání). Ach, Jacqueline píšeš úžasně. :D

Hobitka
01.02.2017 5 z 5

Úžasné pokračováni mé milované série!

Pechyblechy
16.01.2017

I když si myslím,že na Wilsonovou jsem už celkem stará,tahle kniha mi nemůže utéct. Tuhle sérii jsem jako menší milovala,a v jednom těžkém období jsem si dokonce z Hetty udělala imarigární kamarádku,která mě doprovázela ještě dlouho :) . I když jsem knížku ještě nečetla,vsadím se ,že bude skvělá,stejně jako ostatní knížky z této série.

Miahja
05.12.2016 4 z 5

Do světa Hetty Featherová jsem se vrátila moc ráda.První polovina knihy pro mne byla velkým zklamáním,ale druhý část mi to vynahradila.Jako nejhorší díl mi to nepříjde,protože tohle místo u mne zabírá Hvězdička.Nejlepší je podle mě Vzdušné zámky a Za hlasem srdce.