Vzdušné zámky

Vzdušné zámky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47159/vzdusne-zamky-47159.jpg 5 308 78

Hetty Feather série

Londýn 1876. Hetty Featherová je docela malé miminko, když ji její matka odloží do špitálu pro nalezence. Ve špitálu je takových dětí mnoho - ale než začne Hetty chodit do školy, musí žít u opatrovnické rodiny. Hetty je chudá, ale šťastná. Žije na venkově se svými "bratry" Jemem a Gideonem. Pomáhá na poli a vymýšlí nejrůznější hry. Jednoho dne děti tajně navštíví cirkusové vystoupení a Hetty uchvátí vystoupení madam Adeliny a jejích koní. Hettyino štěstí ale ohrozí návrat do špitálu, kde teď vládne velmi přísný režim. V den Zlatého jubilea královny Viktorie Hetty opět dostane šanci vidět madam Adelinu - a možná i najít svou pravou matku.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Historické romány

Vydáno: , BB art

Hetty Feather , 2008

Lovelyhorse
24.01.2016

To je tak fajn kniha,že se mi chce brečet

Terka17
28.12.2015

Nádherná knížka s velmi poutavým dějem, ke kterému jsem se vždy ráda vracela. Úplně jsem se do ní začetla, vždy jsem zvědavě a netrpělivě obracela stránku za stránkou. Za mě další velmi povedená knížka od Wilsonové.

mazinka
15.12.2015 5 z 5

nádherná knížka :)

PLACEPOPY
11.11.2015

Hetty je fantastická a mít stejné pocity jako ona chce kuráž.

Petkona
31.07.2015 5 z 5

Moc hezká knížka asi je nejlepší od Jacqueline Wilsonové. Taky se mi líbilo pokračování ale tahle knížka byla prostě boží.

aronoele
31.07.2015 4 z 5

Četla jsem ji jedním dechem!!! Aniž bych to věděla, četla jsem jako první knihu Hvězdička, takže tahle pro mě byla milým překvapením, že jsem se dozvěděla vše o Hetty Featherové a jejím osudu... Bavilo mě hlavně, že je příběh zasazený do doby konce 19. století. Zase trochu jiný typ příběhu od Jacky ;) Přečetla jsem od ní minimálně dvacet knih, od dětství ji miluju a tahle úžasná knížka o Hetty patří od teď mezi top 5! :)

MirijamFrankl
20.05.2015

Ještě jsem nesebrala odvahu číst ji.

Elmont
06.05.2015 5 z 5

Když jsem ji četla, byla jsem o něco mladší, ale naprosto jsem se do ní zamilovala :).

kniha001
06.04.2015 5 z 5

krása!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

elfinkaa97
14.03.2015 5 z 5

Nádherná, dojemná a dobrodružná knížka o dětství Hetty Featherové. Jsem nesmírně šťastná že Jacqueline napsala i pokračování, jelikož mi několik let vrtalo hlavou, co se tedy na konec s malou Hetty stalo. Kniha vás určitě pobaví,naštve,rozesmutní ale rozhodně vás nebude nudit!

en.bee
29.12.2014 5 z 5

Strašně krásná kniha, ted se vrhám na druhý díl.

Ika6
17.11.2014 5 z 5

Moje úplně,úplně nejoblíbenější kniha od Jacqueline!

bibi 24
28.07.2014

Nádherná kniha! Hetty mi bylo moc líto a obdivovala jsem její statečnost.

makuliina
14.07.2014 5 z 5

Četla jsem skoro všechny její knihy, ale tahle se mi zaryla hluboko do srdce. Úžasné, co může kniha udělat s malým čtenářem. :)

ph-m4367
08.07.2014 4 z 5

Od Jacqueline jsem četla poze čtyři knihy a to byly: Moje sestra Jodie,Vzdušné zámky,Lekce lásky a Miláčkové. A i přesto že jsem četla pouze čtyři tak si myslím že Vzdušné zámky byli nejlepší. Ani nevím proč ale u prvního dílu této trilogie jsem brečela nejvíc bylo to strašně smutné a já se nedokázala udržet. Když mi kamarádka popisovala tuto knihu čekala jsem něco úplně jiného.

Její popis zněl přiližně takto: Vše se to odehrává v Anglii v 19. století a Hetty je umístěna do nalezence. To jí překazí plány vzít si nevlastního bratra(to mě překvapilo).

Vím je to krátký popis ale z toho co mi popsala bych řekla že Hetty a Jem budou uprchlí milenci ale nic takového. Kdyby se mi kamarádka zmínila o tom že je to od Jacqueline tak bych si jí asi nepůjčila ale teď jsem ráda že jsem si jí půjčila protože jse vskutku úchvatná. :))

Nemesis Moriko
19.06.2014 5 z 5

Tato kniha je asi její nejlepší :) Hettyin příběh mě vtáhnul a četla jsem ji několikrát, abiž by mně omrzela :)

SabinaV.
18.06.2014 5 z 5

Já se "bohužel" musím opakovat: nej. Knížka od J. W. !

kayu
15.05.2014 5 z 5

Dokonalá knížka. Od téhle spisovatelky moje nejoblíbenější.

Sabka123
14.05.2014 5 z 5

Úplně nejlepší ze všech. Velmi mě natchl její příběh a bylo mi do breku, ale konec naštěstí skončil dobře.

jolli
19.04.2014 5 z 5

Vůbec nemáte pocit, že čtete knihu, je to prostě příběh Hetty Faetherové, přiznám se, že jsem se několikrát rozbrečela. Nejlepší a Nejgeniálnější, co jsem od JW četla

Anglie 19. století

Jacqueline Wilson