Vzdušné zámky

Vzdušné zámky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47159/vzdusne-zamky-47159.jpg 5 308 78

Hetty Feather série

Londýn 1876. Hetty Featherová je docela malé miminko, když ji její matka odloží do špitálu pro nalezence. Ve špitálu je takových dětí mnoho - ale než začne Hetty chodit do školy, musí žít u opatrovnické rodiny. Hetty je chudá, ale šťastná. Žije na venkově se svými "bratry" Jemem a Gideonem. Pomáhá na poli a vymýšlí nejrůznější hry. Jednoho dne děti tajně navštíví cirkusové vystoupení a Hetty uchvátí vystoupení madam Adeliny a jejích koní. Hettyino štěstí ale ohrozí návrat do špitálu, kde teď vládne velmi přísný režim. V den Zlatého jubilea královny Viktorie Hetty opět dostane šanci vidět madam Adelinu - a možná i najít svou pravou matku.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Historické romány

Vydáno: , BB art

Hetty Feather , 2008

bata44
06.11.2018 5 z 5

Pro mě SUPER.
Všechny knihy této autorky miluji, ale Hetty je pro mě nejlepší, asi proto že je úplně stejně cholerická.

Lisa123
26.08.2018 5 z 5

Moc hezká kniha (ostatně jako všechny knihy této autorky). Dlouho jsem ji odkládala, vlastně celou tuto sérii o Hetty, ale jsem opravdu ráda, že jsem se ke čtení dokopala. No, dokopala, možná tak k první stránce, pak už jsem nemohla knihu zvědavostí, jak to bude s Hetty dál, odložit. Postava Hetty je mi velmi sympatická. Především tím, že má dobré srdce a myslí více na ostatní, než na sebe. Líbí se mi, jak autorka popisuje pocity všech postav, člověk se pak do děje více vžije. Už se těším, až si přečtu další díl. Knihu můžu jedině doporučit :)

fajka
27.07.2018 5 z 5

(SPOILER) Úžasná kniha, strašně mě bavila. Ale trochu mi to pokazilo, že mi moje sestra řekla ještě než jsem to začala číst, že od Hetty matka je Ida. Ale i tak mě ta kniha zaujala. Bylo mi Hetty v hodně částí knihy líto. Na tuto knihu budu často vzpomínat.

DancerJaneBooks
04.02.2018 5 z 5

Moc se mi tahle knížka líbila. Na to, že jsem si na začátku knihy myslela, že ta kniha nebude kdovíjak zajímavá, tak jsem se hooodně mýlila. Moc mě baví číst Hettyiny příběhy o životě v nalezinci. Myslím, že tato kniha a celá série je úplně nejlepší od Jacqueline. Hetty je moc odvážná a sebevědomá hrdinka. Závěr knihy byl hodně dojemný. Těším se na další díly.

Žirafa5000
04.01.2018

Krásná a dojemná kniha. Nejdřív jsem jí po 3 stranách zahodila ale pak se k ní vratila a byla jsem nadšená. Přečetla jsem i ostatní díly. (Konec snění, za hlasem srdce ,hvězdička,život není kabaret.)
VŘELE DOPORUČUJI TOTO I OSTATNÍ DÍLY! !!!!!!!!!!

Barik05
01.12.2017 5 z 5

Překrásná kniha, moc mě baví číst o Hetty a o životě v nalezinci. Opravdu moc krásné i ostatní díly jsou krásné. Hetty mi ze začátku připadala trochu moc dětinská na to že ji je čtrnáct, ale pak už jsem si na to zvykla. Krása.

Bára2003
12.09.2017

Oni jsou i další díly? napište mi prosím názvy do zprávy Děkuji

Klárulilinka1
12.05.2017 5 z 5

Tato kniha je úžasná.

SeverusSnape
23.03.2017 5 z 5

Miluju tuto autorku už od dětských let

justinka
17.03.2017 5 z 5

miluji tuto knihu!!!!!!!!!!!!!!!!!! patří mezi top 5 nejlepších knih co jsem četla

Plunge
09.02.2017 4 z 5

Mít tak kuráž jako Hetty...někdy jsem si sice říkala: "Ach Hetty, co to děláš? Proóoč?", ale stejně měla můj obdiv. Ze začátku jsem chtěla knížku odložit, zdála se být naivní a spíše pro děti. Ale nakonec jsem k Hetty přilnula stejně jako přátelé, které měla a i moje oči u čtení občas zvlhly. Hezká knížka.

Damaj
31.01.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem milovala, ostatně jako všechny knihy od autorky

An52imal
12.01.2017 5 z 5

Kniha je prostě nádherná, dojala mě, moje nejoblíbenější kniha vůbec. Kdo nečetl, nechť ať tak učiní, stojí to za to!!!

simi28
07.01.2017 5 z 5

Úžasné. Jako všechny knihy od této autorky, i tahle je napsána krásným stylem. Je vyprávěna z pohledu Hetty, která je velice odvážná a nemá to v životě lehké. Je to kniha o přátelství, naději, ale i zklamání ze života. Hetty jsme všichni drželi palce, aby našla svojí matku. Musím však napsat, že mi občas její chování přišlo až moc dětinské.
Jem byl takový princ z pohádky, bez chyb, ale přece jenom každý má nějaké chyby, a proto bylo těžké uvěřit, že někdo takový existuje. Gideon byl naopak realistický, protože měl dobré srdce, ale zároveň byl velice ustrašený a slabý, až mi ho bylo líto. Na závěr musím napsat, že je to jedna z nejlepších knih od Jacqueline Wilson. Všem doporučuji.

bookwoman
27.12.2016 5 z 5

Tato kniha se mi líbila, ale i tak mám od této autorky radši Sladké časy.Ale i tato kniha byla pěkná,vtipná i dojemná.

Kačkaknihomol
20.11.2016 5 z 5

Do téhle knihy jsem se zamilovala.
Asi moje nejoblíbenější kniha od Jacqueline. Hetty je sebevědomá, spravedlivá a drzá hrdinka. Prostě ji musíte fandit a číst její příhody se zatajeným dechem. Ten konec je dojímavý, až mně ukápla slza. Myslím, že tahle kniha ještě dlouho vydrží v mé knihovničce. :-)

Terezaa
01.11.2016 5 z 5

Nádherná knížka, poprvé jsem ji četla ve třinácti a naprosto jsem si ji zamilovala, vlastně jako každou knížku od Jacqueline. Smála jsem se, brečela. Jedním slovem - nádhera.

lucille48
18.07.2016 5 z 5

Naprosto neuvěřitelná kniha. V dětských letech jsem díky tomuto románu začala lehce studovat historické fakty o viktoriánské Anglii (a za to je třeba knihu ocenit, jsem naprostý barbar - historie mě povětšinou nezajímá). Ještě nyní, ačkoliv jsem už dospělá, je tato kniha stále v mojí knihovničce a doteď, díky ní, je moje nejoblíbenější z historických období - Viktoriánské období - ačkoliv už vím, že to vůbec nebyla idilická doba. Příběh malé rošťandy Hetty je, podle mě, neskutečně krásný.

Pechyblechy
09.04.2016 5 z 5

Nejhezčí kniha mého určitého věku.
Miluji tuto knihu,její příběh,a stejně tak i hlavní hrdinku Hetty Featherovou,ze které jsem si udělala na dva roky imaginární kamarádku... Knihu jsem,v tehdejších devíti letech jsem přečetla jedním dechem,asi za dvě hodiny,vždy jsem Hetty strašně obdivovala,a i doteď je to moje oblíbená kniha od Jacqueline... Snad mě k ní táhla i stejná výbušná povaha,a nedávno Jacqueline vydala 4. díl! :3 Sice je zatím jen v angličtině,ale myslím,že knihu,z takové krásné série nemůže nechat žádný překladatel jen tak ujít ... :)
:3 5 bodů z 5 :3

vodopad152
14.02.2016 4 z 5

Kniha byla nakonec celkem super, ale čekala jsem od toho víc. Hetty byla trošku moc ujetá, ale jinak jsem spokojená

Anglie 19. století

Jacqueline Wilson